הנדסת חשמל עם פיזיקה תואר ראשון

הנדסת חשמל עם פיזיקה תואר ראשון

מכשירים את דור המנהיגים הבא של תעשיית ההייטק
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מבנה התכנית
  • בחינות סיווג מתמטיקה/פיזיקה
  • שנה מתקדמת
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 4
סגור לרישום:
תואר ראשון בהנדסת חשמל עם פיזיקה (0512 מסלול 0321)

 

התואר המוענק:

B.Sc  בהנדסת חשמל ו B.Sc בפיזיקה (תואר כפול)

בואו לבנות את אפל החדשה

אייפון, אייפד, פייסבוק, אינסטגרם, ווייז, אנדרואיד: אלה הכלים החדשניים ביותר שמציעה לנו תעשיית ההייטק. אבל תעשייה זו לא היתה קמה כלל אם לא היו לנו פיזיקאים. מי שמבין את מבנה החומר, מהאטומים והחלקיקים הקטנים שבהם, ועד גלקסיות הנעות להן ביקום – הוא גם זה שיודע כיצד לבנות את החומרה, השלד והבסיס שמאפשר לתוכנות ולאפליקציות לשנות את חיינו.

 

הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, שנולדה במאה ה-19 כענף של מדע הפיזיקה, היא תחום עיסוק ותיק, אך גם מתחדש; תחום שהביא לנו את רשת החשמל, הטרנזיסטורים והמיקרוגלים, וממשיך להוביל בחזית הטכנולוגיה, בפיתוח מערכות תקשורת חדשניות, שבבים זעירים המאפשרים לשמור מידע רב בטלפונים סלולריים, מסכי פלזמה ו-LCD, הפיכת אור השמש לחשמל ועוד.

 

אם אתם רואים את עתידכם בתפקיד בכיר במחקר ובפיתוח בהייטק, אם אתם רוצים לחקור לעומק מגוון תחומים הנדסיים-מדעיים המקיפים כמעט את כל תחומי התעשייה עתירת הידע; ואם אתם מעוניינים בלימודים שיעניקו לכם בסיס תיאורטי-מדעי חזק, שיאפשר לכם להתמודד עם כל טכנולוגיה עתידית ולבנות את כלי המחשוב של העתיד – הצטרפו לתואר  בלימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ופיזיקה באוניברסיטת תל אביב. עם סיום לימודיכם תוכלו להשתלב בתעשייה המתקדמת במגוון תפקידים - מתכנון ופיתוח רכיבים אלקטרוניים, דרך תכנון ופיתוח מערכות תקשורת ובקרה ועד לפיתוח ויישום מחשבים. בנוסף, תעמוד בפניכם האפשרות להשתלב בלימודים לתארים מתקדמים ובמחקר בתחומי ההנדסה השונים וכן במדעים מדויקים - מתמטיקה, פיזיקה ומחשבים.

 

התכנית  ללימודי הנדסת חשמל ופיזיקה מופעלת במשותף על ידי המגמה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה בפקולטה להנדסה, ובית הספר לפיזיקה בפקולטה למדעים מדויקים. משך הלימודים הוא ארבע שנים, שבסיומן תוכשרו בתחומים מהמבוקשים ביותר בשוק העבודה. תכנית לימודים ייחודית זו היא תוצאה של ביקוש הולך וגובר לסוג חדש של מהנדס בכיר במחקר ופיתוח, הנהנה מידע מעמיק ושליטה במדע בסיסי, לצד  יכולת לפתח כלי חשיבה ותכנון מערכתיים, המאפיינים את מדעי הנדסת החשמל.

 

הכל מתחיל כאן - בביה"ס להנדסת חשמל

רוצים להיות יזמים? בואו לתל אביב

הנדסת חשמל ופיזיקה הם ענפים שניצבים בחזית הטכנולוגיה וזקוקים לאנשים יצירתיים ומוכשרים כמוכם. אוניברסיטת תל אביב היא המקום לפתח את המקוריות והחדשנות הטמונות בכם: ב-2015 היא דורגה בין 100 האוניברסיטאות החדשניות בעולם, לפי חברת רויטרס; והיא נמצאת בעשירייה הראשונה של האוניברסיטאות המובילות בעולם והראשונה בישראל בשיעור הסטודנטים שלה שנהפכו ליזמים, לפי חברת המחקר PitchBook Data לשנת 2015/16. תל אביב עצמה זכתה בתואר העיר החדשנית בעולם, בכנס ערים חכמות שהתקיים בברצלונה.

