תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה

תואר ראשון
3 שנות לימוד
דו-חוגי
0687 מסלול 0000

תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה: להבין את המזרח


אי פעם נפל לך האסימון שיש יותר אנשים באסיה מאשר בכל שאר כדור הארץ – ביחד? ברור לך שהאנשים הללו, בסין, הודו, יפן וקוריאה גם יצרו אוצרות תרבות מרתקים וגם הופכים לדומיננטיים ביותר בעולם? אם כן, ובעצם גם אם לא, זאת ההזדמנות שלך להכיר חלק רציני מהאנושות שלא הכרת קודם, שאולי פגשת לרגע והסתקרנת, ואולי חשבת פרקטית על המשמעויות של הזינוק של אסיה. זאת ההזדמנות שלך להכנס באמת למאה ה-21, וללמוד את השפה, את ההיסטוריה, את התרבות ואת דרכי החשיבה של התרבויות, הכלכלות והמעצמות מהגדולות בעולם.

 

למה אצלנו?


החוג שלנו הוא החוג המקיף ביותר בישראל ללימודי מזרח ודרום אסיה, עם מגוון רחב של קורסים על הציוויליזציות של סין, הודו, יפן וקוריאה. חוץ מזה אנחנו נעניק לך את התשתית הרצינית ביותר להבנה של אסיה ולקשר עם אסיה: השפה. מערך לימודי השפה שבנינו (שאגב זכה בהרבה פרסים) ייתן לך מיומנות בסינית (קלאסית ומודרנית), ביפנית (קלאסית ומודרנית), בהינדי ובסנסקריט. מה עוד? החוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב עומד בקשרים הדוקים עם אוניברסיטאות מובילות בסין, בהודו, ביפן ובקוריאה, לרבות חילופי לימודים עוד במהלך התואר הראשון, נוסף על מלגות לימודים המוצעות מטעם משרד החוץ הישראלי, ממשלת סין, מכון קונפוציוס, קרן יפן, ממשלת טייוואן, ממשלת הודו ועוד.

 

מה אפשר לעשות עם זה?


המאה ה-21 מכונה "המאה האסייתית", ובכל תחום במאה ה-21 כדאי להכיר את אסיה. עם תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה מאוניברסיטת תל אביב אפשר להשתלב בחברות מסחריות העוסקות במסחר בינלאומי עם מדינות מזרח ודרום אסיה, לעסוק בתרגום מסחרי או ספרותי, לשרת במשרד החוץ, הכלכלה או הביטחון, לעסוק במחקר ובהוראה אקדמיים, ללמד היסטוריה של סין, יפן, והודו או את השפה הסינית במערכת החינוך, לייעץ לחברות ולסייע בחיבורים תרבותיים (במגזר העיסקי או התרבותי) ולסקר את מדינות מזרח אסיה בגופי התקשורת.

 

איך אפשר ללמוד את זה?


החוג ללימודי מזרח אסיה מציע שני מסלולים: מסלול דו-חוגי, כלומר שילוב של החוג למזרח אסיה עם לימודים בחוג אחר בקמפוס (למשל ניהול, היסטוריה, מדע המדינה, כלכלה או גיאוגרפיה וסביבת האדם) – או מסלול מורחב (חד-חוגי), שאליו אפשר להתקבל בהצטיינות החל מהשנה השנייה.
 

מספריית המקצועות

 

לימודי מזרח אסיה הם בני 3 שנים ומטרתם להקנות ידע נרחב על התרבויות הגדולות של האזור, תוך התמקדות בהודו, סין ויפן. תוכנית הלימודים כוללת קורסים העוסקים באיזור על היבטיו השונים - היסטוריה, דת, חברה, פילוסופיה, ספרות, אמנות, כלכלה ויחסי חוץ.

 

בתחילה כוללים הלימודים קורסי מבוא הסוקרים באופן כללי את המאפיינים השונים של שלוש הארצות. בהמשך התלמידים והתלמידות בוחרים להתמחות באחת מהארצות ולומד קורסים המתמקדים בהיבטים ספציפיים שלה ובקשרים בינה לבין התרבויות האחרות. 

  

מלבד הלימודים העיוניים נרכש ידע בסיסי באחת השפות של התרבויות הנלמדות (סינית, יפנית, סנסקריט או הינדי), בהתאם לארץ בה בחרו להתמחות.  

 

אפשרויות תעסוקה
  • עבודה במשרדי ממשלה (משרד החוץ, משרד הבטחון, משרד המסחר והתעשיה, משרד התיירות ועוד)
  • עבודה בחברות המקיימות קשרי מסחר או תיירות עם מזרח אסיה
  • פרשנות ועבודה עיתונאית באמצעי התקשורת
  • הדרכת טיולים בחו"ל
  • הוראה

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
יועץ אקדמי: ד"ר אהוד הלפרין
ימי קבלה: בתיאום מראש
עוזרת ניהולית: ענת אוסקר
03-6407836
ימי קבלה: בתיאום מראש
מזכירת סטודנטים: גילי רובין
03-6407836
ימי קבלה: בתיאום מראש
בניין גילמן חדר 259