תואר ראשון בלימודי מתמטיקה

תואר ראשון
3 שנות לימוד
חד חוגי/דו חוגי
0366

תואר ראשון בלימודי מתמטיקה: האמא של כל המדעים 


50% מהמקצועות שקיימים היום בשוק העבודה ייעלמו בתוך 20 שנה, אבל לא מתמטיקה. מתמטיקה זה לנצח. כי מתמטיקה היא שפת הנצח, היא שפת הטבע. פיזיקה היא מתמטיקה, כימיה היא מתמטיקה, מדעי המחשב הם מתמטיקה. כל המדעים המדויקים וההנדסה משתמשים במתמטיקה, ויותר ויותר גם מדעי החיים ומדעי החברה. תואר ראשון במתמטיקה – גם עיונית וגם שימושית – הוא הכלי שלך להיות מוכן לכל מקצוע חדש בעתיד. אבל זאת גם ההזדמנות שלך ללמוד להאזין להרמוניה הפנימית של המבנים המתמטיים, ליהנות ממנה הנאה אסתטית ולשאוב ממנה אתגר אינטלקטואלי בלתי-רגיל.

 

למה אצלנו?


כי בית הספר למתמטיקה באוניברסיטת תל אביב הוא המוביל בישראל למחקר וללימודי מתמטיקה, והוא בעל שם עולמי בזכות הישגיו הרבים. תוכנית התואר הראשון שלנו נותנת לך לטעום ממגוון תחומי המתמטיקה הקלאסית והמודרנית, כמו אנליזה נומרית וחישוב מדעי, טופולוגיה וגיאומטריה, מערכות דינמיות, קומבינטוריקה, תורת המספרים, אינטליגנציה מלאכותית ולמידת מכונה, עיבוד תמונות וראייה ממוחשבת.

 

מה אפשר לעשות עם זה?


מה לא? מתמטיקה היא הלב הפועם של כל ההישגים המדעיים, ההנדסיים והטכנולוגיים של האנושות. עם תואר ראשון במתמטיקה אפשר להמשיך לתואר שני במתמטיקה או בכל מדע מדויק, או להתחיל לעבוד בהייטק, במכוני מחקר, במשרדי ממשלה, בבנקים ובחברות אשראי, בחברות צריכה, במערכת החינוך ובמוסדות להשכלה גבוהה.

 

איך אפשר ללמוד את זה?


תואר ראשון במתמטיקה אפשר ללמוד בהרחבה (חד-חוגי) במגמות הבאות: מתמטיקה שימושית, מתמטיקה עיונית, מתמטיקה במגמת מדעי המחשב, חקר ביצועים, סטטיסטיקה או מתמטיקה עם חטיבה במדעי הרוח. אפשרות אחרת  היא לשלב את לימודי המתמטיקה עם לימודים מחוג אחר (דו-חוגי) מהפקולטה למדעים מדויקים, ואז האפשרויות הן: מתמטיקה שימושית וסטטיסטיקה להייטק, מתמטיקה עם מדעי המחשב, מתמטיקה עם סטטיסטיקה וחקר ביצועים, תוכנית לימודים משולבת עם פיזיקה, תוכנית לימודים דו-חוגית עם כימיה ותוכנית לימודים דו-חוגית עם מדעי כדור הארץ. אפשרות נוספת היא לשלב את המתמטיקה עם חוג מפקולטה אחרת: מתמטיקה ושתי חטיבות בכלכלה ובפילוסופיה, מתמטיקה עם שתי חטיבות בכלכלה ובפסיכולוגיה, מתמטיקה עם שתי חטיבות מורחבות בפסיכולוגיה ובפילוסופיה או פשוט מתמטיקה עם חוג לימודים נוסף – לבחירתך.

 

התואר המוענק:

B.Sc במתמטיקה

 

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מספריית המקצועות

לימודי המתמטיקה הם בני 3 שנים ומטרתם להציג את המתמטיקה על ענפיה העיוניים והשימושיים, כמו גם להקנות להם טכניקות הדרושות לפתרון בעיות מדעיות וטכנולוגיות באמצעות מודלים מתמטיים. תוכנית הלימודים כוללת קורסים בסיסיים בחשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, אלגברה וגיאומטריה.

 

לאחר מכן נלמדים קורסים מתקדמים העוסקים בתחומי המתמטיקה השונים – פונקציות, משוואות, אנליזה, טופולוגיה, לוגיקה, קומבינטוריקה, תורת הקבוצות, תורת המשחקים ותורת ההסתברות. במסגרת הלימודים מושם דגש על השימוש במחשב לפתרון בעיות במתמטיקה.

 

אפשרויות תעסוקה
  • פיתוח אלגוריתמים ומודלים מתמטיים, ביצוע ניתוחים סטטיסטיים וחקר ביצועים במסגרת תעשיות ההיי-טק, מוסדות פיננסיים, משרדי ממשלה ומערכת הבטחון
  • הוראה

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
רכזת מועמדים וקורסי הכנה: פזית דויטש-טורביץ
03-6409180
בניין שרייבר חדר 127
יועץ מתמטיקה עיונית: פרופ' רון פלד
03-6408034
בניין שרייבר, חדר 231
מתמטיקה ומדעי המחשב: פרופ' חיים אברון
בניין שרייבר חדר 003
בניין שרייבר חדר 003
יועץ מתמטיקה פיזיקה: פרופ' ליאוניד פולטרוביץ
03-6406064
ימי קבלה: בתיאום מראש
בניין שרייבר חדר 023