הנדסה מכנית תואר ראשון

הנדסה מכנית תואר ראשון

הכשרת הדרג המוביל במו"פ בתעשייה המתקדמת, בתעשיות האנרגיה, התחבורה, התשתיות, שמירת הסביבה והביטחון
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מבנה התכנית
  • בחינות סיווג מתמטיקה/פיזיקה
  • שנה מתקדמת ונוהל פטורים
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 4
מתכונת לימודים: חד חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון בהנדסה מכנית (0542)

 

התואר המוענק:

B.Sc בהנדסה מכנית

 

באנו לבנות

"ההפרדה בין אמנות להנדסה קיימת רק בדמיון שלנו". תיאו ג'נסן, אמן הולנדי

 

בכל דור יש יוצרים, ממציאים ואנשים שבחרו להצטיין בכל מעשי ידיהם – והם מזניקים את האנושות קדימה. הם בונים מכונות ומכשירים שאיש לא העלה קודם על דעתו; הם משכללים ומשפרים את התעשייה הקיימת; הם נוגעים בכל תחומי החיים, ומשתתפים בתכנון ובייצור כלי רכב חדישים – ממטוסים וצוללות ועד חלליות; הם בונים פסי ייצור מהירים ויעילים, תוך הגברת התפוקה; הם יוצרים רובוטים ועזרים רפואיים שמצילים חיים רבים; הם מפתחים פתרונות להפחתת זיהומים ושיטות להפקת אנרגיה ירוקה לצד כלי נשק – ואמצעי הגנה; ונמצאים בתפקידי מפתח בכל ענפיה של תעשיית ההייטק – מעיצוב המחשבים והטלפונים הסלולריים המתקדמים ביותר ועד לרשתות התקשורת והנתונים. אם אתם רוצים להיות חלק מהקבוצה הנבחרת הזו, בואו להיות מהנדסי מכונות בוגרי לימודי הנדסה מכנית באוניברסיטת תל אביב.

 

תפקידו וייעודו של מהנדס המכונות בתעשייה הישראלית והעולמית נמצאים בתהליך מתמיד של התחדשות. כמהנדסים מכניים, תעסקו במחקר ופיתוח, תכנון, ייצור, ניהול הנדסי ואחזקה בשטחי מכניקה רבים בהנדסה מכנית. הלימודים יכשירו אתכם לעבודה עצמאית ולעבודת צוות עם מהנדסים מתחומים שונים, ובהם אווירונאוטיקה, אניות ואוקינוגרפיה, הנדסה אזרחית, הנדסת חומרים, הנדסת סביבה, הנדסת תעשייה, הנדסת מערכות, מכטרוניקה ורובוטיקה, זיווד אלקטרוני ואופטומכניקה, הנדסת מחשבים והנדסה רפואית.

בעקבות המכונות שעוד לא תיכננו - לימודי הנדסה מכנית באוניברסיטת תל-אביב

רוצים להיות יזמים? בואו לתל אביב

הנדסה מכנית ניצבת בחזית הטכנולוגיה – והיא זקוקה לאנשים יצירתיים ומוכשרים, כמוכם. אוניברסיטת תל אביב היא המקום לפתח את המקוריות והחדשנות הטמונות בכם: ב-2015 היא דורגה בין 100 האוניברסיטאות החדשניות בעולם, לפי חברת רויטרס; והיא נמצאת בעשירייה הראשונה של האוניברסיטאות בשיעור הסטודנטים שלה שנהפכו ליזמים, לפי חברת המחקר PitchBook Data לשנת 2015/16.

 

על פי הנתונים של חברת המחקר, 250 יזמים שלמדו באוניברסיטת תל אביב לתואר ראשון הקימו 204 חברות, שגייסו בסך הכל כ-1.754 מיליארד דולר. אוניברסיטת תל אביב עקפה בדירוג כמה מוסדות מובילים כמו ייל וקולומביה. בראש הדירוג עומדת אוניברסיטת סטנפורד, ומיד אחריה ברקלי ו-MIT. זוהי השנה השנייה שהאוניברסיטה מדורגת במקום מכובד זה. תל אביב עצמה זכתה בתואר העיר החדשנית בעולם, בכנס ערים חכמות שהתקיים בברצלונה.

 

עצמאים בשטח - ובמעבדה

במהלך לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות תתנסו בעבודה מעשית במעבדות רבות, וכך תרכשו ידע ומיומנות וכן היכרות עם הציוד המתקדם מסוגו בעולם. בבית הספר תמצאו מעבדות מחשוב, רובוטיקה, מכטרוניקה, מכניקת מוצקים, חומרים, זרימה ומעבר חום, הדמיית זרימה ממוחשבת ומעבדה ניסיונית וחישובית של תכנון תרמי של ציוד אלקטרוני, גרפיקה ממוחשבת ותיב"מ. באמצעות ההתנסות במעבדות, תלמדו את השפעתם של תחומים אלה על ההנדסה המכנית, הן בהקשר של שילוב מחשב ומכונה והן בהקשר של הנדסה בעזרת מחשב.

 

כתלמידי תואר ראשון בהנדסה מכנית, תוכלו להתמקד בתחומים עיקריים של ההנדסה המכנית, לפי בחירתכם: מבנים ומכניקה חישובית, הנדסת סביבה, מערכות זרימה ותיכון תרמי, מכאטרוניקה/מערכות אוטונומיות, מערכות ממוזערות וחומרים, אווירונאוטיקה וחלל, תכן מכני ותכנון בעזרת מחשב (תיב"מ) ומערכות אנרגיה. כמו כן, תוכלו להצטרף לתכנית המצטיינים לתואר ראשון בהנדסה מכנית, המיועדת לטפח בכם את ערך המצוינות ולפתוח עבורכם אפשרויות נוספות ללימוד ומחקר במהלך התואר הראשון, וכן להמשך לימודים לתארים גבוהים

 

מלגות

ציון ההתאמה  שלך גבוה מ - 690? הינך זכאי/ת למענק הצטיינות » 

 

לימודי הנדסה מכנית בשילוב מדעי הרוח >>

מבין הסטודנטים שלנו:

אורי גדות | שנת לידה: 1988 | עיר: תל אביב

הכל מתחיל כאן: ההתחלה שלי

מאז ומעולם נמשכתי למדע ורציתי ללמוד מקצוע שמשלב מדע, טכנולוגיה ויישומים פיזיקליים בחיי היום יום. תחום ההנדסה המכנית עונה מבחינתי על כל הקטגוריות.   בחרתי באוניברסיטת תל-אביב, בשל היותה מוסד גדול עם המון אפשרויות למידה, מוסד שמקדם ידע, מחקר והמשך לימודים לתארים מתקדמים.

לייעוץ ולפרטים נוספים

ייעוץ אקדמי לענייני לימודים - פרופ' אלכס ליברזון
מזכירות סטודנטים - גב' עליזה סוחוניצקי אלימלך
03-6409419
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>