תואר ראשון בלימודי תולדות האמנות

תואר ראשון
3 שנות לימוד
חד חוגי/דו חוגי
0821

תואר ראשון בתולדות האמנות: הטעם שלך


יש מי שרואה ריבוע שחור – ויש מי שרואה את המאסטרפיס של קזימיר מילביץ'. זה המקום שלך להבין מדוע מיליוני אנשים מגיעים מדי שנה להצטלם עם המונה ליזה, למי שייך הפסל של נפרטיטי, שפוסל במצרים הפרעונית ומוצג היום בברלין, ולמה אספנים מוכנים לשלם הון עתק תמורת בלון ענק בצורת כלב של ג'ף קונס. זה המקום שלך לנשום, לחשוב, לחלום, לכתוב ולדבר אמנות, לטעום מכל המדיות השונות, מאדריכלות ועד וידאו ארט, וכן – גם להרים גבה ביקורתית כשצריך.

 

למה אצלנו?


איך אומרים בתוכניות הצרכנות? הדו"ח האחרון של המועצה להשכלה גבוהה בדק ומצא שהחוג לתולדות האמנות באוניברסיטת תל אביב הוא הטוב מסוגו בישראל. החוג שלנו מציע תוכנית באווירה אינטלקטואלית גבוהה, המקושרת לשדה האמנות המקומי, עם סיורים והתנסויות בארץ ובחו"ל. 

 

מה אפשר לעשות עם זה?


עם תואר ראשון בתולדות האמנות מאוניברסיטת תל אביב אפשר לחקור, לעצב דעת קהל ולהשתלב במגוון מקצועות בעולם האמנות. אפשר גם לעסוק בהוראה ובהדרכה, בכתיבת ביקורת אמנות ובייעוץ לאספנים בשוק הפרטי. חיפוש קצר בגוגל מראה שהדמויות הבולטות והמשפיעות באמנות הישראלית למדו אצלנו בחוג שלנו.

 

איך אפשר ללמוד את זה?


במסלול מורחב (חד-חוגי) או בשילוב עם תחום לימודים אחר (דו-חוגי), החל מהשנה השנייה ללימודים קבוצה קטנה ונבחרת תוזמן להצטרף לתוכנית המצטיינים, הכוללת קורסים ייעודיים, סיורים בעולם ומפגשים עם עולם האוצרות. החל מהשנה השלישית ניתן לשלב את הלימודים עם הכשרה להוראה מטעם בית הספר לחינוך – המקנה בסופה גם תעודת הוראה. 

 

התואר המוענק:


B.A בתולדות האמנות

מספריית המקצועות

מטרת הלימודים היא לנתח את צורתן ומשמעותן של יצירות אמנות ואת הקשריהן ההיסטוריים, פילוסופיים, דתיים, חברתיים, פוליטיים וכלכליים.

 

אופי הלימודים - מה לומדים בתולדות האמנות?

לימודי תולדות האמנות הם בני 3 שנים ומטרתם לערוך היכרות עם תקופות, זרמים וסגנונות באמנות ולהקנות כלים הנחוצים להבנה, פרשנות והערכה של יצירות אמנות. בתחילה כוללים הלימודים קורסי מבוא הסוקרים את התפתחות היצירה האמנותית על פי תקופות ואת המקורות ההיסטוריים, הדתיים והמיתולוגיים הנדרשים להבנת הרקע האמנותי והאסתטי של התקופות השונות. כמו כן, נידונות שיטות המחקר של התחום. בשלב מאוחר יותר נלמדים קורסים מתקדמים המיישמים את הרקע התיאורטי שרכשו התלמידים. קורסים אלה עוסקים בנורמות אמנותיות, ביקורת וכתיבה על אמנות, אוצרות, ניתוח של אמנות עכשווית וכו'.

 

 

אפשרויות תעסוקה
  • הדרכה במוזיאונים ובגלריות
  • ארגון ואוצרות של תערוכות
  • הדרכת סיורים בדגש אמנות בארץ ובחו"ל
  • עבודה בבתי מכירה פומבית ברכישה, הערכה ומכירה של יצירות אמנות
  • ייעוץ לאספנים ולחברות בנוגע לרכישת יצירות אמנות
  • ביקורת אמנות
  • הוראה

 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
עוזרת מנהלית: גב' מיה מור
03-6408482
ימי קבלה: כל יום בין 8:00-14:00
בניין מקסיקו, חדר 112