לימודי רפואת שיניים

לימודי רפואת שיניים

הכשרת רופאי שיניים מצוינים בעלי ניסיון מגוון בכל שטחי רפואת השיניים
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מסמכים להרשמה
  • מידע למתקבלים
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 6
מתכונת לימודים: חד חוגי
סגור לרישום:
תואר דוקטור ברפואת שיניים (0191)

 

התואר המוענק:

D.M.D דוקטור לרפואת שיניים

רפואת שיניים תואר ראשון
רפואת שיניים תואר ראשון

מדעי החיוך

רפואת השיניים של ימינו רחוקה שנות אור מההתמקדות בעקירת שיניים וסתימת חורים. כיום, ידוע כי בעיות בפה ובלסת משפיעות על כל תחומי החיים – הן עלולות לפגום בדיבור ולהפוך אותו לבלתי מובן, להפריע ללעיסה תקינה של מזון וליצור בעיות אסתטיות הפוגעות בביטחון העצמי של המטופלים ואף גורמות להם לחשוש מאינטראקציה חברתית. טיפול מקיף באמצעים הטכנולוגיים החדישים, העומדים לרשות רופאי השיניים, מסייע לאנשים אלה לדבר שוב באופן ברור, ללעוס באופן רגיל ויעיל, ולחייך בלי פחד.

 

ההתפתחויות בתחום רפואת השיניים מלמדות כי לעתים קרובות, מצבו הרפואי של האדם מתבטא בשיניים שלו. מחלות כרוניות באות לידי ביטוי בחלל הפה, ואילו דלקות כרוניות בחלל הפה משפיעות על בריאות הגוף כולו. רופאי השיניים לומדים בימינו כיצד סוכרת, מחלות של דרכי העיכול ובעיות רפואיות נוספות משפיעות על בריאות הפה – וכיצד טיפולי שיניים ולסת יכולים לשפר את מצבם הבריאותי הכולל של המטופלים. רופאי השיניים נעזרים בציוד מודרני, מהמשוכללים ביותר ברפואה, כדי לרפא מחלות של הפה והלסת ולמנוע את התפשטותן לחלקים אחרים בגוף.

 

הצטרפו לתוכנית לתואר ראשון ברפואת שיניים

להתנסות בטיפולים כבר במהלך הלימודים

אם אתם רואים את עתידכם באחד התחומים הרווחיים ביותר ברפואה, שגם סובל ממחסור בידיים עובדות ומשווע לכוח אדם מקצועי - הצטרפו לתכנית הלימודים לתואר דוקטור לרפואת שיניים בבית הספר לרפואת שיניים ע"ש מוריס וגבריאלה גולדשלגר. בתכנית מעמיקה זו, שאורכה שש שנים, תרכשו ידע בסיסי וקליני . כאן תקבלו את הכלים להתמודד עם כל טכנולוגיה חדשה שתופיע בעתיד ותלמדו להסתגל במהירות לחידושים ברפואה, כמו למשל חידושים דיגיטליים המסייעים לפעולת רופא השיניים ומיטיבים עם המטופלים.

 

שלוש השנים הראשונות של התכנית מוקדשות ללימודים קדם-קליניים, יחד עם הסטודנטים לרפואה, בשילוב קורסים ייעודיים לרפואת שיניים. בשנים אלה תכירו לעומק את מערכות הגוף השונות. כבר בשנה השנייה תתחילו ללמוד מבואות בתחומים שונים של רפואת השיניים, והחל בשליש השלישי של שנה ג' תלמדו אך ורק בבית הספר לרפואת השיניים. בתום שלוש השנים הראשונות תהיו זכאים לתואר Ba.Med.Sc.

 

בשלוש השנים הבאות תלמדו לימודים קליניים, ותכירו את התחומים השונים של רפואת השיניים. תוך כדי הלימודים, תעבדו במרפאות של בית הספר, שם תקבלו מטופלים ותסייעו באבחנה ובטיפול בהם, בהשגחה צמודה וקפדנית של סגל בית הספר. כאן תרכשו ניסיון בכל תחומי העבודה של רופאי השיניים –החל בטיפול בילדים דרך טיפולי שורש ושיקום המשנן, כולל באמצעות שתלים. לאחר שתגישו עבודת גמר – מחקר עצמאי מודרך – ותעברו בחינות עיוניות ומעשיות של משרד הבריאות, תקבלו רישיון לעסוק בריפוי שיניים במדינת ישאל וכן את התואר D.M.D.

 

עם קבלת התואר והרישיון, תצטרפו לשוק הצמא לרופאי שיניים חדשים: על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מספר רופאי השיניים בישראל נמצא במגמת ירידה, והביקוש להם גובר והולך. כמו כן, תוכלו להעמיק את הידע שלכם ולהתמחות בשלל תחומים ייחודיים, במסגרת מסלולי ההתמחות שמציע בית הספר - באורתודונטיה, אנדודונטיה, פריודונטיה, פתולוגיה אורלית, רפואת הפה, רפואת שיניים לילדים ושיקום הפה. כמו כן, בית הספר מקיים השתלמויות וקורסים בלימודי המשך, מתוך אמונה כי רופאי שיניים צריכים להמשיך ולהתעדכן לעתים קרובות.

 

 

 

 

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות 

יעוץ אקדמי - ד"ר ערן דולב
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>