לימודי אמנות התיאטרון תואר ראשון

אמנות התיאטרון תואר ראשון

לימודי אמנות התיאטרון תואר ראשון

שילוב נדיר של לימודים תיאורטיים מעמיקים והתנסות מעשית בחוג ללימודי אמנות התיאטרון הוותיק ביותר בארץ
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • תכניות הלימוד
  • הפקות
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד/דו חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון ללימודי אמנות התיאטרון-סמסטר ב' (0811)
אמנות התיאטרון תואר ראשון
אמנות התיאטרון תואר ראשון

למה לחיות בסרט, כשאפשר לחיות בהצגה?

"הקולנוע יעשה אתכם מפורסמים; הטלוויזיה תהפוך אתכם לעשירים; אבל התיאטרון יגרום לכם להיות טובים". טרנס מאן, שחקן ובמאי אמריקאי

 

הידעתם ש... המחזאי הצרפתי מולייר, שכתב את המחזה "החולה המדומה" ונהג ללעוג לרופאים, התמוטט על הבמה בזמן ששיחק את ההיפוכונדר בלב ההצגה – ומת שעות ספורות לאחר מכן? הידעתם שתיאטרון הגלוב, בו הופיעה להקתו של שייקספיר, היה מקורה באופן חלקי בלבד – ואלה שקנו את הכרטיסים הזולים נרטבו לא פעם בזמן שצפו בהצגה בלונדון הגשומה? ואם לא די בכך, הרי שכדור שנורה מתותח שהיה חלק מהתפאורה במחזה "הנרי השמיני", הצית את גג התיאטרון, שנשרף כולו. והידעתם שמיטב שחקני הקולנוע רואים את ההופעה בתיאטרון כפסגת הקריירה המקצועית שלהם?

 

אבל עכשיו הגיע הזמן להפסיק לדבר; האורות כבו, הטלפונים הסלולריים הושתקו, המסך עולה וכל העיניים נעוצות בכם – בין אם אתם על הבמה, ובין אם מאחורי הקלעים, מנצחים על ההצגה. אם אתם מדמיינים את הסצינה הזאת מדי יום ביומו; אם בראש רצים לכם סיפורים שחייבים לקרום עור וגידים; אם אתם יודעים לברוא עולמות חדשים ולהיכנס לעורם של אנשים אחרים, מנסיך שחי לפני מאות שנים ועד לדמויות העצובות אך הכה אנושיות של חנוך לוין – בואו לחוג ללימודי אמנות התיאטרון שלנו.

 

בעקבות היצירות שעוד לא חקרנו - בחוג ללימודי אמנות התיאטרון

בואו לעשות מזה דרמה

אם אתם חיים בהצגה, ואם בשבילכם התיאטרון הוא החיים עצמם – בחוג ללימודי תיאטרון תוכלו להכיר לעומק את אמנות התיאטרון תוך לימודים תיאורטיים מעמיקים והתנסות מעשית בתחומי התיאטרון השונים: משחק, בימוי, עיצוב, כתיבה, הפקה ותיאטרון קהילתי. כאן תעמיקו לחקור את תולדות התיאטרון ומקורותיו, יוצרי המופת שלו ויצירותיהם המונומנטליות; וגם תוכלו להתפתח כיוצרים חדשים בשיעורים מעשיים ובסדנאות בהפקת מופע תיאטרון (משחק, בימוי, תנועה, שירה וקול, כתיבה ודרמטורגיה). בשיעורי ההפקה תשתלבו כסטודנטים מתחילים בצוותים של סטודנטים מתקדמים ויחד תצללו לתהליך לימודי - מהטקסט הכתוב לביצועו הבימתי ועד למופע באולמות התיאטרון של החוג.

 

שילוב ייחודי ומקורי זה, בו תיחשפו לאופיו האקדמי והאינטלקטואלי של מקצוע התיאטרון בד בבד עם התנסות מעשית, יעניק לכם ידע וכלי עבודה להמשך התפתחותכם – גם למי מכם שיבחר בכיוון של עבודת מחקר וגם למי שיבחר להתפתח בכיוון המעשי ולחבור ליוצרים ולמבצעים פעילים נוספים בקהילת התיאטרון הפועלת בשדה התרבות הישראלית.

 

רבים מתלמידי החוג ללימודי אמנות התיאטרון נמנים כיום עם עמודי התווך של היצירה התיאטרונית בישראל – שחקנים, במאים, מחזאים מעצבים ומנהלי תיאטראות. השחקנים ששון גבאי, יונה אליאן, מוני מושונוב, דליק ווליניץ, שלמה בראבא, איציק ויינגרטן, דביר בנדק, לימור גולדשטיין, טל פרידמן, צביקה הדר, רמי ורד, דן שפירא, עלמה זק עשו כאן את צעדיהם הראשונים; הבמאים חנן שניר, רות קנר, יעל קרמסקי, דודי מעיין, יגאל עזרתי, משה קפטן, סיני פתר ושיר גולדברג יצאו מכאן לקריירה ענפה; וכמוהם גם המחזאים שמואל הספרי, הילל מיטלפונקט, עדנה מזי"א, שחר פנקס, חנה אזולאי-הספרי, אייל וייזר, עודד ליפשיץ ואחרים.

 

לשנות את העולם באמצעות התיאטרון

תחום ייחודי שמתקיים בחוג ללימודי אמנות התיאטרון הוא התיאטרון הקהילתי, שבמסגרתו תקבלו הכשרה כיצד להשתמש בכלים התיאטרוניים בקרב קהילות מודרות בחברה ולסייע להן ליצור תיאטרון המיועד לחבריה. אם אתם מאמינים בסגולותיו הייחודיות של התיאטרון ליצור שינוי ולאפשר לאוכלוסיות מודרות להביא את עצמן לידי ביטוי באמצעותו – לימודי תיאטרון קהילתי פונים אליכם. תחום אחר שהתכנית מציעה עיקרו בבימוי. מדובר במסלול שבו הדגש מושם על בימוי לתיאטרון ומלמדים בו טובי המרצים בתחום.

 

4 שנים, שני תארים, שחקן אחד

מסלול חדש וייחודי  - BA ו-MFA מצטיינים במשחק . לבוגרים יוענק תואר "בוגר אוניברסיטה" (BA) ו-"מוסמך אוניברסיטה באמנויות" (MFA) תוך 4 שנים במקום 5 שנים. 

 

מלגות

ציון ההתאמה שלך גבוה מ - 670? הינך זכאי/ת למענק הצטיינות »

 

קבלה ללימודי אמנות התיאטרון ללא פסיכומטרי

 

 

 

לייעוץ ולפרטים נוספים

ראש החוג: ד"ר שרון אהרונסון-להבי
עוזרת מנהלית: ליאורה טופז
ימי קבלה:
יום א' ב' ג' ה' 10:00-15:00 יום ד' 12:00-15:00
בניין מכסיקו, חדר 104
03-6408612
מזכירת סטודנטים: דנה אורן
ימי קבלה:
א', ב', ג', ה' – 15:00-10:00; יום ד' 15:00-12:00
בניין מכסיקו, חדר 105
03-6408612
מה לשלב עם אמנות התיאטרון ?
צירופים דו-חוגיים אפשריים
x
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive