תואר ראשון בלימודי היסטוריה כללית

תואר ראשון
3 שנות לימוד
דו-חוגי
0621 מסלול 0000

תואר ראשון בלימודי היסטוריה כללית: הכול מתחיל כאן


אי פעם תהית למה היבשת הזעירה אירופה הצליחה לכבוש את כל העולם, ולא סין הקיסרית או הודו הענקית? סיקרן אותך לשמוע שניתוח דנ"א של מומיות פרעונים הראה שמבחינה גנטית הם לא דומים בכלל למצרים של ימינו? ובכלל, מתי התחיל כל הסיפור הזה של לאום ולאומיות? אם ענית "כן" על השאלות האלו, אז המקום שלך איתנו - בחוג להיסטוריה כללית. זאת ההזדמנות שלך להבין את העולם של היום דרך הדרמה של מה שהיה פה לפניך. זאת ההזדמנות שלך לשאול את כל השאלות הגדולות על המנצחים והמפסידים, על המנהיגים המפורסמים והתהליכים הסמויים, על העבר ועל העתיד. בקיצור: זאת הזדמנות של פעם בחיים לעשות היסטוריה.

 

למה אצלנו?


החוג להיסטוריה כללית באוניברסיטת תל אביב הוא הגדול, המגוון והיוקרתי בישראל למחקר היסטורי, עם סגל בעל שם עולמי שנמצא בחזית המחקר העכשווי. בניגוד לאוניברסיטאות אחרות, הלימוד אצלנו מתבסס על קבוצות קטנות ואנשי סגל בכירים מלמדים החל מהקורסים הראשונים בשנה א' ועד לסיום התואר. הלימוד בשיטה שלנו מאפשר העמקה אמיתית במקורות ההיסטוריים ולימוד תוך דיונים משמעותיים במגוון מאד רחב של נושאים.

 

מה אפשר לעשות עם זה?


תואר ראשון בהיסטוריה כללית מאוניברסיטת תל אביב יעניק לך השכלה רחבה, יכולות מחקר מתוחכמות, הבנה מורכבת של תהליכים חברתיים, תרבותיים ופוליטיים, שליטה בשפה נוספת ויכולת לבחון עדויות בעין ביקורתית ולהשוות בין גרסאות שונות לאותם אירועים. זה לא כמו לימודי ההיסטוריה בתיכון. הרעיון הוא לא לשנן התרחשויות, אלא לנתח ולפרש מחדש את ההווה בראי העבר – וזה יתרון אינטלקטואלי בכל מקום: בעיתונות, בדוברות, בחינוך, בעריכה וכתיבה, במוזיאונים, במכוני מחקר, בארכיונים, בספריות, במוסדות תרבות, במשרדי ממשלה, בעמותות החברה האזרחית, בתחקירים עבור חברות פרטיות ואפילו בהייטק.

 

איך אפשר ללמוד את זה?


תואר ראשון בהיסטוריה כללית אפשר ללמוד בשילוב עם חוג לימודים נוסף (דו-חוגי). זה יכול להיות חוג היסטורי נוסף כמו היסטוריה של המזרח התיכון, החוג למזרח אסיה או תולדות עם ישראל. אפשר גם עם חוגים אחרים: מדע המדינה, פילוסופיה, סוציולוגיה או ספרות. אפשר לשלב לימודי תעודת הוראה החל מהשנה השנייה. יש אפשרות ללמוד במסלול הצטיינות מורחב בהיסטוריה כללית חד-חוגי, הקבלה למסלול הזה תלויה בציוני השנה הראשונה.

 

התואר המוענק:

 

B.A בהיסטוריה כללית

 

מספריית המקצועות

המטרה בלימודי ההיסטוריה היא לתאר ולהסביר את המתרחש בעולם, ודרך לימוד העבר לנסות להבין טוב יותר את ההווה.

 

אופי הלימודים - מסלול לימודי היסטוריה

לימודי ההיסטוריה הם בני 3 שנים ומטרתם להקנות ידע וכלים להבנה וניתוח של תהליכים וזרמים היסטוריים בעולם המערבי, כלומר אירופה ואמריקה, החל מן התקופה הקלאסית, דרך ימי הביניים והעת החדשה המוקדמת ועד לסוף המאה ה-20.

 

בתחילה כוללים הלימודים קורסי מבוא העוסקים באופן רחב בתהליכים הפוליטיים, החברתיים, הכלכליים והתרבותיים המרכזיים של תקופות ואיזורים אלה. כמו כן, מתוודעים התלמידים למקורות ולאסכולות השונות במחקר ההיסטורי והתפתחותן במשך הזמן. בשלב מתקדם יותר ניתנים קורסים הדנים בסוגיות ספציפיות המתייחסות לתקופה או איזור מסויימים.

לימודי ההיסטוריה מחייבים גם לימוד שפה זרה נוספת, מלבד אנגלית.

 

אפשרויות תעסוקה 
  • עבודה בארכיונים ובמכוני מחקר של משרדי ממשלה ומוסדות ציבוריים ואקדמיים
  • פרשנות ועבודה עיתונאית באמצעי התקשורת
  • הוראה

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש החוג: פרופ' חררדו לייבנר
ימי קבלה: בתיאום מראש
שעות: בתיאום מראש
יועצת אקדמית: ד"ר ורה קפלן
ימי קבלה: בתיאום מראש
שעות: בתיאום מראש
עוזרת מינהלית: ירדנה ליבובסקי
03-6409785, 03-6409454
ימי קבלה: בתיאום מראש
מזכירת תלמידים: מיכל לוינסון
ימי קבלה: בתיאום מראש
שעות: בתיאום מראש