התכנית הרב-תחומית במדעי הרוח

התכנית הרב-תחומית במדעי הרוח

לחשוב בראש אחר במסגרת לימודים רב תחומיים
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מבנה הלימודים
  • תעסוקה
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: דו חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון בתכנית הרב-תחומית במדעי הרוח (0662)

 

התואר המוענק:

B.A בתכנית הרב תחומית במדעי הרוח

התכנית הרב-תחומית במדעי הרוח
התכנית הרב-תחומית במדעי הרוח

להפיל את החומות האקדמיות

"אנחנו מחפשים מצוינות לא רק בתחומי מדעי המחשב, אלא בכל התחומים. אנשים מצוינים יש גם בחוג לספרות וגם בחוג למזרח תיכון ובחוג להיסטוריה". מאיר ברנד, מנכ"ל גוגל ישראל

 

האם הפילוסופיה מסוגלת לצאת מבין הספרים והדיונים האינטלקטואליים אל העולם האמיתי, ולהשפיע על החוק והמשפט, ועל הפוליטיקה? איך מסבירה הפסיכולוגיה את הסיפורים שמעסיקים את הקולנוענים והסופרים, ואת דרך ההבעה שלהם? האם כושר רטורי של מנהל יכול לסייע לו להוביל חברה כלכלית להצלחה? עד כמה תפיסת הזמן והמרחב שלנו משתנה בעולם של תקשורת מיידית, מכל מקום לכל מקום אחר? אילו מיתוסים ותפיסות קדומות הצליחו לשרוד את כל התהפוכות הטכנולוגיות, ומשגשגים גם באינטרנט? מה חשיבותה של אתיקה וכיצד אפשר ליישם אותה במרחב הציבורי?

 

דיון מעמיק בשאלות אלה אפשרי אך ורק במסגרת שבה תחומים שונים של מדעי הרוח נפגשים ומייצרים מרחב של ידע חדש ואינטגרטיבי - והתכנית הרב-תחומית של אוניברסיטת תל אביב היא המקום היחיד בארץ בו ניתן ללמוד על נושאים אלה. אם אתם מבינים שהעולם משתנה במהירות, וכי המחר יהיה שונה לחלוטין מהאתמול; אם אתם מבקשים ללמוד להסתגל לשינויים וללמוד בעצמכם כל תחום חדש; ואם אתם מעוניינים לפתח חשיבה רחבה ומעמיקה, המסוגלת לנתח כל נושא, לצד יצירתיות וביקורתיות – זוהי התכנית עבורכם.

 

הבחירה בלימודים רב-תחומיים היא המגמה החדשנית הבולטת בעשורים האחרונים בעולם האקדמי: היא מעניקה לתלמידיה ותלמידותיה היכרות עם תחומי ידע נבדלים, וממחישה את הרלוונטיות ההדדית של כל אחד מהם ביחס לשאר תחומי הידע הקיימים. בסקר שנערך בקרב 200 מנכ"לים ומנהלי משאבי אנוש של חברות עסקיות נמצא שרוב המעסיקים מעריכים יצירתיות וחשיבה ביקורתית ועל כן מעדיפים עובדים בעלי יכולת ללמוד מהר נושאים חדשים על פני ידע ספציפי בתחום העיסוק; לימודים בתכנית זו יכינו אתכם היטב לשינויים שעתידים לחול בשוק העבודה הרב-תחומי של היום.

 

צפו בסטיב ג'ובס על לימודים רב תחומיים במדעי הרוח

התכנית שתהפוך אתכם למנהלים טובים יותר

תכניות רב-תחומיות מסוג זה נהפכו בשנים האחרונות למסלול לימודים יוקרתי לתואר הראשון במרבית האוניברסיטאות החשובות בארצות הברית ובאירופה. אם בעבר נדמה היה כי הבחירה ללמוד מדעי הרוח מעניקה בעיקר השכלה, כעת ידוע לכל כי המסלול לא רק מרחיב אופקים, אלא גם פותח דלתות: שליש מכלל המנהלים והמנהלות בחברות הטכנולוגיה המובילות בארצות הברית הם בוגרי תכנית רב-תחומית. בתור שכאלה, יש להם יתרונות רבים על פני אחרים – ובראשם יכולת חשיבה ביקורתית ועצמאות אינטלקטואלית.

 

תכנית הלימודים הרב-תחומית מחולקת להקבצים. הקבצים חוגיים המושתתים על הלימודים המוצעים לתלמידי התכנית בכל אחד מהחוגים בפקולטה למדעי הרוח יעניקו לכם מבט מרוכז אל תחומי הידע החוגיים; ואילו הקבצים בין-תחומיים, הייחודיים לתכנית, יאפשרו לכם ללמוד נושא מוגדר מזוויות מגוונות, בשילוב תחומי ידע ודרכי חשיבה ומחקר מכיוונים שונים. למשל: תרבות דיגיטלית; לימודי ישראל; פסיכואנליזה; לימודי ניהול ומחשבה כלכלית; לימודים אמריקניים; לימודי שואה וג'נוסייד; לימודי נשים ומגדר; תרבות זמננו-מודרנה ופוסט מודרנה; מיתוס, מיתולוגיות ואגדות, ועוד.

כבוגרי התכנית הרב-תחומית, תוכלו להשתלב בכל מקום במערכות הכלכלה, החברה והחינוך שבו מחפשים בעלי השכלה רחבה, שכל ישר וחשיבה ביקורתית: חברות הייטק ותעשייה, משרדי פרסום, מתנ"סים ומרכזי תרבות וחינוך, משרדי ממשלה, מחלקות תרבות, חינוך ורווחה בשלטון המקומי, עמותות ומלכ"רים ועוד.

 

מלגות

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות.

 
 

מבין הסטודנטים שלנו:

מיתר מידן | שנת לידה: 1989 | עיר: באר יעקב

הכל מתחיל כאן: ההתחלה שלי

תמיד התעניינתי בפסיכולוגיה וקראתי על נושאים הקשורים לתחום מגיל צעיר. ידעתי שהמחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל-אביב היא מבין הטובות בארץ, ושהפקולטה למדעי החברה היא בדירוג גבוה בעולם. יחד עם לימודי הפסיכולוגיה, התכנית הרב תחומית במדעי הרוח מאפשרת לי ללמוד קורסים ממבחר רב ולהעשיר את הידע שלי בנושאים מעניינים.

לייעוץ ולפרטים נוספים

המזכירות נותנת לתלמידים שירותים וייעוץ הכללי הנוגעים להרשמתם לקורסים ולעדכון מצב לימודיהם במהלך הלימודים, ובסיומם גם לתחזוקה שוטפת של מערך הודעות החוג לתלמידים, לקשר בין תלמידי התכנית, לפניותיהם לוועדת ההוראה ולפניותיהם ליועץ התכנית
ראש התכנית: פרופ' יוחאי אופנהיימר
יועץ התכנית: דר' רונן צדקה
עוזרת ניהולית: יעל דניאלי
ימי קבלה:
א' 10:00 -13:00 ביום ב' 10:00 - 14:30 ג', ד' 9:00 - 13:00
שעות קבלה:
בתיאום מראש בלבד
בניין גילמן, חדר 459
03-6409072/3
מזכירת תלמידים: שירה פרנקל
ימי קבלה:
א' 10:00 -13:00 ביום ב' 10:00 - 14:30 ג', ד' 9:00 - 13:00
שעות קבלה:
בתיאום מראש בלבד
בניין גילמן, חדר 459
03-6409072/3
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>