תואר שני בלימודי הנדסת מערכות

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
0546

תואר שני בהנדסת מערכות: לפרק ולהרכיב מחדש
 
לא סתם אומרים שהשלם עולה על סכום חלקיו. בין אם אלה הברגים והפֶּדלים באופניים שלך ובין אם הם השבבים בלפטופ או בסמרטפון – כל אחד מחלקים אלו בנפרד איננו מרשים במיוחד; זאת המערכת בכללותה שמשנה לנו את החיים.
תואר שני בהנדסת מערכות כיום נטוע בתחום ותיק שעבר שינוי מהותי ועשה "קפיצת מדרגה" במאה ה-21. הנדסת מערכות עוסקת בשילוב של שיטות וכלים פורמליים ואחרים וטכנולוגיות מגוּונות ליצירת מערכות הבנויות מִצֶבר של רכיבים.
בעידן הנוכחי עובר העולם הטכנולוגי מהפכה שקטה שבאה להתמודד עם מגוון אתגרים הנדסיים מורכבים שתכליתם לספק אמצעים ופתרונות ולתכנון, פיתוח, ייצור ותחזוקה של מוצרים ומערכות גדולות ומשולבות.
אנחנו נכשיר אותך לעסוק בפיתוח מהיר וחדשני של מערכות מורכבות כאלו. רוצה ללמוד איך להיות הסמכות הטכנית הגבוהה ביותר בפרויקט פיתוח? איך לוודא הבנה של דרישות המערכת? איך לגבש פתרון ולעצב את המבנה שלו? לשלב תחומי ידע מגוונים בפיתוח? אם כך, תואר שני בהנדסת מערכות הוא ממש בשבילך.
 
למה אצלנו?
 
כי התוכנית שלנו שמה דגש על גישה מחקרית והיא היחידה בארץ שמאפשרת לעשות תזה. אנחנו מעניקים לך רקע עשיר ובינתחומי במגוון של קורסי ליבה בשילוב עם תוכניות אחרות בפקולטה להנדסה ובאוניברסיטה בכלל.
 
מה אפשר לעשות עם זה?
 
ניתן להשתלב בתפקידי מפתח בתעשייה האזרחית, הביטחונית, במוסדות המחקר ובאקדמיה, בארץ ובעולם, ולשתף פעולה בפרויקטים עם תעשיות, מכוני מחקר וגופי אקדמיה מובילים.
 
למי מיועדת התוכנית?
 
התוכנית מיועדת לבוגרים ובוגרות של תואר ראשון בהנדסה או במדעים שיש להם ניסיון תעסוקתי רלוונטי ומעוניינים ללמוד, לחקור ולהיות חלק ממסלול ייחודי ויצירתי בהנדסת מערכות. רוב הלימודים מתקיימים בשעות אחר הצהריים וחלק מהקורסים הם קורסי בחירה המועברים בשעות שונות כדי לאפשר גמישות לסטודנטים עובדים/ות וא/נשי משפחה.
 
התואר המוענק:

M.Sc. בהנדסת מערכות
 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ייעוץ אקדמי: פרופ' יורם רייך
03-6405079
לקבלת מידע נוסף יש לפתוח פניה במערכת הפניות בנושא: רישום/קבלה