לימודי פיזיקה תואר ראשון

לימודי פיזיקה תואר ראשון

תכנית לימודים מודרנית ותרגול במעבדות משוכללות
משוייך ל:
 • אודות
 • איך מתקבלים?
 • לוח זמנים
 • תכניות הלימודים
 • תעסוקה
שנות לימוד: 3/4
מתכונת לימודים: חד/דו חוגי
פתוח לרישום:
תכנית חד-חוגית בפיזיקה (0321)
תכנית משולבת במתמטיקה - פיזיקה (0323)
תכנית דו - חוגית בפיזיקה ובגיאופיזיקה (0321)
תכנית דו -חוגית בפיזיקה ובכימיה (0321)
תכנית דו - חוגית פיזיקה דו חוגי ובחוג נוסף מפקולטה אחרת (0321)
תכנית מורחבת בביולוגיה ובפיזיקה (0321 מסלול 0455)

 

התואר המוענק:

B.Sc בפיזיקה

לימודי פיזיקה תואר ראשון
פיזיקה תואר ראשון

אז החתול חי או מת? זו שאלה לפיזיקאים

"כל האמיתות הן קלות להבנה מרגע שהתגלו. צריך רק לגלות אותן"גלילאו גליליי

 

האם אפשר להיות בשני מקומות בו זמנית? ואולי אפשר להיות מת וגם חי באותו רגע ממש? הפיזיקאי ארווין שרדינגר דמיין קופסה ובה חתול וחומר רדיואקטיבי, שאולי ישתחרר ואולי לא. הקופסה סגורה, וכל עוד לא נפתחה, מבחינת הצופה, החתול הוא בחזקת חי ומת בו זמנית. הניסוי המפורסם הזה נעשה במחשבה בלבד והוליד פרשנויות שונות על התנהגותם של חלקיקים אשר מתוארים כיום על ידי פונקציית גל במכניקת הקוואנטים.

 

ההתנהגות המוזרה של החלקיקים, שנמצאים במקומות שונים בו זמנית, היא עניין שבשגרה עבור הפיזיקאים והם צופים בה במעבדה מדי יום ביומו. ההתנהגות הזו הולידה תהיות לגבי הגבול שבו התיאור של מכניקת הקוואנטים תקף; האם גם גופים גדולים יכולים להיות מתוארים על ידי פונקציות הגל, המאפיינות את העולם המיקרוסקופי?

 

אתם מביטים מעבר לשגרת החיים ושואלים את עצמכם איך נוצר היקום? מה יהיה גורלו? כיצד פועלים דברים? ...ועוד... מקומכם איתנו בבית הספר לפיזיקה ולאסטרונומיה. כאן תכירו את מבנה היקום מהזעיר ועד העצום – מהקוארקים והחלקיקים היסודיים דרך מבנה החומר ועד מבנה היקום והגלקסיות. כאן תגלו את סודות הפיזיקה, שפיצוחם הביא לפריצות דרך טכנולוגיות כמו הטלפון הסלולרי, המחשב והאנרגיה הגרעינית. סודות נוספים שיתגלו יכולים אולי להוביל אותנו לפיתוח מקורות אנרגיה נקיים יותר, לפיתוח חומרים מתקדמים שיכולים להרכיב את המחשב הקוואנטי ואת אלקטרוניקת העתיד, וגם להבנת החלקיקים היסודיים והיקום, שחלקיו האפלים והלא מובנים לנו מרכיבים, ככל הנראה, את רובו המכריע.

 

בעקבות חוקי היסוד של הטבע - לימודי פיזיקה

תהיו אסטרונאוטים! או... סטארטאפיסטים?

