לימודי פילוסופיה יהודית תואר ראשון

לימודי פילוסופיה יהודית תואר ראשון

לימודי המחשבה היהודית על סוגיה, גווניה ותקופותיה
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מסלולי הלימוד
  • תעסוקה
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: דו חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון בפילוסופיה יהודית (0616)

 

התואר המוענק:

B.A בפילוסופיה יהודית

פילוסופיה יהודית תואר ראשון
פילוסופיה יהודית תואר ראשון

החוג לפילוסופיה יהודית ותלמוד

 

החוג לפילוסופיה יהודית ותלמוד באוניברסיטת תל אביב הוא חוד החנית של לימודי מחשבת ישראל, פילוסופיה יהודית וספרות חז״ל בארץ ובעולם.

בחוג פועלים שיתופי פעולה בין-לאומיים עם אוניברסיטאות רבות בעולם, בהן אוקספורד, קיימברידג', פרינסטון, נוטר-דם, המבורג, ועוד. חוקרים מקרב סגל החוג זכו בעשור האחרון בפרסי ישראל, פרסי ברונו, מלגת ״אלון״, פרס דן דוד ועוד.

בחוג חוקרים ומלמדים את ההגות היהודית החל מהמשנה והתלמוד דרך הפילוסופיה היהודית בימי הביניים, המיסטיקה היהודית, המאגיה והקבלה, הפילוסופיה היהודית החדשה, החסידות והציונות. מעבר לעניין המחקרי, החוג פועל גם מתוך מחויבות עמוקה לעתידה של היהדות בישראל ומחוץ לה. במסגרת החוג מתחנכים מורים לתרבות יהודית ומחשבת ישראל ודור העתיד של החוקרים והפילוסופים היהודים.

אנחנו מאמינים שההגות היהודית לדורותיה היא כלי הכרחי בניהול השיחה הפנימית של החברה הישראלית על זהותה ויעדיה, ושמקומם של כל אלה חייב להיות דווקא באוניברסיטת תל אביב, בלב התוסס, הצעיר, המעודכן ורב הפנים של הישראליות, ושהוא צריך להיות בבת עינה של האוניברסיטה הישראלית הגדולה ביותר. אל כל התחומים האלה צריך לגשת מתוך אהבה, אבל גם מתוך יושרה אינטלקטואלית גמורה, מתוך מחשבה ביקורתית והשוואתית, ומתוך פתיחות לכל שיטות המחקר וכיווני המחשבה בשדות אלה, ובאחרים, במחקר הבין-לאומי. 

 

 

 

פילוסופיה, היסטוריה ותרבות

 

הלימודים לקראת התואר הראשון נלמדים במסלול דו-חוגי, שבו נלמדת תכנית הלימודים בפילוסופיה יהודית לצד לימודים בחוג נוסף . תלמידי.ות החוג לפילוסופיה יהודית ותלמוד נוטים לבחור כחוג שני את החוג לפילוסופיה כללית, החוג להיסטוריה כללית, החוג להיסטוריה של עם ישראל החוג למקרא וכמובן כל שילוב אפשרי.

 

תוכנית אופקים – תוכנית מלגות למצטיינים: התוכנית להכשרת מורים מצטיינים בלימודי היהדות כתרבות. תוכנית אופקים הינה תכנית תלת–שנתית המשלבת לימודי תואר ראשון ותעודת הוראה במדעי היהדות מתוך תפישת היהדות כתרבות בראשותו של פרופ' רון מרגולין. התלמידים מקבלים מלגות קיום ופטור חלקי משכר הלימוד, אפשרות לפטור מלא משכר לימוד בשילוב מלגות והלוואות מותנות ממשרד החינוך. לאתר התוכנית »

 

 

קבלה ללימודי פילוסופיה יהודית ללא פסיכומטרי

 

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות »

לייעוץ ולפרטים נוספים

יועץ אקדמי: ד"ר יובל גובני
עוזרת מנהלית בחוג: גב' טלי קציר
מזכירת תלמידים: גב' ענת אבירם
ימי קבלה:
א, ב, ד,ה, 12:30-9:00; ג' 9:30 - 15:00
בניין רוזנברג, קומה 3, חדר 309
03-6409790, 03-6409787
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>