תואר ראשון בלימודי ערבית ואסלאם

תואר ראשון
3 שנות לימוד
חד-חוגי
0631

תואר ראשון בלימודי ערבית ואסלאם: ללמוד על השכונה


אי פעם תהית מה הדיבור במדינות המקיפות אותנו? אם כן – מקומך אצלנו, בחוג ללימודי ערבית ואסלאם. דת האסלאם היא הדת השנייה בגודלה בעולם, עם קרוב לשני מיליארד מאמינות ומאמינים, וערבית היא השפה השישית המדוברת בעולם, עם כמעט חצי מיליארד דוברות ודוברים. זאת ההזדמנות שלך להבין את העושר הלשוני, הספרותי וההגותי של התרבות הערבית והאסלאמית. זאת ההזדמנות שלך להבין מה קורה במזרח התיכון ולהשתלב במרחב.

 

למה אצלנו?


כי אצלנו אפשר לדעת ערבית באמת. לא כמעט או ליד – אלא באמת ללמוד ערבית. החוג ללימודי ערבית ואסלאם באוניברסיטת תל אביב הוא חוג דו-לשוני במידה רבה שהוא בעצמו מפגש בין-דתי מרגש בין יהדות ואסלאם  – בכיתות ואולמות הלימוד, במסיבות, בסרטים ובטיולים ברחבי הארץ.

 

מה אפשר לעשות עם זה?


ערבית היא שפת העתיד. אין היום עיר גדולה בעולם בלי ערבית, ודת האסלאם היא הדת עם הצמיחה המהירה ביותר מבין הדתות. תואר ראשון בלימודי ערבית ואסלאם מאוניברסיטת תל אביב הוא ההזדמנות שלך להשתלב באקדמיה, בעסקים, במסחר, בחינוך, בדיפלומטיה, במערכת הביטחון, בתרגום, בתיירות, בתקשורת ובפרסום.

 

איך אפשר ללמוד את זה?


החוג ללימודי ערבית ואסלאם נלמד כולל שתי מגמות שהן בגדר שני חוגים: המגמה לשפה וספרות ערבית והמגמה ללימודי האסלאם. את התואר הראשון אפשר ללמוד במתכונת מורחבת (חד-חוגי), ואז ללמוד את שתי המגמות יחד, או – ובעיקר - בשילוב בין אחת המגמות ובין עם הלימודים בחוג אחר נוסף (דו-חוגי), כמו חינוך, מדע המדינה, והיסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה, חינוך, פילוסופיה, תרבות עברית ועוד. 

 

התואר המוענק:

 

B.A  בלימודי ערבית ואסלאם

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מספריית המקצועות

 

לימודי שפה וספרות ערבית ואסלאם הם בני 3 שנים והם כוללים מגוון קורסים העוסקים בשפה הערבית הספרותית, הספרות המודרנית, הספרות הקלאסית וקורסי יסוד והעמקה בתחום הדת, התרבות וההיסטוריה של האסלאם. 

 

מלבד הלימודים העיוניים רוכשים התלמידים והתלמידות גם ידע שימושי. הלימודים מקנים שליטה בשפה הערבית בעל פה ומיומנות בכתיבה ובתרגום.

 

אפשרויות תעסוקה
  • אקדמיה
  • חינוך
  • דיפלומטיה
  • השירות הציבורי
  • הייטק
  • תרגום
  • הוראה

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ייעוץ אקדמי: דר' עליזה שניצר
03-6405028
ימי קבלה: בתיאום מראש
בניין ווב, חדר 416
עוזרת ניהולית: לימור בן-דוד
03-6409723
ימי קבלה: בתיאום מראש
שעות: בתיאום מראש
בניין ווב, חדר 414