לימודי סטטיסטיקה וחקר ביצועים תואר ראשון

לימודי סטטיסטיקה וחקר ביצועים תואר ראשון

לימודים מעשיים ומרתקים המכשירים את הבוגרים לעבודה במגוון רחב של תחומים
משוייך ל:
 • אודות
 • איך מתקבלים?
 • לוח זמנים
 • תחומי הלימוד
 • סיווג מתמטיקה
 • תעסוקה
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד/דו חוגי
פתוח לרישום:
תכנית חד חוגית לתואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים (0365)
תכנית דו-חוגית לתואר ראשון במתמטיקה וסטטיסטיקה וחקר ביצועים (0365)
תואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים ומדעי המחשב (0365)
תואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים עם חוג נוסף (0365)

 

 

סטטיסטיקה וחקר ביצועים תואר ראשון
סטטיסטיקה וחקר ביצועים תואר ראשון

הסוד להצלחה בעידן ה-Big Data

מה המשותף  ל-Google, Facebook, Bank of America, 8200 ול-Teva? מה משותף לביולוג שמחפש תרופה לסרטן, לפיזיקאי שמנסה לגלות חלקיק חמקמק, לחוקר אקלים שמנסה להבין את ההתחממות גלובלית? התשובה היא סטטיסטיקה. בלי כלים סטטיסטיים מתקדמים, חברות גדולות וחוקרים מתחומים שונים לא היו מסוגלים לבצע את עבודתם כראוי ובטח לא להיות תחרותיים במאה ה-21.

 

הטכנולוגיה של הBig Data, שבליבתה סטטיסטיקה, מאפשרת לנו להבין את ההווה וגם לחזות את העתיד. בשילוב עם כוח המחשוב הגובר, אנו יכולים לבצע עיבוד מהיר של המידע ואף לקבל החלטות אוטומטיות. כך למשל, כלים סטטיסטיים חדשים מאפשרים לנו לפתח תרופות, לקבל החלטות בתחומי פרסום ושיווק, לתכנן שליטה ובקרה על תהליכי ייצור, לשפר את אבטחת המחשבים והלוחמה בסייבר, ולבצע מסחר אוטומטי במניות, שקורא את השינויים בשוק בחלקיקי שניות.

 

אם מהפכת המידע מלהיבה אתכם, ואתם אוהבים לדמיין ולנבא את העתיד, הצטרפו אלינו, לתואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים באוניברסיטת תל אביב. במסגרת לימודי סטטיסטיקה לתואר ראשון תלמדו גישה חדשנית, מורכבת ורחבה לניתוח מידע, שתעזור לכם לרתום את כוח המחשוב הגדל בהתמדה כדי לשנות את העולם. בסיוע בסיס איתן במתמטיקה ובמדעי המחשב, תלמדו דרכי מחשבה גמישות ויצירתיות, שאותן תוכלו ליישם בכל תחום - מדעי המחשב, כלכלה, ביולוגיה, מדעי החברה, מדעי הרפואה, ניהול, הנדסה ועוד.

 

כך לדוגמה, שאלת המפתח מי מחזיר הלוואה מעסיקה מאוד את המגזר הפיננסי. כדי לקבל תשובה, נדרשים ניתוח סטטיסטי, שיטות של כריית מידע וגם ניתוח הסתברותי לאירועים קיצוניים. גם אנשי הפרסום של הדור החדש לא מתבססים רק על הברקות של קופירייטרים, אלא גם על ניתוחים סטטיסטיים מעמיקים של קהל הצרכנים ופילוח מדויק של פעולות באינטרנט, של הנוסעים בנתיבי איילון ושל כל מי שנחשף לפרסומות, בכל אמצעי המדיה.

 

לימודי סטטיסטיקה בחוג כוללים גם את היסודות של תורת המשחקים, כך שאחרי שתסיימו ללמוד אצלנו, אתם יכולים לצפות לטלפונים ממשרדי ממשלה, מארגונים המתכננים מכרזים גדולים, ומחברות המתכוונות להשתתף בהם. אלה וגם אלה נעזרים בשירותיהם של מומחים בתורת המשחקים, המייעצים כיצד לתכנן מכרז שיניב רווח גבוה למדינה, ואיזו הצעה תגדיל את סיכויי הזכייה ,במחיר הנמוך ביותר.

בעקבות המידע שעוד לא ניתחנו - בחוג לסטטיסטיקה וחקר ביצועים

ניצבים בחזית המחקר העולמית

חברי הסגל באוניברסיטת תל אביב מעורבים במחקרים פורצי דרך עם עמיתים מתחומים רבים ומשתפים פעולה עם חוקרים בכל העולם. כך למשל, החוג לוקח חלק ב"פרויקט המוח האנושי האירופי" - פרויקט רב-משתתפים המבקש לפתח אסטרטגיות חישוביות ואנליטיות, המשלבות נתונים רפואיים ומודלים סימולטיביים בחקר המוח.

 

חוקרים באוניברסיטת תל אביב פיתחו את שיעור התגליות השגויות ( (FDR - False Discovery Rate – שיטה המסייעת לחוקרים להתמודד עם אתגרי עידן הביג דאטה. שיטה זאת היא כלי מרכזי באלפי מחקרים מדעיים ובעזרתה נעשו פריצות דרך בתחומים שונים ובראשם ביולוגיה וביואינפורמטיקה.

 

החוקרים באוניברסיטת תל אביב מתמחים בקשת רחבה של נושאים: תיאוריה סטטיסטית, כריית מידע,  ניתוח נתונים מורכבים,  ניתוח הישרדות, כלכלה מתמטית, תכנון ניסויי מחשב, דגימה וסקרים, שילוב של סטטיסטיקה ואלגוריתמים לפתרונות יישומיים לבעיות מודרניות.

 

וחוץ מהסיפור על הסטטיסטיקאי שטבע בבריכה שעומקה הממוצע היה 40 ס"מ, מה לומדים בתואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים?

 • ניתוח נתונים ועיבוד סטטיסטי
 • כריית מידע ועבודה עם בסיסי נתונים גדולים
 • סטטיסטיקה מתמטית
 • תורת המשחקים, כלכלה מתמטית ותורת ההחלטות
 • חקר ביצועים ואופטימיזציה
 • יישומי סטטיסטיקה לרפואה, ביולוגיה ומדעים אחרים
 • סביבות תוכנה מובילות לניתוח נתונים

 

מלגות

ציון ההתאמה שלך גבוה מ - 690? הינך זכאי/ת למענק הצטיינות »

לייעוץ ולפרטים נוספים

מזכירת תלמידי תואר ראשון: רחל אלפסי
בניין קפלון חדר 318
03-6405245
מה לשלב עם סטטיסטיקה וחקר ביצועים?
צירופים דו-חוגיים אפשריים
x
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive