תואר ראשון בלימודי הערבית והאסלאם

תואר ראשון
3 שנות לימוד
חד חוגי/דו חוגי
0631

תואר ראשון בלימודי הערבית והאסלאם: ללמוד על השכונה


אי פעם תהית מה הדיבור במדינות המקיפות אותנו? אם כן – מקומך אצלנו, בחוג ללימודי הערבית והאסלאם. דת האסלאם היא הדת השנייה בגודלה בעולם, עם קרוב לשני מיליארד מאמינות ומאמינים, וערבית היא השפה השישית המדוברת בעולם, עם כמעט חצי מיליארד דוברות ודוברים. זאת ההזדמנות שלך להבין את העושר הלשוני, הספרותי וההגותי של התרבות הערבית והאסלאמית. זאת ההזדמנות שלך להבין מה קורה במזרח התיכון ולהשתלב במרחב.

 

למה אצלנו?


כי אצלנו אפשר לדעת ערבית באמת. לא כמעט או ליד – אלא באמת ללמוד ערבית. החוג ללימודי הערבית והאסלאם באוניברסיטת תל אביב הוא חוג דו-לשוני במידה רבה שהוא בעצמו מפגש בין-דתי מרגש בין יהדות ואסלאם  – בכיתות ואולמות הלימוד, במסיבות, בסרטים ובטיולים ברחבי הארץ.

 

מה אפשר לעשות עם זה?


ערבית היא שפת העתיד. אין היום עיר גדולה בעולם בלי ערבית, ודת האסלאם היא הדת עם הצמיחה המהירה ביותר מבין הדתות. תואר ראשון בלימודי הערבית והאסלאם מאוניברסיטת תל אביב הוא ההזדמנות שלך להשתלב באקדמיה, בעסקים, במסחר, בחינוך, בדיפלומטיה, במערכת הביטחון, בתרגום, בתיירות, בתקשורת ובפרסום.

 

איך אפשר ללמוד את זה?

החוג ללימודי הערבית והאסלאם כולל שתי מגמות: המגמה לשפה וספרות ערבית והמגמה ללימודי האסלאם.
את התואר הראשון אפשר ללמוד במתכונת מורחבת (חד-חוגי) וללמוד את שתי המגמות יחד, 
או ללמוד את אחת המגמות בשילוב עם לימודים בחוג אחר נוסף (דו-חוגי), כמו חינוך, מדע המדינה, פילוסופיה, הסטוריה של המזרח התיכון ועוד.

 

התואר המוענק:

 

B.A  בלימודי הערבית והאסלאם

מספריית המקצועות

 

לימודי שפה וספרות ערבית ואסלאם נמשכים 3 שנים וכוללים מגוון קורסים העוסקים בשפה הערבית הספרותית, הספרות המודרנית, הספרות הקלאסית וקורסי יסוד והעמקה בתחום הדת, התרבות וההיסטוריה של האסלאם. 

 

מלבד הלימודים העיוניים רוכשים התלמידים והתלמידות גם ידע שימושי. הלימודים מקנים שליטה בשפה הערבית בעל פה ומיומנות בכתיבה ובתרגום.

 

אפשרויות תעסוקה
  • אקדמיה
  • חינוך
  • דיפלומטיה
  • השירות הציבורי
  • הייטק
  • תרגום
  • הוראה

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ייעוץ אקדמי: דר' עליזה שניצר
03-6405028
ימי קבלה: בתיאום מראש
בניין ווב, חדר 416
עוזרת ניהולית: לימור בן-דוד
03-6409723
ימי קבלה: בתיאום מראש
שעות: בתיאום מראש
בניין ווב, חדר 414