לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה תואר ראשון

לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה תואר ראשון

הבנת תהליכים של שינויים חברתיים כבסיס לכל תחומי העיסוק
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מסלולי הלימוד
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד/דו חוגי
סגור לרישום:
תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה (1041)

 

התואר המוענק:

B.A בסוציולוגיה אנתרופולוגיה

לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה תואר ראשון
לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה תואר ראשון

תבחרו צד

"יש מדינה שמתחבאת מתחת איזה קו, אה ווה ווה ווה, ויש סטטיסטיקה שנכתבה בתוך נייר עיתון". "בתוך נייר עיתון", טיפקס

 

ימנים ושמאלנים, חילוניים ודתיים. סוציאליסטים, קפיטליסטים, היפסטרים. נשים, גברים. מזרחים, אשכנזים, רוסים, אתיופים, ערבים. מתנחלים, תל אביבים, צפוניים. פריבילגיים. מלח הארץ, משתמטים. איפה אתם בכל הסיפור הזה? לאיזה שבט אתם שייכים והאם זה אומר עליכם את כל מה שצריך לדעת? ואולי הזהות של כולנו היא קודם כל ישראלית – ורק אחר כך כל השאר?

 

ישראל מאוחדת ומחולקת לעשרות זרמים, שבטים, מגזרים ותנועות. יש כאלה שאדם בוחר על פי האידיאולוגיה שלו ויש תבניות שהוא נולד אליהן, שאולי לא ייצא מהן כל חייו. האם ישראל משוסעת ומפולגת? ואולי דווקא העובדה שכל ישראלי מגדיר את עצמו באמצעות שלל זהויות מעידה יותר מכל על חוזקה של החברה, שמעניקה מקום לא רק ללאום, אלא גם להגדרה לפי מגדר, קהילה ונטייה פוליטית? והאם מדובר בזרמי עומק שתמיד רחשו מתחת לכור ההיתוך ורק בשנים האחרונות עולים על פני השטח, או בתהליכים חדשים בחברה הישראלית, המושפעים מתהליכים דומים בעולם, כמו התפשטות תופעת ההגירה והעצמת הביטוי האישי, אך גם מתופעות ישראליות ייחודיות, כמו הסכסוך המתמשך עם שכנינו?

 

לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה הם המיקרוסקופ שיאפשר לכם לגלות חלקים רבים של החברה הישראלית ולחשוב על המשמעות העמוקה של חיים בחברה ובתרבות.

 

שער הכניסה לחברה האנושית- לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה

להסתכל פנימה בעיניים זרות

אם אתם מרותקים מהקשרים האנושיים שמחברים בין כולנו, ומהאופן שבו החברה היא סך כל חלקיה אבל גם הרבה מעבר לכך; אם אתם מבקשים לחקור כיצד ערכים ואמונות בסיסיים משתנים כליל, לאט לאט או בתוך עשורים ספורים; אם גם אתם תוהים לא פעם "מה ישראלי בעיניך" או מהו "אנושי" בעיניך; אם תמיד חלמתם לבקר בתרבויות אחרות ולראות את העולם מבעד לעיניים זרות – לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה מיועדים בשבילכם.

 

כאן תוכלו להתוודע מקרוב לאופן שבו פועלים ארגונים וחברות עסקיות, ולגלות מה הופך אותם למצליחים; להתחקות אחרי פנים רבים ושונים של בני אדם, כתלמידים, כעובדים, כאזרחים, כחיילים, כצרכנים וכמצביעים; ללמוד על התפתחות הפמיניזם ועל המלחמה הארוכה בגזענות; ולהבין איך בלשנות, ארכיאולוגיה וביולוגיה חוברות יחד כדי להסביר לנו את טיבו של האדם המודרני. הבנת תהליכים של שינויים חברתיים הם היום אבן יסוד בכל תחומי העיסוקים בשוק הציבורי ובשוק הפרטי. החוג לסוציולוגיה ולאנתרופולוגיה הוא המקום המתאים ללמוד אותם.

 

תיאטרון, עיתון ואקזיט

בתכנית הלימודים בחוג תמצאו היכרות מעמיקה עם התיאוריות המובילות במדעי החברה ותלמדו על שיטות המחקר האיכותניות והכמותניות המאפיינות מדעים אלה, תוך דגש על ניתוח עומק של החברה הישראלית ומגוון היחסים והקבוצות שבה. כאן תוכלו לפתח את הכושר האנליטי ואת החשיבה הביקורתית שקיימים בכם, כך שתוכלו להתמודד עם בעיות העומק המרכזיות המעסיקות את חוקרי החברה בעידן הנוכחי, כגון שסעים חברתיים והבדלים מעמדיים. נושאי הלימוד כוללים, בין היתר, אנתרופולוגיה חברתית-תרבותית, סוציולוגיה של התרבות ושל החינוך, ארגונים פורמליים ומורכבים, משפט וחברה, סוציולוגיה פוליטית, לימודי מגדר ושוקי עבודה.

 

הכישורים שתלטשו כאן יסייעו לכם להגיע לכל מקום שתרצו - מעיסוקים מגוונים במכוני מחקר ובארגונים בשוק הציבורי ועד לחברות בשוק הפרטי, להוראה וללימודים מתקדמים. עם בוגרי החוג נמנים השחקנים חנה אזולאי הספרי ואלי גורנשטיין; העיתונאים דורון חלוץ, ליאת רגב ואור קשתי; ואיש ההיי-טק גילי מנדלזיס, מייסד טריאנה שנמכרה תמורת מאות מיליוני דולרים.

 

מלגות

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות »

 

קבלה ללימודי סיוציולוגיה ואנתרופולוגיה ללא פסיכומטרי

מבין הסטודנטים שלנו:

מיה דה קלו | שנת לידה: 1985 | עיר: תל אביב

הכל מתחיל כאן: ההתחלה שלי

בחרתי ללמוד סוציולוגיה מכיוון שכל חיי רציתי לעזור לחברה הישראלית ולשם כך צריך קודם כל ללמוד באופן ישיר על החברה ועל בעיותיה. מדעי המדינה הם עוד דרך להשפיע על הנעשה במדינה וליצור שינוי באמצעות המנגנונים הפוליטיים, ולכן שילבתי אותם עם לימודי הסוציולוגיה, וכמובן שבחרתי לעשות זאת באוניברסיטה הטובה בארץ.

לייעוץ ולפרטים נוספים

ייעוץ אקדמי:פרופ' אלכסנדרה קלב
ייעוץ בענייני קבלה: תמי יערי
שעות קבלה:
בתיאום מראש, נחתן לקבל ייעוץ טלפוני
לייעוץ טלפוני 03-6409730
מזכירת תואר ראשון: שיראל בן-חיים
ימי קבלה:
א' - ה'
שעות קבלה:
10:00 - 15:00
בנין נפתלי, חדר 616
03-6409934
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>