לימודי ספרות תואר ראשון

לימודי ספרות תואר ראשון

לב התרבות - מהטרגדיה היוונית ועד לתרבות דיגיטלית
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מסלולי הלימוד
  • תעסוקה
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד/דו חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון בספרות - סמסטר ב' (0680)

 

התואר המוענק:

B.A בספרות

ספרות תואר ראשון
ספרות תואר ראשון

לכתוב, לפני שניעלם

"אלוהים אדירים, יותר מארבעים שנה דיברתי פרוזה ולא ידעתי זאת." מולייר

 

מרגע שבני האדם יצרו לעצמם שפה, הם נעשו למספרי סיפורים. ומרגע שידעו לכתוב, הם העלו את קורותיהם האמיתיים והמדומיינים על האבן, הפפירוס והנייר. האדם שאף תמיד לבטא את עצמו ולהותיר חותם לדורות הבאים. בתחילה חוברו המיתולוגיות, סיפורי הדת והאפוסים הגדולים; אליהם הצטרפו בהמשך הפילוסופיות, שניסו להסביר את האדם והעולם; ויותר מאוחר צמחה הספרות כפי שאנחנו מכירים אותה כיום: פרוזה, שירה, מחזות, אך גם בלוגים, פוסטים ועוד.

אם ספרים גורמים לכם להתרגש, וגם לחשוב; אם עולמכן מורכב ממילים ומדימויים; אם אתם נמשכים לרעיונות ולפרשנויות; אם אתן רוצות לדעת יותר על המשוררות והסופרים הנערצים עליכן ולהעמיק ביצירתם; ואם אתן כותבות בעצמכן שירה או פרוזה או חולמות להתחיל לכתוב יום אחד – הצטרפו ללימודי ספרות באוניברסיטת תל אביב!

הלימודים לתואר ראשון בחוג לספרות יאפשרו לכם לצקת מאהבת המילים כלים מעשיים, שילוו אתכם בכל אשר תלכו. כך לא רק שתבינו יותר טוב את העולם, אלא גם תוכלו לפעול בתוכו ברבדים חדשים ומפתיעים. ואם תרצו להישאר קרובים למילים ולדף, ייפתחו בפניכם מקצועות הספרות השונים: כתיבה, קריאה, תרגום, עריכה, ביקורת ויצירת תוכן.

בעקבות היצירות שעוד לא גילינו - לימודי ספרות באוניברסיטת תל-אביב

 

הבנת הנקרא למתקדמים

 

תכניות הלימודים המגוונות של החוג נועדו לחשוף אתכם לתיאוריות ספרותיות עכשוויות ולהעמיק את היכרותכם עם הספרות העברית לדורותיה, הספרות הכללית והקשרים ביניהן. בנוסף תתוודעו למעשה הספרותי עצמו – בין אם כיוצרות וכותבות, ובין אם כקוראות מיומנות, מתווכות ומשתתפות בשיח הספרותי. המשך לימודים לתואר השני בחוג יכשיר אתכם גם כחוקרים בתחום הספרות.

 החוג מקיים מגוון מסלולים ומגמות: ספרות עברית וספרות כללית, המסלול לכתיבה יוצרת בשירה ובפרוזה והמסלול לתרגום ספרות.

כבוגרי תואר ראשון בספרות  תכירו את אמנות הכתיבה על בוריה, אך לרשותכם יעמדו כישורים ומיומנויות נוספים הנדרשים במגוון מקומות עבודה – כמו ניהול מוסדות תרבות, עבודה בגופי תקשורת ועיתונות, תפקידים שונים בהוצאות ספרים וכן תרגום, עריכה, הוראה ותחקירנות. משרדי הפרסום זקוקים לאנשים יצירתיים, בעלי דמיון ויכולת כתיבה מושחזת, ממש כמוכם; חברות הפועלות בעולם הדיגיטלי – או במילים אחרות, הרוב המכריע של החברות כיום – זקוקות לאנשים בעלי ידע נרחב, יכולת כתיבה על כל נושא שבעולם ומחשבה מהירה, כדי ליצור קשר עם הקהל שלהן; וגופים עסקיים ומסחריים רבים אחרים שמחים תמיד לקבל לשורותיהם עובדים בעלי כושר מילולי גבוה, הן בכתיבה מבריקה ומעניינת והן בקריאה מעמיקה ויסודית, שאינה מחמיצה ולו גם פרט אחד. לימודי ספרות יפתחו בפניכם את כל האופציות הללו ועוד רבות אחרות.

סגל החוג

ראש החוג: פרופ' עירן דורפמן

סגל החוג כולל חוקרי ספרות מובילים, ובהם ד"ר דנה אולמרט, פרופ' יוחאי אופנהיימר, ד"ר עידית אלפנדרי, ד"ר דינה ברדיצ'בסקי, פרופ' מיכאל גלוזמן, פרופ' עירן דורפמן, ד"ר אייל דותן, פרופ' אבנר הולצמן, ד"ר רן הכהן, ד"ר אריאל זינדר, פרופ' אורי ש. כהן, פרופ' איריס מילנר, מר דרור משעני, ד"ר חנה פולין-גלאי, פרופ' מישל קאהן, פרופ' גלילי שחר, ד"ר סמדר שיפמן, פרופ' ישעיהו שן.

במסלול כתיבה יוצרת בחוג מלמדים בין השאר גב' שרון אס, ד"ר דרור בורשטיין, ד"ר מיכל בן נפתלי, מר דרור משעני, גב' ליאת קפלן, גב' איילת צברי ומר יובל שמעוני, ובמסלול לתרגום ד"ר רן הכהן, ד"ר אלמוג בהר וד"ר זהייה קונדוס.

מלגות

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות >>

 

קבלה ללימודי ספרות ללא פסיכומטרי

 

תעודת הוראה במקביל ללימודי תואר ראשון >>

לייעוץ ולפרטים נוספים

יועץ אקדמי: פרופ' אורי ש. כהן
יועץ אקדמי: ד"ר אריאל זינדר
עוזרת מינהלית: מיקה שחר
מזכירת תלמידים: חוה שמואלי-רוזנברג
ימי קבלה:
ימים א' ג' ד' 10:00-13:30 ויום ב' 10:00-15:00
בניין גילמן, חדר 358
03-6409689 03-6409502
מה לשלב עם ספרות?
צירופים דו-חוגיים אפשריים
x
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive