תואר שני בלימודי אקולוגיה ואיכות הסביבה

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי

המסלול באקולוגיה ואיכות הסביבה: לתת יד למאבקאנחנו נמצאים באחת התקופות הדרמטיות ביותר בתולדות האנושות, אם לא הדרמטית מכולן. משבר האקלים מאיים לשנות מן היסוד את החיים על פני כדור הארץ כפי שאנחנו מכירים אותם. ודווקא בעת הזאת, לימודי אקולוגיה ואיכות הסביבה יכולים לסייע לנו בלמצוא פתרונות לשלל האתגרים הלא פשוטים שניצבים בפנינו: מהרס בתי הגידול הטבעיים ועד למשבר מגוון המינים. התוכנית שלנו תחשוף אותך למגוון רחב של כלי מחקר אקולוגיים: שימור הטבע, ביולוגיה ימית, פיזיולוגיה סביבתית, נוירוביולוגיה, התנהגות בעלי חיים, פילוגנזה ואבולוציה. והכל במטרה לפעול להגנת הסביבה למעננו ולמען הדורות הבאים.  

 

למה אצלנו?


כי אנחנו שמים דגש על הכשרה בינתחומית ולמידה באמצעות טכנולוגיות חדישות וכלים אנליטיים שונים, תוך כדי שימוש בתשתית ייחודית הכוללת את הגן הזואולוגי, הגן הבוטני ואוספי הטבע הלאומיים. בתוכנית שלנו חקרנו את התחממות הים התיכון והבעיות שעומדות בפני אוכלוסיית הנשרים והדורסים ומיפינו את תחומי התפוצה וסכנת ההכחדה של בעלי חיים מקבוצות שונות. התואר שלנו מהווה ראש חץ מחקרי ומעשי עבור כל מי שרוצה ללמוד ולהשפיע על שמירת הטבע והגנת הסביבה.

 

מה אפשר לעשות עם זה?


להשתלב בעבודה במכוני מחקר וארגונים סביבתיים, המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים, מוסדות רפואה, חברות תרופות, חברות חקלאיות וחברות מזון, תעשיות ביוטכנולוגיות, מוסדות להשכלה גבוהה ומערכת החינוך. 

 

איך אפשר ללמוד את זה?


אם יש לך תואר ראשון במדעי החיים או בנושאים קרובים כמו מדעי הבריאות או הנדסה סביבתית, אנחנו מציעים שני מסלולים: ללא תזה ועם תזה. 

 

התואר המוענק:


M.Sc באקולוגיה ואיכות הסביבה

 

 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש התוכנית: פרופ' יונתן (יוני) בלמקר
03-6407830
ימי קבלה: בתיאום מראש