תואר ראשון בלימודי נשים ומגדר

תואר ראשון
3 שנות לימוד
דו-חוגי
0608 מסלול 0000

תואר ראשון בלימודי נשים ומגדר בסיוע NCJW: להפיל את הפטריארכיה


האם ורוד זה צבע של בנות? האם בנים פשוט יותר מוצלחים במתמטיקה ופיזיקה – וגייז פשוט מדהימים מלידה באופנה? האם אימהות היא אכן המימוש המושלם של נשיות? והאם קריירה היא באמת משאת נפשו של כל גבר? ומה לגביך? אי פעם התעוררת במאה ה-21 ולא הבנת איך עדיין קיימת אפליה נגד נשים ונגד להט"ב? אם כן, נשמע שמקומך איתנו בתוכנית ללימודי נשים ומגדר. זה המקום שלך להבין לעומק את כל ההבניות המגדריות (הגלויות והנסתרות) בכלכלה, באומנות, בחינוך, במשפט ובחברה בכלל – ולהצטרף למהפכה הגדולה והמרגשת ביותר של הדור שלנו.

 

למה אצלנו?


כי התוכנית ללימודי נשים ומגדר באוניברסיטת תל אביב היא התוכנית היחידה בישראל שמציעה תואר ראשון – ולא רק תארים מתקדמים. וחוץ מזה התוכנית שלנו פותחת בפניך מגוון קורסים מפקולטות אחרות, כך שלימודי הנשים והמגדר יתנו לך את התחמושת האינטלקטואלית להילחם בפטריארכיה ולקדם נשים ומגזרים מוחלשים בכל תחום אחר – מקולנוע ועד משפטים.

 

מה אפשר לעשות עם זה?


שוויון מגדרי הוא ההווה והעתיד, ותואר ראשון בלימודי נשים ומגדר ייתן לך עדיפות בארגונים ציבוריים, פרטיים וחברתיים. זה המקום שלך לקדם שוויון מגדרי, לייעץ בענייני נשים ומגדר, לחנך את הדור הבא, לביים את הסרט הבא, או להעניק טיפול נפשי או ייעוץ משפטי, בראי המגדר. זה אומר מחקר, הוראה, אקטיביזם, טיפול וייעוץ, עיתונות ומידענות, עבודה במשרדי הממשלה, בעיריות ובמועצות המקומיות, בארגונים האזרחיים, בחברות ובארגונים עסקיים, במערכת החינוך, במכוני המחקר ובמוסדות להשכלה גבוהה, בעמותות ובמלכ"רים.

 

איך אפשר ללמוד את זה? 


התוכנית ללימודי נשים ומגדר היא תוכנית דו-חוגית, שאפשר לשלב עם כל תוכנית דו-חוגית אחרת בקמפוס – או כחוג לאחר התואר. התוכנית כוללת שבעה קורסי חובה, ושלושה הקבצים לבחירתך בתחומי הרוח, החברה, אומנויות ומשפטים.

 

התואר המוענק:

B.A בלימודי נשים ומגדר בסיוע NCJW

 

מספריית המקצועות

הנחת היסוד היא שנושא המגדר משפיע על כל תחומי הפעילות החברתית והתרבותית של האדם ומהווה עקרון מרכזי בארגון הסדר החברתי.

 

אופי הלימודים - מסלול לימודי נשים ומגדר

לימודי נשים ומגדר הם בני 3 שנים ומטרתם להציג באופן ביקורתי היבטים שונים של מעמד הנשים בחברה, היחסים בין המינים והתפיסות המגדריות הקיימות, תוך התייחסות מיוחדת לחברה הישראלית.

הלימודים כוללים קורסי מבוא שעוסקים בגורמים ובתהליכים ההיסטוריים, החברתיים, התרבותיים והפוליטיים שהשפיעו על מעמד האשה ועל היחסים בין גברים לנשים. במסגרת זו נידונות תיאוריות פמיניסטיות שונות ונבדקת הזיקה בינן לבין תיאוריות בתחומים קרובים. קורסים נוספים עוסקים בסטריאוטיפים מגדריים ובדפוסי יצירת הזהות המינית והמגדרית, ייצוגה והשתנותה, כולל דיון בתפיסת הגבריות. בהמשך נלמדים קורסים מתקדמים הבוחנים כיצד באים נושאים אלה לידי ביטוי במגוון תחומים (היסטוריה, סוציולוגיה, פסיכולוגיה, פילוסופיה, ספרות, חוק ומשפט, קולנוע ואמנות).

 

אפשרויות תעסוקה
  • עבודה בארגוני נשים
  • עבודה במשרדי ממשלה, ברשויות מקומיות ובארגונים ציבוריים בנושאים הקשורים לנשים

 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש התוכנית: פרופ' דפנה הקר
ימי קבלה: בתיאום מראש
יעוץ אקדמי: ד"ר כנרת להד
ימי קבלה: בתיאום מראש
עוזרת ניהולית: טניה גורוב
03-6405936
ימי קבלה: בתיאום מראש
בניין רוזנברג, חדר 210
מזכירת סטודנטים: יעל קינן ויצמן
03-6405936
ימי קבלה: בתיאום מראש
בניין רוזנברג, חדר 210