קולנוע וטלוויזיה תואר שני מעשי: MFA in documentary studies

 קולנוע וטלוויזיה תואר שני מעשי: קולנוע דוקומנטרי

קולנוע וטלוויזיה תואר שני מעשי: MFA in documentary studies

Documentary Cinema: Film and Television
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • מבנה הלימודים
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 2
מתכונת לימודים: עיוני/מחקרי
סגור לרישום:
לימודי קולנוע וטלוויזיה תואר שני מעשי: קולנוע תיעודי (0851 מסלול 0640)

 

 

קולנוע וטלוויזיה תואר שני מעשי: קולנוע דוקומנטרי
קולנוע וטלוויזיה תואר שני מעשי: קולנוע דוקומנטרי

 

תכנית בינלאומית לתואר שני בקולנוע וטלוויזיה – בתחום הדוקומנטרי

לימודי תואר שני מעשי - MFA 

 

 

קולנוע וטלוויזיה תואר שני

מטרת התכנית הבינלאומית בתחום הדוקומנטרי בתואר השני בקולנוע וטלוויזיה היא להכשיר תלמידים בתחום המעשי והתיאורטי ליצירת סרטים דוקומנטריים זאת תוך העברת פרספקטיבות מגוונות המציגות את התמורות במעמד היצירה הדוקומנטרית וההיבטים השונים הקשורים בה.
שפת הלימוד: הלימודים מתנהלים בשפה האנגלית, בסביבה המשלבת סטודנטים מישראל ומחו"ל.

 

על התכנית:

הקולנוע הדוקומנטרי, או הקולנוע הלא בדיוני (nonfiction cinema), הפך בעשורים האחרונים ליותר נראה, נחקר ומדובר. הסרטים הדוקומנטריים תופסים יותר ויותר מקום באולמות הקולנוע, בשידורי הטלוויזיה ובפסטיבלים ברחבי העולם, וישראל תופסת מקום מרכזי בתחום ומעוררת עניין בינלאומי. המחקר התיאורטי והשיח הביקורתי העוסקים ביצירה הדוקומנטרית התרחבו ומאפשרים מבט חדש ומגוון על סוגיות שונות וייחודיות בקולנוע הדוקומנטרי.

התכנית הדוקומנטרית תכלול מגוון סדנאות כגון בימוי, צילום, עריכה ותסריט. חלק מהשיעורים יכללו סדנאות אמן, מהארץ ומחו"ל, אשר יאפשרו לתלמידים להאזין, לצפות ולתרגל תפיסות יצירה וראיה שונות של הקולנוע הדוקומנטרי על שלל הדילמות האתיות והאידיאולוגיות. התכנית תעמיק את התנסותם של התלמידים דרך חונכויות אישיות וסדנאות. התכנית תתמקד במימוש פרויקטים קולנועיים על ידי התלמידים.

 

*הלימודים יתנהלו בשפה האנגלית

 

 

אודות ביה"ס


ביה"ס לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל-אביב נוסד בשנת 1972 ועל בוגריו נמנים היוצרים, החוקרים והמבקרים הבולטים בתחומי הקולנוע והטלוויזיה בארץ.


ביה"ס משלב השכלה אקדמית רחבה עם לימודים מקצועיים, בדרכו להכשרת יוצרים וחוקרים אשר יש להם היכולת להוביל ולחדש, מתוך הכרת התיאוריה וההיסטוריה של הקולנוע והטלוויזיה, ומתוך הבנה עמוקה בתחומים משיקים. בכך הוא נשען על יתרונותיו המובהקים ועל מיקומו המרכזי כחלק מן האוניברסיטה הגדולה והמגוונת בישראל.


השילוב בין לימודים אקדמיים לתואר ראשון ושני בתחומים העיוניים של הקולנוע והטלוויזיה ובין מסגרת עשירה של לימודים מעשיים בבימוי, תסריטאית, הפקה, צילום עריכה ומדיה חדשה,מקנה את היסודות הנחוצים לחתירה למצוינות ביצירה, במחקר ובהוראה.


לצד תפקידו המרכזי ביצירת התשתית לתעשיית הקולנוע והטלוויזיה בישראל נהנה ביה"ס ממוניטין רב בעולם. סרטי התלמידים, המוצגים וזוכים דרך קבע בפסטיבלים בינלאומיים יוקרתיים, מציבים אותו בשורה אחת עם בתי הספר המובילים בעולם.

 


 

לייעוץ ולפרטים נוספים

ראש התכנית: מר רן טל
ימי קבלה:
בתיאום מראש
03-6409483
מזכירת התכנית: אושרת שחר
חדר 014 ב', בניין מקסיקו
טלפון 03-6406112
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>