במסגרת לימודי פיזיקה, שמתקיימים בבית הספר לפיזיקה ולאסטרונומיה של אוניברסיטת תל אביב, תצטרפו למסע המחקר הגדול מכולם – שמטרתו ללמוד על היקום כולו, מהחלקיקים הקטנים ביותר, דרך חומרים ומערכות ביולוגיות ועד כוכבים רחוקים מיליארדי שנות אור. הלימודים יעניקו לכם עוצמות של הבנה מעמיקה של הסובב אתכם מקרוב ועד רחוק וכושר ניתוח ופתרון בעיות. התלמידים שלנו מסוגלים ליישם את כישוריהם במגוון בעיות מסובכות, וללמוד בכוחות עצמם את הדרוש להבנת תחומים נוספים. כל מקום עבודה שמחפש עובדים עצמאים בעלי כושר ניתוח מבריק ויכולת המצאה, ישמח לקבל אתכם אל שורותיו החל מהייטק וכלה בשוק ההון. 

 

בית הספר לפיזיקה ולאסטרונומיה ע"ש ריימונד ובברלי סאקלר נוסד ב-1963. בית הספר מוכר בעולם כמוסד אקדמי מוביל במחקר ובהוראה ובו שלוש מחלקות מחקר: אסטרופיזיקה, פיזיקה של חומר מעובה ופיזיקה של חלקיקים. בבית הספר כ-40 חברי סגל, המלמדים למעלה מ-500 סטודנטים לתארי בוגר, מוסמך ודוקטורט. כאן תלמדו מהמרצים הטובים ביותר – בחברת הסטודנטים הטובים ביותר בישראל.

 

חברי הסגל מובילים פעילות מחקרית ברמה עולמית בתחומים רבים בפיזיקה המודרנית, החל בחקר העולם הזעיר של החלקיקים היסודיים והפיזיקה הגרעינית, דרך פיזיקה של חומרים אלקטרוניים, ביופיזיקה, ננו טכנולוגיה ופיזיקה יישומית ועד לקוסמולוגיה. יחד, אנו לומדים  על היקום וממשיכים להרחיב את גבולות הידע האנושי.

 

אל האינסוף - ומעבר לו

אנחנו יודעים שאתם מתעניינים בהרבה דברים ולא רוצים להסתפק בידע חלקי על העולם. לכן, כאן תוכלו ללמוד לתואר ראשון בפיזיקה במסלולים משולבים ודו-חוגיים, שיאפשרו לכם לשלב בין תחומים כמו פיזיקה וביולוגיה או פיזיקה והנדסה. הרקע הנרחב והיסודי שתרכשו במסגרת לימודי פיזיקה יעניק יתרון גם למי שיבחר תחומי התמחות אחרים כמו כימיה, ביולוגיה או הנדסה. עם סיום הלימודים, תוכלו להשתלב בעבודה בתעשייה – הן במקצוע הפיזיקה והן בחברות ממגוון תחומים, המבקשות להעסיק פיזיקאים בשל השכלתם הרחבה, כושר המחשבה המעמיק והיכולת שלהם לפתור בעיות. בנוסף, תוכלו להמשיך בלימודים לתארים מתקדמים.

 

 כל המסלולים הם תלת-שנתיים, פרט למסלול המורחב בפיזיקה ובהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, שאורכו ארבע שנים. הנה מגוון התכניות לתואר ראשון בפיזיקה:

 • תכנית הלימודים החד-חוגית בפיזיקה
 • תכנית לימודים חד-חוגית בפיזיקה עם חטיבה במדעי המוח
 • תכנית לימודים בפיזיקה ובהנדסת חשמל ואלקטרוניקה
 • תכנית לימודים משולבת במתמטיקה ובפיזיקה
 • תכנית לימודים משולבת בפיזיקה ובביולוגיה
 • תכנית לימודים דו-חוגית בפיזיקה ובמדעי המחשב
 • תכנית לימודים דו-חוגית בפיזיקה ובמדעי כדור הארץ
 • תכנית לימודים דו-חוגית בפיזיקה ובכימיה
 • תכנית לימודים דו-חוגית בפיזיקה עם חוג נוסף מפקולטה אחרת

לייעוץ ולפרטים נוספים

יו"ר ועדת הקבלה : ד"ר ישי פומרנץ
03-6407845
מזכירות הסטודנטים: רונית יונה
03-6408619
מה לשלב עם פיזיקה?
צירופים דו-חוגיים אפשריים
x
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive