תואר שני בלימודי מינהל ומנהיגות בחינוך

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
0716

תואר שני בלימודי מינהל ומנהיגות בחינוך: מורה טוב, מורה לחיים


בטח שמעת רבות על המשבר במערכת החינוך, אבל האם בכוונתך לעשות משהו בנידון? תואר שני במינהל ומנהיגות בחינוך יכשיר אותך לתפקידים מרכזיים במינהל מערכת החינוך, כך שאפשר יהיה להפוך את החלומות על שינוי - למציאות קיימת בשטח. התוכנית תחשוף אותך לקשיים שמלווים את בתי הספר והארגונים החינוכיים הבלתי פורמליים, ותעסוק בהקשרים החברתיים, תרבותיים וארגוניים של ארגוני חינוך ובתפקידו של המורה. רוצה להצטיין בניהול והנהגה של מערכות החינוך בישראל? אם כן, מקומך איתנו.

 

למה אצלנו?


אם שאפת למלא תפקידי ניהול במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית, אנחנו מעניקים לך את האקס פקטור שחיוני לך. התוכנית שלנו נותנת תובנות משמעותיות על תפקידי ניהול בכלל ועל תפקידי מנהיגות חינוכית בפרט. התוכנית הדו-שנתית של התואר השני במינהל ומנהיגות בחינוך שמה דגש על תרומתם של הפילוסופיה, ההיסטוריה, הסוציולוגיה, הפסיכולוגיה, הכלכלה, המשפט וטכנולוגיות המידע למינהל החינוך, להכשרה בתחומי המחקר ובמעשה הניהול. התוכנית מציעה שני מסלולי לימוד: עם עבודת גמר וללא עבודת גמר, במשך לימודים של שנתיים. 

 

מה אפשר לעשות עם זה?


להשתלב בארגונים חינוכיים, כגון בתי הספר, פנימיות, תנועות הנוער, עמותות חינוכיות ועוד, בתפקידי ניהול

 

איך אפשר ללמוד את זה?


התוכנית מיועדת בעיקר לך, במידה ופעלת במסגרות חלופיות קיימות: בתי ספר דמוקרטים, בתי ספר בהם פועלת תכנית "החלוץ החינוכי" של משרד החינוך, בתי ספר בתהליכי שינוי, בתי ספר אנתרופוסופיים, דו-לשוניים, חילוניים-דתיים" ירוקים","נסיוניים", ומסגרות החינוך הפורמאליות והבלתי פורמאליות. ההתמחות מציעה שני מסלולי לימוד: מסלול עם עבודת גמר (מחקרי) ומסלול ללא עבודת גמר (עיוני). בהתמחות יושם דגש על נושאים כגון: פרויקט גמר או עבודת תזה, אפשרות לעבודת תזה במסגרת קבוצת מחקר המתמקדת בתהליכי שינוי בחינוך, סדנא למודלים חלופיים ללמידה ולהוראה, קורס ייעודי הנפרס על פני שנתיים ומבקש להקנות כלים פדגוגיים-ניהוליים, מחקריים וחינוכיים לשיפור העשייה החינוכית, סמינר ייחודי החותר לעיצוב זהותו של איש החינוך דרך מפגש עם חוקרים מתחומי ידע נרחבים, סמינריונים, שיעורי בחירה ושיעורים מתודולוגיים.

 

התואר המוענק:

M.A במינהל ומנהיגות בחינוך

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראשת החוג: ד"ר אורי כהן
03-6407115
ימי קבלה: יום ג'
שעות: בתיאום מראש
בניין שרת, חדר 338
ראש התוכנית: פרופ' יזהר אופלטקה
03-6408845
ימי קבלה: יום ג' בין השעות:13.00-14.00
בניין שרת, חדר 420
עוזרת מנהלית ומזכירה: מירי כהנסקי
03-6405497
ימי קבלה: א', ב',ד', ה': 12:00-9:30, ימי ג': 14:00-9:30
בניין שרת, חדר401א'