תואר שני בלימודי גיאופיזיקה

תואר שני
2 שנות לימוד
מחקרי
0341

תואר שני בלימודים בחוג לגאופיזיקה: בלדה בין כוכבים

 

נושאי החלל ואפשרות של קיום חיים שם מעניינים אותך? תמיד חלמת להגיע רחוק עד למאדים? אז מה דעתך לבלות את הזמן שלך על פני כדור הארץ בחוג לגיאופיזיקה באוניברסיטת תל אביב? זהו החוג היחיד בישראל שמציע תכנית לימודים מלאה ומקיפה ודן בכל התהליכים הפיזיקליים והמודלים המתמטיים שקשורים לשינויי האקלים, מדעי האטמוספירה ופיזיקת החלל, המבנה הנסתר של מעמקי כדור הארץ, כוכבי הלכת שלנו ואלה שבמערכות שמש רחוקות. הסגל שלנו לוקח חלק בניסויי חלל של סוכנויות החלל האמריקנית והאירופית ומשתתף בתוכניות בינלאומיות רבות בנושאים כמו חקר רעידות אדמה בעבר ובהווה, חיזוי אירועי מזג אוויר קיצוניים וחיפוש פלנטות מחוץ למערכת השמש.

 

למה אצלנו?

במסגרת לימודי התואר השני אנחנו מציעים לך שני מסלולים שונים להתמחות: המסלול לגיאופיזיקה וגיאולוגיה בהתמחות עיונית או שימושית שמתמקד בחקר רעידות אדמה, מיפוי תת-הקרקע, והדמיה של דפורמציה בתת-הקרקע; מסלול למדעי האטמוספירה והאוקיינוסים, שמתמקד בחקר מערכות מזג האוויר ושינויי האקלים ובזרמי האוקיינוסים עם אפשרות להתמחות בנושאים של חלל; בכפוף להחלטת המנחה ונהלי האוניברסיטה, נשמח להציע לך מלגת קיום שפוטרת אותך משכר הלימוד. 

 

מה אפשר לעשות עם זה?

תואר שני בלימודים בחוג לגאופיזיקה באוניברסיטת תל אביב מאפשר לך לעסוק במחקר או בעבודה עצמאית באחד מהתחומים הבאים: חלל, תופעות אטמוספריות וחשמליות (כמו רוחות, ברקים, עננים ומשקעים), תהליכים פנימיים הקשורים בתנועות של קרום כדור הארץ (כמו רעידות אדמה והרי געש), חישה של תת הקרקע, איתור פלנטות מחוץ למערכת השמש, פיתוח מערכות אלקטרו-אופטיות, עיבוד נתונים ותכנות, מחקרים ימיים ומטאורולוגיים וייעוץ סביבתי במגזר הפרטי והציבורי. בין מקומות העבודה הרבים שיהיו פתוחים בפניך נמצאים חברות הייטק גדולות וחברות אנרגיה, מחלקות בקרה ממשלתיות ועירוניות, חברות לפיתוח תוכנה, המכון הגאולוגי, המכון הגאופיזי, המכון לחקר ימים ואגמים, חטיבות המחקר בצה״ל, השירות המטאורולוגי, המרכז למיפוי ישראל, ומשרדי ממשלה. לסיום, תואר שני מאפשר לך להמשיך גם ללימודי דוקטורט. 

 

איך אפשר ללמוד את זה?

כדי להתקבל לתואר שני בלימודים בחוג לגיאופיזיקה באוניברסיטת תל אביב צריך תואר ראשון במדעי כדור הארץ במגמות גיאופיזיקה ומדעי האטמוספירה או מדעים פלנטריים, גיאולוגיה, מתמטיקה שימושית, פיזיקה או כל מקצוע אחר מתחום המדעים המדויקים, מדעי הטבע והנדסה. לימודי התואר השני אצלנו מתקיימים במסלול עם עבודת גמר בלבד. בנוסף, קיימת אפשרות של מעבר למסלול ישיר לדוקטורט על סמך ממוצע ציונים משוקלל של 90 לפחות בתואר הראשון.  

 

התואר המוענק:


M.Sc בגאופיזיקה
 

 

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
יועץ אקדמי: פרופ' ' נילי הרניק
03-6406359
בניין קפלון, חדר 329
מזכירות תלמידים: הילה בקשי כדר
03-6406962
בניין קפלון, חדר 306