תואר ראשון בלימודי מתמטיקה

תואר ראשון
3 שנות לימוד
חד חוגי/דו חוגי
0366

תואר ראשון בלימודי מתמטיקה: 

המדעים המדויקים ומקצועות ההנדסה מבוססים על מתמטיקה, תואר ראשון במתמטיקה – גם עיונית וגם שימושית – הוא הכלי שלך להיות מוכן לכל מקצוע חדש בעתיד. אבל זאת גם ההזדמנות שלך ללמוד להאזין להרמוניה הפנימית של המבנים המתמטיים, ליהנות ממנה הנאה אסתטית ולשאוב ממנה אתגר אינטלקטואלי בלתי-רגיל.


 
למה אצלנו?

בית הספר למדעי המתמטיקה בעל מוניטין בינלאומי במחקר. אוניברסיטת תל-אביב, ממוקמת במקום גבוה בדירוגי אוניברסיטאות ידועות כמו זו של שנגחאי. חברי הסגל מוזמנים להרצות בכנסים מרכזיים ולבקר במוסדות מובילים בעולם. בית הספר מעודד ומטפח מצוינות לימודית ומחקרית גם בקרב התלמידים שלנו. רבים מהם ממשיכים לתארים מתקדמים ומשתלבים בעולם האקדמי, אחרים מתברגים לעמדות מפתח בהי-טק, במוסדות פיננסים, ובמחקר ופיתוח בתעשייה ובשרות הציבורי. 
תוכנית התואר הראשון שלנו נותנת לך לטעום ממגוון תחומי המתמטיקה הקלאסית והמודרנית, כמו אנליזה נומרית וחישוב מדעי, טופולוגיה וגיאומטריה, מערכות דינמיות, קומבינטוריקה, תורת המספרים, אינטליגנציה מלאכותית ולמידת מכונה, עיבוד תמונות וראייה ממוחשבת.


 
מה אפשר לעשות עם זה?

מתמטיקה היא הלב הפועם של כל ההישגים המדעיים, ההנדסיים והטכנולוגיים של האנושות. עם תואר ראשון במתמטיקה אפשר מצד אחד להמשיך לתואר שני במתמטיקה או בכל מדע מדויק אחר, או להתחיל לעבוד בהייטק, תעשיית מדעי הנתונים, במכוני מחקר, במשרדי ממשלה, בבנקים ובחברות אשראי, בחברות צריכה, במערכת החינוך ובמוסדות להשכלה גבוהה.


 
איך אפשר ללמוד את זה?

תואר ראשון במתמטיקה אפשר ללמוד בהרחבה (חד-חוגי) במגמות הבאות: מתמטיקה עיונית, מתמטיקה שימושית, מתמטיקה במגמת מדעי המחשב, חקר ביצועים, סטטיסטיקה או מתמטיקה עם חטיבה במדעי הרוח. אפשרות אחרת היא לשלב את לימודי המתמטיקה עם לימודים מחוג אחר (דו-חוגי) מהפקולטה למדעים מדויקים, ואז האפשרויות הן: מתמטיקה שימושית וסטטיסטיקה להייטק, מתמטיקה עם מדעי המחשב, מתמטיקה עם סטטיסטיקה וחקר ביצועים, תוכנית לימודים משולבת עם פיזיקה, תוכנית לימודים דו-חוגית עם כימיה ותוכנית לימודים דו-חוגית עם מדעי כדור הארץ. אפשרות נוספת היא לשלב את המתמטיקה עם חוג מפקולטה אחרת: פשוט מתמטיקה עם חוג לימודים נוסף – לבחירתך.
 
 

התואר המוענק:

B.Sc במתמטיקה
 

 

מספריית המקצועות

לימודי המתמטיקה הם בני 3 שנים ומטרתם להציג את המתמטיקה על ענפיה העיוניים והשימושיים, כמו גם להקנות להם טכניקות הדרושות לפתרון בעיות מדעיות וטכנולוגיות באמצעות מודלים מתמטיים. תוכנית הלימודים כוללת קורסים בסיסיים בחשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, אלגברה וגיאומטריה.

 

לאחר מכן נלמדים קורסים מתקדמים העוסקים בתחומי המתמטיקה השונים – פונקציות, משוואות, אנליזה, טופולוגיה, לוגיקה, קומבינטוריקה, תורת הקבוצות, תורת המשחקים ותורת ההסתברות. במסגרת הלימודים מושם דגש על השימוש במחשב לפתרון בעיות במתמטיקה.

 

אפשרויות תעסוקה
  • פיתוח אלגוריתמים ומודלים מתמטיים, ביצוע ניתוחים סטטיסטיים וחקר ביצועים במסגרת תעשיות ההיי-טק, מוסדות פיננסיים, משרדי ממשלה ומערכת הבטחון
  • הוראה

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
רכזת מועמדים וקורסי הכנה: שמרית פרקש
03-6409180
בניין שרייבר חדר 127
יועץ מתמטיקה עיונית: ד"ר אנטין אלכס
03-6405897
בניין שרייבר, חדר 201
מתמטיקה ומדעי המחשב: פרופ' חיים אברון
בניין שרייבר חדר 003
יועץ מתמטיקה פיזיקה: פרופ' ליאוניד פולטרוביץ
03-6406064
ימי קבלה: בתיאום מראש
בניין שרייבר חדר 023