תואר ראשון בלימודי ספרות אנגלית ולימודים אמריקניים

תואר ראשון
3 שנות לימוד
דו-חוגי
0626

תואר ראשון בספרות אנגלית ולימודים אמריקניים: השפה שהשתלטה על העולם


אי פעם עצרת לחשוב על זה שאיש עסקים מנמיביה סוגר עסקה עם אשת עסקים מצרפת – באנגלית? אי פעם שמת לב שאנגלית היא שפת המדע והטכנולוגיה, המסחר והכלכלה, אבל גם שהתרבות האמריקאית השתלטה על העולם? אם גם לך יוצא לחשוב באנגלית ולחלום על ניו יורק, זאת ההזדמנות שלך להצטרף לקבוצה המנצחת – ולהירשם ללימודי ספרות אנגלית ולימודים אמריקניים. זאת ההזדמנות שלך להבין את החברה וההיסטוריה של ארה"ב, לצד היכרות רצינית עם השפה שנולדה בבריטניה, ולחיות את החלום האמריקאי.

 

למה אצלנו?


קודם כל כי זה החוג היחיד בישראל שמציע תואר ראשון בלימודים אמריקניים, ולא רק בשפה האנגלית. וחוץ מזה כי רק אצלנו אפשר למצוא את שייקספיר ליד סיינפלד, את פלאת' ליד האחים כהן, עם המון טעימות מחוגים כמו היסטוריה, תקשורת, קולנוע וסוציולוגיה.

 

מה אפשר לעשות עם זה?


אפשר להמשיך לתארים מתקדמים, או שאפשר לנצל את השילוב המנצח של שליטה מלאה בשפה האנגלית לצד היכרות מעמיקה של החברה האמריקאית ולהתחיל לעבוד בדיפלומטיה ובקשרי תרבות, במכוני מחקר, במוסדות חינוך, בעמותות ובמלכ"רים, במשרדי הממשלה (ביטחון, פנים ועוד), ברשויות המקומיות, בתאגידים בינלאומיים, בחברות תיירות, במשרדי הפרסום, בכלי התקשורת הזרים והמקומיים וכמובן בתרגום, בעריכה ובהוצאה לאור.

 

איך אפשר ללמוד את זה?


התוכנית ללימודי ספרות אנגלית ולימודים אמריקניים מציעה לך שלוש אפשרויות: תואר דו-חוגי בספרות אנגלית, תואר דו-חוגי בלימודים אמריקניים או תואר מורחב (חד-חוגי) במסלול הצטיינות מיוחד החל מהשנה השנייה.

 

התואר המוענק:


B.A בספרות אנגלית ולימודים אמריקניים

מספריית המקצועות

לימודי האנגלית הם בני 3 שנים ומטרתם להקנות ידע בהיבטיה הלשוניים והספרותיים של השפה האנגלית, יכולת ניתוח טקסטים ספרותיים והגברת השליטה והמיומנות בשפה זו כמכשיר לביטוי בכתב ובעל פה.

 

הקורסים הנלמדים עוסקים בתקופות, זרמים וסופרים מרכזיים בספרות האנגלית והאמריקאית ובגישות ותיאוריות שונות בחקר ספרות זו, כולל היבטיה הלשוניים  וההקשרים ההיסטוריים, החברתיים, התרבותיים והרעיוניים שלה.

אפשרויות תעסוקה
  • תרגום בכתב ובעל פה
  • עריכה לשונית
  • הוראה

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
יועץ אקדמי: ד"ר ספנסר מוריסון
ימי קבלה: בתיאום מראש
מזכירות החוג: מיטל גלילי
03-6409683
ימי קבלה: בתיאום מראש
בניין ווב, חדר 505