תואר שני בפקולטה למדעי החיים

תואר שני
2 שנות לימוד
מחקרי

תואר שני בפקולטה למדעי החיים: להיות המדען הבא של ישראל


חלמת למצוא חיסון לקורונה והקדימו אותך? רוצה לפרוץ את הדרך עם טכנולוגיות חדשניות לטיפול בסרטן? רוצה לחוות גידול אקספוננציאלי בידע שלך? תואר שני בפקולטה למדעי החיים יציב אותך בחזית המחקר של המדעים הביולוגיים והשימוש בטכנולוגיות חדשות. אנחנו מציעים לך שילוב של לימודים מתקדמים בארבעה בתי ספר: בית הספר למחקר ביו-רפואי ולמחקר הסרטן, בית הספר לזואולוגיה, בית הספר למדעי הצמח ואבטחת מזון ובית הספר לנוירו-ביולוגיה, ביוכימיה וביופיזיקה. הלימודים אצלנו יכשירו אותך להתמודד עם שלל האתגרים שיעמדו בפני האנושות בשנים הקרובות וגם עם המגיפה הבאה, שעדיין אין לה שם.

 

למה אצלנו?


האתגרים בעולם המודרני הם מורכבים ומחייבים חשיבה רב-תחומית, ואנחנו כאן כדי לתת לך את הכלים להתמצא בהם. החוקרים והחוקרות שלנו מובילים בתחומם, מה שמאפשר לך – להיות חלק  מהמחקרים העדכניים ומתגליות מרתקות בזמן אמת. במידה ומחקר בחוד החנית מסקרן אותך יש מגוון רחב של מסלולי לימוד שפתוחים בפניך: אקולוגיה ואיכות הסביבה, גנטיקה וביואינפורמטיקה – תוכנית ייחודית שמשותפת לפקולטה למדעי החיים, הפקולטה לרפואה ולבית הספר למדעי המחשב. בנוסף, יש לנו גם מסלול ישיר לדוקטורט עם מספר שעות לימודים מופחת על סמך הצטיינות ואפשרות לקבלת מלגת קיום שפוטרת אותך משכר הלימוד. 

 

מה אפשר לעשות עם זה?


תואר שני בפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת תל אביב פותח בפניך מגוון רחב של אפשרויות: הוא מאפשר לך לעסוק במחקר, הוראה והדרכה וגם לעבוד בתחומים נוספים כמו רפואה, אקולוגיה ואיכות הסביבה, חקלאות ותעשייה. בין מקומות העבודה הפוטנציאליים שיהיו פתוחים בפניך נמצאים חברות תרופות, קוסמטיקה, מזון, אלקטרוניקה וציוד רפואי, המשרד לאיכות הסביבה, החברה להגנת הטבע ורשות הגנים הלאומיים, מוסדות לרפואה, מעבדות לזיהוי פלילי במשטרה, המכון ללימודים גיאוגרפיים, מוסדות הוראה יסודיים ותיכוניים, מוסדות להשכלה גבוהה, מכוני מחקר וחברות הייטק. 

 

איך אפשר ללמוד את זה?


כדי להתקבל לתואר שני בפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת תל אביב צריך תואר ראשון בביולוגיה או בתחום רלוונטי אחר בציון גמר העומד בדרישות הקבלה. 

 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
מזכירות המדרשה לת.מתקדמים: נורית רוזנמן
03-6406802
בנין שרמן, חדר 04