לימודי היסטוריה של עם ישראל תואר ראשון

לימודי היסטוריה של עם ישראל תואר ראשון

מפתח להכרת תולדות היהודים לאורך הדורות
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מבנה התכנית
  • תעסוקה
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: דו חוגי
פתוח לרישום:
היסטוריה של עם ישראל - סמסטר ב' (0677)
היסטוריה של עם ישראל תואר ראשון
היסטוריה של עם ישראל תואר ראשון

עוד לא אבדה תקוותנו

"עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל". יגאל אלון

 

מאיפה באנו, איך חיינו ולאן אנחנו הולכים? שלל תיאוריות מנסות להסביר כיצד נולד עם ישראל ומתי. חקר ההיסטוריה הוא לא רק מן המקצועות המעניינים ביותר מבחינה אינטלקטואלית, אלא שהוא גם הכרחי כדי להבין טוב יותר את עצמנו ואת מקומנו כיום וכדי לנסות להעריך מה צופן לנו העתיד. הכרת העבר היא גם דרך מרתקת ומעשירה לחיבור עם המורשת הפרטית והקולקטיבית שלנו, עם שורשי משפחתך ועם שלשלת הדורות שמחברת אותנו אל המקום הזה.

 

מהי בכלל הגלות, מה עשו שם אבותינו ואבות אבותינו כל כך הרבה זמן, ואיך משפיעות אלפיים שנותיה על תחושת הריבונות של עם היושב בארצו? כיצד שמרו היהודים על קשר ביניהם, מה היו הספרים שאותם כתבו וקראו, במה האמינו ומי היו מנהיגיהם? ואיך קרה שלפתע התקבצו יחד אנשים מכל כנפות תבל, מתרבויות ומשפות שונות, למקום אחד, חידשו שפה ובנו מדינה וחברה? מה מקומה של השואה ושל מדינת ישראל בתהליכים אלה, וכיצד ממשיכים מכאן? אם כל השאלות האלה מרתקות אתכם, ואם אתם מבינים שכדי להתבטא בשאלות קיומנו גם כדאי לדעת על מה בדיוק אנחנו מדברים ולגבות זאת בידע ביקורתי ומוסמך שאותו מלמדים טובי ההיסטוריונים בארץ – הצטרפו ללימודי תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת תל אביב.

 

מה באמת הרצל אמר?

לימודי היסטוריה של עם ישראל מציעים היכרות רחבה ומעמיקה עם ההיסטוריה היהודית מתקופת המקרא ועד ימינו אלה. כאן תחקרו לעומק את תולדות עם ישראל לתקופותיו ואת המאורעות המכוננים שהתרחשו בהן. דגש מיוחד יושם בלימוד החברה והתרבות היהודית שהתגבשה באזורים הגיאוגרפיים ובמרכזים השונים שבהם חיו, פעלו, ויצרו היהודים, וכן במפגש רב-הפנים שלהם עם דתות, תרבויות ועמים. תולדות עם ישראל הן גם דרך להכיר פרקים משמעותיים בהיסטוריה הכללית. את ההיסטוריה של עם ישראל תלמדו מנקודות מבט מגוונות, ובאמצעות מקורות ראשוניים וספרות המחקר.

 

כתלמידי החוג ללימודי היסטוריה של עם ישראל, תרכשו ידע על ההיסטוריה של היהודים וסביבותיהם השונות לאורך הדורות, לצד היכרות מעמיקה עם ארון הספרים היהודי. כאן תזכו בתשתית אינטלקטואלית שתאפשר לכם לפתח יכולת ביקורתית וכושר ניתוח ומחקר של ההיסטוריה. הלימודים הם במתכונת דו-חוגית, עם חוג נוסף לבחירתכם, וכן במסלול חד-חוגי, המיועד לסטודנטים המסיימים את שנה א' בחוג בממוצע ציונים גבוה. תוכלו גם לבחור במסלול בין-תחומי ללימודי ישראל. כבוגרי החוג, ייפתחו בפניכם אפשרויות תעסוקה במוזיאונים ובמוסדות תרבות אחרים, במשרד החוץ, במוסדות יהודיים בישראל ובחו"ל ובמערכת החינוך וההוראה.

 

מלגות

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות »

 

קבלה ללימודי היסטוריה של עם ישראל ללא פסיכומטרי

לימודי תעודת הוראה במקביל לתואר ראשון >>

לייעוץ ולמידע נוסף

ייעוץ אקדמי לחוג להיסטוריה של עם ישראל: ד"ר מעוז כהנא
ייעוץ אקדמי למסלול הבין-תחומי ללימודי ישראל (מסלול 180): ד"ר אורית רוזין
מזכירת החוג: רותי ויגודסקי
ימי קבלה:
יום א' 15:00-13:00; ימים ב'- ה' 13:00-10:00
בניין קרטר, חדר 206
03-6409277
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive