תואר ראשון במסלול לימודי ישראל בחוג להיסטוריה של עם ישראל

תואר ראשון
3 שנות לימוד
דו-חוגי
0677

תואר ראשון בלימודי ישראל: יש לנו ארץ נהדרת


אי פעם עצרת לשאול את עצמך באיזה קטע הקמנו פה מדינה? אי פעם חשבת על הסיבוך המובנה של "יהודית ודמוקרטית"? ובכלל, לאן נלך מכאן – לגאולה דתית או למדינה מערבית? אם כן, מקומך איתנו במסלול לימודי ישראל. זה המקום שלך לשאול את כל השאלות, לפתוח את כל הפצעים ולחשב מחדש את המסלול של מדינת ישראל: מלחמה ושלום, יהודים וערבים, "מדינת תל אביב" ויחסי מרכז ופריפריה – אצלנו הכול על השולחן. 

 

למה אצלנו?


הרעיון של המסלול ללימודי ישראל הוא לתת לך את התמונה הריאליסטית ביותר של העבר וההווה של החוויה הישראלית, על כל המורכבות והאילוצים הפנימיים שלה ועל רקע המזרח התיכון והעולם כולו, כדי שיהיו לך כלים לקחת חלק בעיצוב העתיד. זה מסלול יחיד מסוגו, שמקיף את הציונות, המדינה והחברה הישראלית – וכל זה עם הסגל המעולה של החוג להיסטוריה של עם ישראל.

 

מה אפשר לעשות עם זה?


להמשיך איתנו לחקור את הסיפור המדהים של ישראל – או להתחיל לעבוד במוסדות להשכלה גבוהה, במכוני מחקר, במוסדות חינוך, במשרדי הממשלה (ביטחון, חוץ, חינוך, פנים ועוד), במערכת הביטחון (צבא ומשטרה), בתקשורת, במוזיאונים, בארכיונים, בהוצאות הספרים או באתרים ההיסטוריים.

 

איך אפשר ללמוד את זה?


המסלול המיוחד הוא חלק מהחוג להיסטוריה של עם ישראל, אבל אנחנו מציעים לך מגוון ענק של קורסי בחירה מחוגים אחרים, כמו היסטוריה של המזרח התיכון, היסטוריה כללית, מדע המדינה, קולנוע, תקשורת, ספרות, משפטים ועוד. כל מה שקשור לישראל – אפשר ללמוד. התוכנית שלנו כוללת 60 שעות סמסטריאליות ואפשר ללמוד אותה יחד עם כל תואר אחר בקמפוס (דו-חוגי).

 

התואר המוענק:

B.A בהיסטוריה של עם ישראל

 

 

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מספריית המקצועות

לימודי ההיסטוריה של עם ישראל הם בני 3 שנים ומטרתם להקנות ידע וכלים להבנה וניתוח של תהליכים היסטוריים בתולדות העם היהודי ושל המגמות הייחודיות המאפיינות את התפתחותו לאורך הדורות, מהעת העתיקה, דרך ימי הביניים ועד העת החדשה. המטרה היא לבחון הן את התמורות והשינויים והן את מגמות ההמשכיות והרציפות המאפיינים את ההיסטוריה היהודית.

 

הלימודים כוללים קורסים שדנים בתהליכים המדיניים, החברתיים, הכלכליים והרוחניים שעברו על עם ישראל בתקופות השונות, במרכזים השונים של עם ישראל ויחסי הגומלין ביניהם ובקשר שבין תולדות העם היהודי לתולדות העמים האחרים. כמו כן, מתוודעים התלמידים למקורות ולשיטות המחקר של המורשת וההיסטוריה היהודית.

 

אפשרויות תעסוקה
  • עבודה בארכיונים ובמכוני מחקר של משרדי ממשלה ומוסדות ציבוריים ואקדמיים
  • פרשנות ועבודה עיתונאית באמצעי התקשורת
  • הדרכת סיורים
  • הוראה

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש התוכנית: פרופ' מאיר חזן
ימי קבלה: בתיאום מראש
03-6409277
בניין קרטר, חדר 206