תואר שני M.F.A בתוכנית הבינלאומית ללימודי קולנוע וטלוויזיה דוקומנטרי

תואר שני
2 שנות לימוד
ללא עבודת גמר
0851 מסלול 0640

תואר שני בקולנוע דוקומנטרי: לשלוף מצלמה בדיוק ברגע הנכון


בשנים האחרונות ישראל הפכה להיות מעצמה של קולנוע דוקומנטרי. אנחנו חיים בגן עדן של סיפורים תיעודיים זוכי פרסים. סרטים על משפחות וילדים, כוכבי פורנו, אמנים ומרגלים, נאצים ואהבות גדולות מהחיים. תמיד רצית לספר את הסיפור הדוקומנטרי הבא שיכבוש את ערוצי הטלוויזיה והפסטיבלים? תואר שני בקולנוע דוקומנטרי הוא תואר מעשי ותיאורטי שמטרתו להכשיר את הדור הבא בתחום. והדובדבן שבקצפת: הלימודים מתנהלים בשפה האנגלית, בסביבה שמשלבת סטודנטיות וסטודנטים מישראל ומחו״ל.

 
למה אצלנו?


כי תואר שני בקולנוע דוקומנטרי נותן לך את כל הכלים המעשיים, התיאורטיים והביקורתיים שצריך כדי להצטיין בתחום. התוכנית שלנו כוללת מגוון סדנאות כגון בימוי, צילום, עריכה ותסריט, כמו גם סדנאות אמן, מהארץ ומחו"ל, אשר מאפשרות להאזין, לצפות ולתרגל תפיסות יצירה וראיה שונות של הקולנוע הדוקומנטרי על שלל הדילמות האתיות והאידיאולוגיות שבו.

 
מה אפשר לעשות עם זה?


לעסוק בקולנוע דוקומנטרי ברמות הכי גבוהות, לביים סרטים עבור ערוצי הטלוויזיה השונים או לדיגיטל, ובאמת שהשמיים הם הגבול. 

 
איך אפשר ללמוד את זה?


במידה והגשת מועמדות לתוכנית שלנו, צריך להציג רקע מעשי מוכח בקולנוע ומדיה, ובכלל זה: בימוי, הפקה, עריכה, כתיבה וצילום של סרט, עבודת וידאו, כתבת טלוויזיה או כתבה ברשת, חיבור וידאו-גרפי, עבודה בעיתונאות אודיו–ויזואלית. משך הלימודים בתכנית הוא שנתיים, ארבעה סמסטרים, הסמסטר הרביעי יוקדש לפרויקט סיום, במסגרת פגישות אישיות. תידרש הגשה של שתי עבודות סמינריוניות ופרויקט גמר.

 

התואר המוענק:


קולנוע וטלוויזיה (MFA) – בימוי והפקה

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש התוכנית: מר רן טל
03-6409483
ימי קבלה: בתיאום מראש
מזכירת התכנית: איה ביטמן
03-6406112
חדר 117, בניין מכסיקו