תואר שני בלימודי היסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה

תואר שני
2 שנות לימוד
מחקרי
0654

תואר שני בלימודי היסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה: להכיר את השכנים


נסעת לסיני ולא רצית לחזור? למדת על האביב הערבי והתרגשת? רוצה ללמוד עוד על המדינות שמסביב? אם כך, הגעת למקום הנכון. תואר שני בלימודי היסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה יעניק לך את הפרספקטיבה הבין לאומית שחיפשת. הלימודים אצלנו מתמקדים בחקר האיזור, על המשמעויות הפוליטיות, הדתיות, החברתיות, התרבותיות וההיסטוריות שלו. ביחד נצא למסע שמתפרש על פני שטח ענק, מאיראן, טורקיה, לבנון וסוריה ועד קניה, אתיופיה וניגריה. נלמד את התמורות והשינויים שעברו על המזרח התיכון ואפריקה, ונראה כיצד הן השפיעו על ישראל והעולם כולו. ואם זה לא מספיק, בתוכנית שלנו מלמדים גם את השפות הערבית, הפרסית והתורכית. אז - חוֹשׁ אָמָדִיד (ברוכים הבאים). 

 

למה אצלנו?


כי החוג שלנו הוא החוג הגדול ביותר בתחומו בארץ ובעל מוניטין בינלאומי. בין בוגרינו אפשר למצוא שורת אנשי תקשורת בולטים כמו אהוד יערי, ג'קי חוגי, אפי טריגר, ברק רביד, טלי מורנו, רועי קייס ונורית יוחנן. תוכנית הלימוד שלנו לתואר השני מקיפה את כל סוגיות הליבה בחקר המזרח התיכון ואפריקה כמו המערכת הפוליטית האזורית, יחסי דת ומדינה, חברה, תרבות, משבר האקלים ועוד. בנוסף, אנחנו מציעים לך היכרות מעמיקה עם גישות מחקר עדכניות גם מתחומים אחרים במדעי הרוח והחברה. מעבר לקורסים הפורמאליים, הלימודים אצלנו כוללים הרצאות אורח מיוחדות וסיורי מחקר מעשירים בארץ ובמדינות המזרח התיכון השונות. 

 


מה אפשר לעשות עם זה?


תואר שני בלימודי היסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה באוניברסיטת תל אביב מאפשר לך לעסוק בתחום ההוראה והמחקר וכן להשתלב במנגנונים ומשרדים ממשלתיים שונים, מערכת הביטחון, גופי תקשורת וגופים ציבוריים אחרים. בין מקומות העבודה הפוטנציאליים הנוספים שיהיו פתוחים בפניך נמצאים גם מוזיאונים, הוצאות ספרים, אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים ועמותות ציבוריות שונות. 

 


איך אפשר ללמוד את זה?


כדי להתקבל לתואר שני בלימודי היסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה צריך תואר ראשון בכל תחום שהוא ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה וידע בערבית ברמה של קריאת מקורות ערביים (רמת פטור). אנחנו מציעים לך לבחור באחד מבין שני מסלולי הלימוד הבאים: מסלול מחקרי (עם עבודת תזה) ומסלול עיוני (ללא עבודת תזה ועם בחינת גמר ופרויקט גמר). 

 

התואר המוענק:


M.A בהיסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה

 

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
יועץ אקדמי: פרופ' יואב אלון
מזכירות התואר השני: ענת גרוספייס
מזכירות: ענת גרוס
03-6409450
ימי קבלה: א', ב', ד' 13:00-10:00 | ה' 14:00-10:00
בניין גילמן, חדר 429