תואר ראשון בהנדסה מכנית וחטיבה בביומכניקה

תואר ראשון
4 שנות לימוד
חד-חוגי
0542 מסלול 0400

תואר ראשון בביומכניקה: להזיז את האיברים

 

תמיד רצית לדעת מה גורם לאורגניזמים להתנהג כפי שהם מתנהגים? ואילו מערכות יחסים הם מנהלים בינם לבין עצמם? תואר ראשון בביומכניקה יעניק לך גישה אל העולם המופלא של אחד הענפים המדעיים הבינתחומיים המרתקים ביותר. התוכנית שלנו תחשוף אותך לתכנים מהעולם המכני והביולוגי ותעניק לך כלים על מנת להשתלב בתחומי הביומכניקה. זהו תחום המשלב בין עולם המכניקה (כוחות, מאמצים, חוזק חומרים, זרימה) ועולם הביולוגיה (זואולוגיה, צמחים, תאים ורקמות) על מנת להבין את התכונות המכניות של מערכות ביולוגיות בכל הרמות (תאים, רקמות ואורגניזמים) ולנתח את עקרונות ההנדסה הפועלים במערכות ביולוגיות. הבנה טובה יותר של העקרונות המכניים במערכות ביולוגיות תאפשר פיתוחים טכנולוגיים חדשים כגון רובוטיקה, ביוחומרים, הנדסת רקמות, שתלים ואברים מלאכותיים וביוממטיקה. ומי יודע, אולי משק כנפי ציפור יביא איתו את המסקנות המדעיות שיובילו למהפכה הטכנולוגית הבאה. 

 


למה אצלנו?

 

כי אצלנו קיים מגוון רחב של מחקרים בתפר בין עולם ההנדסה ומדעי החיים והרפואה. אנחנו עוסקים בסוגיות מורכבות כמו: מה החשיבות של כוחות שתאים מפעילים ברקמות, כיצד כוחות אלו מתפשטים ברקמה, והאם כוחות אלו יכולים לאפשר תקשורת מכנית בין תאים שכנים? איך חרקים מתאימים את התכונות המכניות שלהם על מנת לשרוד? והאם ניתן להפחית קרישת דם אחרי השתלת מסתם לב תותב בצנתור? 

 

מה אפשר לעשות עם זה?

 

קודם כל להשתלב בתעשייה כמהנדס.ת מכנית! המסלול שלנו גם יאפשר לך להשתלב בתעשיית הביו-טכנולוגיה, בחברות סטארט-אפ בתחום הביו-הנדסה, ולהוביל במחקר ופיתוח בתחום הביומכניקה.

 

איך אפשר ללמוד את זה?

 

התואר מבוסס על תוכנית הלימודים של הנדסה מכנית עם קורסים נלווים בביולוגיה, כימיה, וביומכניקה, ויכלול פרויקט גמר בתחום ביומכני. התואר בביומכניקה יאפשר מעבר לתואר מתקדם בהנדסה מכנית ובביולוגיה. 
 

 

מספריית המקצועות

 

 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

מרכזת התוכנית: רבקה בוקשטיין
03-6406962
ימי קבלה: ימים א'–ד' בשעות 09:00–13:00
שעות: בשעות 09:00–13:00
בניין קפלון, חדר 320
לימודי הסביבה: פרופ' אלכס גולברג
03-6407182
ימי קבלה: בתיאום מראש
בניין הקפסולה, חדר 315
מזכירות סטודנטים הנדסה: עליזה אלימלך סוחוניצקי
03-6409419
הנדסה מכנית: ד"ר ירון טולדו
מדעי כדור הארץ: פרופ' אייל חפץ
ימי קבלה: בתיאום מראש