לימודי סטטיסטיקה וחקר ביצועים תואר ראשון

לימודי סטטיסטיקה וחקר ביצועים תואר ראשון

לימודים מעשיים ומרתקים המכשירים את הבוגרים לעבודה במגוון רחב של תחומים
משוייך ל:
 • אודות
 • איך מתקבלים?
 • לוח זמנים
 • תחומי הלימוד
 • סיווג מתמטיקה
 • תעסוקה
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד/דו חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים - סמסטר ב' (0365)

 

התואר המוענק:

B.Sc בסטטיסטיקה וחקר ביצועים

 

 

סטטיסטיקה וחקר ביצועים תואר ראשון
סטטיסטיקה וחקר ביצועים תואר ראשון

הסוד להצלחה בעידן ה-Big Data

מה המשותף  ל-Google, Facebook, Bank of America, 8200 ול-Teva? מה משותף לביולוג שמחפש תרופה לסרטן, לפיזיקאי שמנסה לגלות חלקיק חמקמק, לחוקר אקלים שמנסה להבין את ההתחממות גלובלית? התשובה היא סטטיסטיקה. בלי כלים סטטיסטיים מתקדמים, חברות גדולות וחוקרים מתחומים שונים לא היו מסוגלים לבצע את עבודתם כראוי ובטח לא להיות תחרותיים במאה ה-21.

 

הטכנולוגיה של הBig Data, שבליבתה סטטיסטיקה, מאפשרת לנו להבין את ההווה וגם לחזות את העתיד. בשילוב עם כוח המחשוב הגובר, אנו יכולים לבצע עיבוד מהיר של המידע ואף לקבל החלטות אוטומטיות. כך למשל, כלים סטטיסטיים חדשים מאפשרים לנו לפתח תרופות, לקבל החלטות בתחומי פרסום ושיווק, לתכנן שליטה ובקרה על תהליכי ייצור, לשפר את אבטחת המחשבים והלוחמה בסייבר, ולבצע מסחר אוטומטי במניות, שקורא את השינויים בשוק בחלקיקי שניות.

אם מהפכת המידע מלהיבה אתכם, ואתם אוהבים לדמיין ולנבא את העתיד, הצטרפו אלינו, לתואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים באוניברסיטת תל אביב. במסגרת לימודי סטטיסטיקה לתואר ראשון תלמדו גישה חדשנית, מורכבת ורחבה לניתוח מידע, שתעזור לכם לרתום את כוח המחשוב הגדל בהתמדה כדי לשנות את העולם. בסיוע בסיס איתן במתמטיקה ובמדעי המחשב, תלמדו דרכי מחשבה גמישות ויצירתיות, שאותן תוכלו ליישם בכל תחום - מדעי המחשב, כלכלה, ביולוגיה, מדעי החברה, מדעי הרפואה, ניהול, הנדסה ועוד.

כך לדוגמה, השאלה מי עלול לא להחזיר הלוואה מעסיקה מאוד את המגזר הפיננסי. כדי לקבל תשובה, נדרשים ניתוח סטטיסטי, שיטות של כריית מידע וגם ניתוח הסתברותי אירועי קיצון. אנשי הפרסום של הדור החדש לא מתבססים רק על הברקות של קופירייטרים, אלא גם על ניתוחים סטטיסטיים מעמיקים של קהל הצרכנים אשר כוללים למשל פילוח מדויק של פעולות באינטרנט, של הנוסעים בנתיבי איילון ושל כל מי שנחשף לפרסומות, בכל אמצעי המדיה.

במהלך הלימודים תלמדו קורסים בחקר ביצועים אשר יעניקו לכם כלים מתמטיים על מנת להגיע החלטות אופטימליות במגוון עצום של תחומים כגון השמה, כלכלה, לוגיסטיקה, מיקום, הנדסה ועוד

תכנית הלימוד כוללת גם את "תורת המשחקים", כך שאחרי שתסיימו ללמוד אצלנו, אתם יכולים לצפות לטלפון ממשרדי ממשלה, אשר ירצו ייעוץ כיצד לתכנן מכרז שיניב רווח גבוה ככל האפשר למדינה. על קו הטלפון השני יהיו חברות המתכוונות להשתתף במכרז אשר ירצו לדעת מהו המחיר המינימלי אשר יאפשר להן לזכות במכרז.

בעקבות המידע שעוד לא ניתחנו - בחוג למתמטיקה, סטטיסטיקה וחקר ביצועים

ניצבים בחזית המחקר העולמית

חברי הסגל שלנו מעורבים במחקרים פורצי דרך עם חוקרים מתחומים רבים בכל העולם. כך למשל, החוג לוקח חלק ב"פרויקט המוח האנושי האירופי" - פרויקט רב-משתתפים המבקש לפתח אסטרטגיות חישוביות ואנליטיות, המשלבות נתונים רפואיים ומודלים סימולטיביים בחקר המוח.

חברי הסגל שלנו פיתחו את שיטת "שיעור התגליות השגויות ( "(FDR– אשר מסייעת לחוקרים להתמודד עם אתגרי עידן הביג דאטה. שיטה זאת היא כלי מרכזי באלפי מחקרים מדעיים ובעזרתה נעשו פריצות דרך בתחומים שונים ובראשם ביולוגיה וביואינפורמטיקה.

חברי הסגל שלנו מתמחים בקשת רחבה של נושאים: תיאוריה סטטיסטית, כריית מידע,  ניתוח נתונים מורכבים,  ניתוח הישרדות, כלכלה מתמטית, תכנון ניסויי מחשב, דגימה וסקרים, שילוב של סטטיסטיקה ואלגוריתמים לפתרונות יישומיים לבעיות מודרניות, חקר ביצועים, אופטימיזציה ותורת המשחקים

וחוץ מהסיפור על הסטטיסטיקאי שטבע בבריכה שעומקה הממוצע היה 40 ס"מ, מה לומדים בתואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים?

 

 • ניתוח נתונים ועיבוד סטטיסטי
 • כריית מידע ועבודה עם בסיסי נתונים גדולים
 • סטטיסטיקה מתמטית
 • תורת המשחקים, כלכלה מתמטית ותורת ההחלטות
 • חקר ביצועים ואופטימיזציה
 • יישומי סטטיסטיקה לרפואה, ביולוגיה ומדעים אחרים
 • סביבות תוכנה מובילות לניתוח נתונים

 

מלגות

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות »

לייעוץ ולפרטים נוספים

רכזת מועמדים וקורסי הכנה: פזית דויטש-טורביץ,
בניין שרייבר חדר 127
03-6409180
יועצת אקדמית: פרופ' מלכה גורפיין
בניין שרייבר חדר 234
03-6408391
מה לשלב עם סטטיסטיקה וחקר ביצועים?
צירופים דו-חוגיים אפשריים
x
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>