 

בית הספר להנדסת חשמל ואלקטרוניקה בפקולטה להנדסה של אוניברסיטת תל אביב הוא מהמובילים בתחום בישראל, והוועדה להערכת איכות של המועצה להשכלה גבוהה אף הגיעה למסקנה כי "איכות התכניות להנדסת חשמל בטכניון ובאוניברסיטת תל אביב היא בת השוואה לאלו של מיטב התכניות להנדסת חשמל באוניברסיטאות הטובות ביותר בארה"ב." פיתוחים רבים שמשמשים כל אחד מאיתנו מדי יום ביומו, מקורם בהמצאות של חברי הסגל והבוגרים של בית הספר להנדסת חשמל ואלקטרוניקה.

 

בית הספר לפיזיקה ולאסטרונומיה ע"ש ד"ר ריימונד ובברלי סאקלר נוסד ב-1963. בית הספר מוכר בעולם כמוסד אקדמי מוביל במחקר ובהוראה, ובו שלוש מחלקות מחקר: אסטרונומיה ואסטרופיזיקה, פיזיקה של חומר מעובה ופיזיקה של חלקיקים. בבית הספר כ-40 חברי סגל, המלמדים למעלה מ-500 סטודנטים לתארי בוגר, מוסמך ודוקטורט. כאן תלמדו מהמרצים הטובים ביותר, בחברת הסטודנטים הטובים ביותר בישראל.

 

המעבדה החשמלית

בשלב הראשון בתכנית הלימודים לתואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ובפיזיקה תרכשו את התשתית הפיזיקלית ואת הכלים המתמטיים שיידרשו לכם  בהמשך לימודיכם ובפעילותכם העתידית כמהנדסים. כמו כן, תלמדו מקצועות ליבה במדעי ההנדסה ובמקביל אליהם קורסים מתקדמים בפיזיקה. בהמשך הלימודים תרחיבו את התשתית ותעמיקו במקצועות המיוחדים להנדסת החשמל והאלקטרוניקה, על מגוון ענפיה, שמהווים את בסיס הידע המשותף לכל העוסקים במקצוע. החל משנת הלימודים השלישית תוכלו לבחור בתחומי ההתמחות המעניינים אתכם במיוחד במסגרת שני מסלולי בחירה בהנדסת חשמל. מסלול אחד יהיה מתוך שלושת המסלולים בתחומי האלקטרוניקה הפיזיקלית: אלקטרואופטיקה, התקנים אלקטרוניים, אלקטרומגנטיות וקרינה. המסלול השני יהיה כל אחד ממסלולי הבחירה המוצעים במגמה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, בתחומים כגון מחשבים, תקשורת, עיבוד אותות, בקרה, אנרגיה ומערכות הספק, ביו-אלקטרוניקה וחומריםתוכלו גם להתמחות במקצועות הנדסיים אחרים, או ללמוד קורסים מתקדמים בפיזיקה.

 

תכנית הלימודים מבוססת על שילוב תכניות הלימודים לתואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ותואר ראשון בפיזיקה, וכוללת כמעט את כל הקורסים הנדרשים בכל אחת משתי התכניות בנפרד. החיסכון בזמן מושג בעיקר על ידי ביטול קורסים חופפים, צמצום קורסי הבחירה והגדלה מסוימת בעומס הלימודים. סטודנטים המעוניינים בכך יוכלו - על ידי הוספת עוד 12 נקודות זכות מעבר לתכנית המופיעה הידיעון - לקבל תואר כפול בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ובפיזיקה.

 

תכנית המצטיינים בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה עם פיזיקה

התכנית מיועדת לטפח את ערך המצוינות בקרב תלמידיה, לפתוח אפשרויות נוספות ללימוד ומחקר במהלך התואר הראשון ולעודד את התלמידים להמשיך ללמוד לתארים גבוהים. למידע נוסף >>

 

מלגות

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות»

לייעוץ ולפרטים נוספים

ייעוץ אקדמי - פרופ' אבישי אייל
מזכירות סטודנטים - אורית מידן
03-6408547
מזכירות סטודנטים -נילי דותן ואוסנת ממן
03-6406200
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>