לימודי ספרות אנגלית ולימודים אמריקניים - תואר ראשון

לימודי ספרות אנגלית ולימודים אמריקניים - תואר ראשון

לימוד מעמיק של הספרות והתרבות האנגלית והאמריקנית בהקשר תיאורטי מגוון עם אפשרות להתמחות בלימודים אמריקנים
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מסלולי הלימוד
  • מלגות
  • תעסוקה
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: דו חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון בספרות אנגלית ולימודים אמריקניים (0626)

 

התואר המוענק:

B.A בספרות אנגלית ולימודים אמריקניים

אנגלית ולימודים אמריקניים תואר ראשון
אנגלית ולימודים אמריקניים תואר ראשון

"אנגליה ואמריקה הן שתי מדינות המופרדות על ידי אותה שפה". ג'ורג' ברנרד שו

 

הידעתם? אנגלית היא השפה עם מספר המילים הגדול ביותר – כ-600 אלף מילים ידועות. ואולם, כחצי מהן הן למעשה שמות של תרופות. בעברית, לשם השוואה, כ-70 אלף מילים. אבל אל תתייאשו מהסיכוי שלכם לשלוט באנגלית בצורה מושלמת: מתוך כל המוני המילים האלה, משתמשים דוברי השפה בכ-5,000 בדיבור יומיומי, ובעוד כמה אלפים בכתיבה וקריאה. לאנגלית מקורות שונים – לטינית, גרמנית, צרפתית, יוונית ואפילו עברית. זוהי שפת אימם של כמעט חצי מיליארד בני אדם, ועוד מאות מיליונים רבים משתמשים בה כלינגואה פרנקה – שפה המקשרת ומגשרת בין דוברי שפות שונות.

 

שליטה באנגלית היא שער הכניסה לעולמות רבים. אנשי האקדמיה כותבים את רעיונותיהם באנגלית, חוקרים בה ולומדים בה; זוהי השפה הבסיסית שבה מתקשרים מחשבים עם בני אדם; השפה שמאפשרת לסחורות בשווי מיליארדי דולרים לעבור מקצה העולם ועד קצהו; השפה שבה פועלים הדיפלומטים; השפה שבה משתמשים תיירים במקומות זרים ואקזוטיים; וכמובן, אנגלית היא שפתן של יצירות אמנות כה רבות – ספרים, שירים, הצגות, סרטים ואפילו מופעי בידור – שאהובים על מיליארדי אנשים בעולם.

 

אנגלית היא גם שפתה של התרבות האמריקאית, שזכתה למעמד מרכזי בעולם. ישראלים, אוסטרלים, צרפתים, יפנים וארגנטינאים צופים כולם בסרטים של וולט דיסני, קוונטין טרנטינו, סטיבן שפילברג, מרטין סקורסזה, טים בארטון, קלינט איסטווד והאחים כהן; עוקבים במתח אחרי סדרות כמו "משחקי הכס", "משפחה מודרנית", "המתים המהלכים", "מד מן" ו"הומלנד"; צוחקים מבדיחות של קומיקאים אמריקאיים כמו ג'רי סיינפלד,  איימי שומר ועזיז אנסרי; וקוראים את רבי המכר של סופרים ומשוררים קלאסיים וגם בני זמננו, מארנסט המינגווי, סילביה פלאת׳ והרפר לי, ועד דן בראון, ג'ונתן פרנזן ודיוויד פוסטר ואלאס.

 

בעקבות האנגלית - בחוג לספרות אנגלית וללימודים אמריקניים

 

בואו נכתוב עוד כמה שירים על אמריקה

אם אתם חולמים באנגלית ורואים בה את עתידכם – הצטרפו לתכנית ללימודי אנגלית ולימודים אמריקניים באוניברסיטת תל אביב. כאן נפגשת התרבות המקומית עם השפה הגלובלית, והתלמידים זוכים להכיר את מורשת המופת של סופרים, משוררים ומחזאים, החל משייקספיר, דיקנס, וייטס ועד לפיליפ רות', טוני מוריסון וסלמאן רושדי. בה בעת, תוכלו ללמוד כאן על ההבדלים בין תרבויות שונות בעולם הדובר אנגלית, והיחסים ביניהן. זהו החוג היחיד בישראל המציע תואר ראשון גם בלימודים אמריקניים.

 

כתלמידי התכנית ללימודי אנגלית ולימודים אמריקניים, תוכלו לבחור בין שלוש אפשרויות: מסלול דו-חוגי בספרות אנגלית, מסלול דו-חוגי בלימודים אמריקניים ומסלול מורחב (חד חוגי) בספרות אנגלית לתלמידים מצטיינים. במסלול לספרות אנגלית תכירו לעומק פרקים מייצגים של הספרות והתרבות האנגלופונית; ותפתחו יכולת חשיבה אנליטית והרגלי למידה עצמאיים של מגוון טקסטים, תוך היכרות עם גישות תיאורטיות ומתודולוגיות שונות. כאן גם תשכללו את השליטה שלכם בשפה האנגלית, כך שתוכלו להשתמש בה לכל מטרה שתרצו.

במסלול ללימודים אמריקניים, תוזמנו להתמקד בתרבות ובחברה בצפון אמריקה, ולהבין את אופיין המורכב והמיוחד. כאן נעודד אתכם לנתח ולפרש את החוויה האמריקנית לסוגיה - בעבר ובהווה - באופן חדשני ויצירתי, תוך שילוב ידע מתחומים כגון היסטוריה, תקשורת, קולנוע וסוציולוגיה. כבוגרי המסלולים הללו, תוכלו לפנות לעיסוקים מקצועיים רבים – כמו הוראת האנגלית, תרגום ועריכה, עיתונות, דוברות, דיפלומטיה, קשרי תרבות ועוד.

 

 

מלגות

 

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות

קבלה ללימודי ספרות אנגלית ולימודים אמריקניים ללא פסיכומטרי

לייעוץ ולפרטים נוספים

ייעוץ אקדמי: דר' רועי טרטקובסקי
מזכירות החוג: מיטל גלילי
ימי קבלה:
ימים א', ב', ד' 9:00 -13:00 ו- 15:30-14:00; ימים ג' ה' 13:00-9:00
בניין ווב, חדר 505
03-6409683
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>