תואר שני בלימודי הנדסת מערכות

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
0546

תואר שני בהנדסת מערכות: לפרק ולהרכיב מחדש
 
לא סתם אומרים שהשלם עולה על סכום חלקיו. אם אלה הברגים והפדלים באופניים שלך או השבבים בלפטופ או בסמארטפון – כל אחד מהחלקים האלו בנפרד ממש לא מרשים, זאת המערכת כולה שמשנה לנו את החיים. תואר שני בהנדסת מערכות עוסק בתחום ותיק שעבר שינוי מהותי במאה ה-21. הנדסת מערכות עוסקת בשילוב של כלים ושיטות פורמליים ואחרים וטכנולוגיות שונות ליצירת מערכות מורכבות מאוסף רכיבים. בעידן הנוכחי, העולם הטכנולוגי עובר מהפכה שקטה שבאה להתמודד עם מגוון אתגרים הנדסיים מורכבים, שתכליתם לספק פתרונות ואמצעים למוצרים ומערכות מורכבות ומשולבות. אנחנו נכשיר אותך לעסוק בפיתוח מהיר וחדשני של מערכות מורכבות כאלו. רוצה ללמוד כיצד להיות הסמכות הטכנית הגבוהה ביותר בפרויקט פיתוח? לדאוג להבנת דרישות המערכת, גיבוש רעיון הפתרון והמבנה שלו? לשלב תחומי ידע מגוונים בפיתוח? אז תואר שני בהנדסת מערכות הוא ממש בשבילך. 
 
למה אצלנו?
 
כי התוכנית שלנו שמה דגש על גישה מחקרית והיחידה שמאפשרת לעשות תזה. אנחנו מעניקים לך רקע עשיר ובינתחומי במגוון של קורסי ליבה בשילוב עם תוכניות אחרות באוניברסיטה. בין המחקרים שמתבצעים אצלנו בתוכנית: עיצוב ארכיטקטורה של מערכות ענן קצה לשימושים מגוונים כגון תחבורה אוטונומית, פירוק מערכות מונוליטיות למודולריות כדי לאפשר תחזוקה ושיפור מתמשך וזול, הנדסת מערכות של ארגונים לשיפור התפקוד שלהם, שיטת מידול תהליכי פיתוח מערכות שיכולה גם לשפר מחקר מדעי והנדסת מערכות לאתגרי 2050. 
 
מה אפשר לעשות עם זה?
 
ניתן להשתלב בתפקידי מפתח בתעשייה האזרחית, הביטחונית, במוסדות המחקר ובאקדמיה, בארץ ובעולם, ולשתף פעולה בפרויקטים עם תעשיות, מכוני מחקר וגופי אקדמיה מובילים.
 
איך אפשר ללמוד את זה?
 
התוכנית מיועדת למי שיש תואר ראשון בהנדסה ומדעים עם עניין לחקור וללמוד ולהיות חלק ממסלול ייחודי לתואר שני בהנדסת מערכות עם תזה, עם אפשרות להמשיך ללימודי דוקטורט ישיר. יש גם אפשרות גם למסלול ללא תזה. 
 
התואר המוענק:

M.Sc. בהנדסת מערכות
 

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ייעוץ אקדמי: פרופ' יורם רייך
03-6405079
מזכירות תואר שני: גב' ליאת כהן
03-6405791
בניין וולפסון להנדסה מכנית, חדר 112
מזכירות תואר שני: ורד ידגר רז
03-6408372
בניין וולפסון- הנדסת מערכות , חדר 110