לימודי מדעי המחשב תואר ראשון

לימודי מדעי המחשב תואר ראשון

בית הספר למדעי המחשב ע"ש בלווטניק באוניברסיטת תל אביב על חוקריו המעולים, בעלי שם עולמי בתחומם, הוא אחד המובילים בישראל ובעולם
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מבנה התכנית
  • קורסי הכנה
  • תעסוקה
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד/דו חוגי
סגור לרישום:
תואר ראשון במדעי המחשב מסלול חד חוגי (0368)
תואר ראשון במדעי המחשב דו חוגי עם כל חוג אחר (0368)
תואר ראשון במדעי המחשב ובמדעי החיים התמחות בביואינפורמטיקה (0368)
תואר ראשון במדעי המחשב מסלול חד חוגי - סמסטר ב' (0368)

 

התואר המוענק:

B.Sc  במדעי המחשב

לימודי מדעי המחשב תואר ראשון
לימודי מדעי המחשב תואר ראשון

 

 

הכשרה אקדמית איכותית המאפשרת לך להשתלב במהירות במחקר אקדמי ובהיי-טק!

בוגרי בית הספר מובילים במחקר אקדמי ובתפקידי מחקר ופיתוח בכירים בתעשייה. זאת בזכות השילוב של הרמה הגבוהה ביותר של חברי הסגל האקדמי, של הסטודנטים המצטיינים שלנו ושל רמת לימודים עולמית. לימודי הליבה במדעי המחשב ובמתמטיקה מעמיקים, מגוון קורסי הבחירה רחב, והתלמידים נחשפים לחזית המחקר העולמית במדעי המחשב.

התואר המוענק הינו "בוגר/ת במדעי המחשב". תכנית הלימודים במדעי המחשב מכילה קורסים בהנדסת תוכנה, ובוגרי ביה"ס למדעי המחשב מבוקשים ביותר כמהנדסי התוכנה בתעשיית ההיי-טק. זאת למרות שבית הספר אינו מעניק תואר פורמלי ב"הנדסת תוכנה".

אם יש לכם מוח מתמטי מבריק, וסקרנות שלא יודעת שובע; אם אתם מבינים שמהפכת המחשוב עוד רחוקה מסיום; אם אתם מתעניינים לא רק בשפות תכנות, אלא בעקרונות המחשבתיים והמדעיים העומדים מאחוריהן; אם אתם רוצים להבין לעומק את פעולת המחשב; אם אתם מעוניינים להשתלב במשרה מרתקת ורווחית עם סיום הלימודים; ואם אתם רוצים להצטרף לאנשים שמשנים את המחשבים, האינטרנט והאנושות כולה– הצטרפו ללימודי מדעי המחשב בביה"ס למדעי המחשב ע"ש בלווטניק שבאוניברסיטת תל אביב.

 

מדעי המחשב הוא תחום צעיר יחסית, שהתפתח באופן מואץ בארבעת העשורים האחרונים. מטרתו היא לחקור מה ניתן לחשב, לפתח אלגוריתמים על מנת לשמור ולעבד מידע באופן יעיל, ולפתח כלים כדי לממש ביעילות אלגוריתמים אלו. מדעי המחשב כיום הוא אולי התחום המדעי בעל ההשפעה הרבה ביותר על עיצוב חיינו, בהווה ועוד יותר בעתיד. התחום כיום כבר כולל מגוון רב של תתי תחומים תאורטיים ומעשיים. אחד מתתי התחומים המרכזיים הוא "הנדסת תכנה", המטפל בשיטות וכלים לפיתוח מערכות תכנה, בכל שלבי מחזור החיים שלהן, מהגדרת הדרישות, דרך הפיתוח על כל מרכיביו ועד התחזוקה במהלך השימוש השוטף. תכניות הלימודים שלנו כוללות הכשרה חיונית בתחום זה, המבוססת על ידע במדעי המחשב ובמתמטיקה וכוללת גם היבטים ניהוליים, קוגניטיביים ואחרים. זהו גם שטח מחקר פעיל ,במדעי המחשב בכלל ובביה"ס  למדעי המחשב ע"ש בלווטניק באוניברסיטת תל אביב בפרט.  תחומים מרכזיים אחרים הם למידה חישובית,  לוגיקה, אינטליגנציה מלאכותית, תיאוריה, רשתות תקשורת, חישוב מקבילי, שפות תכנות, ביולוגיה חישובית, רובוטיקה, חישוביות עצבית, גרפיקה ממוחשבת, ראייה ממוחשבת, מסחר אלקטרוני, הצפנה ואבטחת מידע ( סייבר)  ועוד.

 

הלימודים בבית הספר מדגישים את העקרונות העומדים בבסיס התחום תוך הקנית הבסיס המתמטי הרחב הנדרש להבנתם. אנו ננסה להבין מה בכלל ניתן לחישוב, איך מתכננים ומנתחים אלגוריתמים. כמו כן נלמד ונשתמש במספר שפות תכנות מרכזיות. נלמד איזה סוגים של שפות ישנן ומה ההבדלים ביניהם ואת העקרונות הבסיסיים בפיתוח תוכנה, ואימותה. בית הספר גם מציע מגוון גדול של קורסים בחירה בתחומים מגוונים גם מעשיים וגם תאורטיים בתחומים שהוזכרו כגון קורסים באבטחת מידע, בתקשורת, בלמידה חישובית, במסדי נתונים ועוד. הקורסים מועברים על ידי אנשי הסגל הבכיר של בית הספר שהם חוקרים בעלי שם עולמי בתחומם.  

 

ההכשרה בבית הספר מאפשרת לבוגרנו להשתלב במהירות בעבודה בתעשיות הטכנולוגיה וכמו כן להמשיך בלימודים מתקדמים. בוגרינו מבינים היטב את העקרונות הבסיסיים בתחום ולכן יכולים בקלות ללמוד ולהשתלב בכל סביבת עבודה, להבין טכנולוגיות קיימות ולהמציא חדשות. על פי סקר שערך עיתון דה מרקר, בוגרי ביה"ס למדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב הם המבוקשים ביותר בקרב חברות ההייטק המובילות בישראל. לפי סקירה שהתפרסמה ב-2015, 288 מבוגרי האוניברסיטה עובדים בגוגל, והיא נמצאת ברשימת 20 האוניברסיטאות שגוגל מעדיפה לגייס את בוגריהן.

 

למועמדים שנבחנו ב-5 יחידות בבחינות בגרות במתמטיקה ובפיזיקה יינתן בונוס של 10 נקודות לציון ההתאמה

מטרת הלימודים

תכניות הלימודים במדעי המחשב מקנות ידע נרחב במדעי המחשב ומיועדות לטובי הסטודנטים המעוניינים בהתמחויות שונות בתחום. הכשרה במדעי המחשב מאפשרת לבוגרים להשתלב במהירות בעבודה בתעשיות הטכנולוגיה העילית וכמו כן להשתלב בלימודים מתקדמים בהמשך.

רבים מצפים מלימודי מדעי המחשב לכלול נושאים עדכניים כמו שפות התכנות החדשות ביותר וטכנולוגיות האינטרנט המובילות. אך לא כך הדבר. מטרת הלימודים היא להקנות את הכלים הנחוצים להבין כיצד באמת עובד המחשב ומהם העקרונות שעומדים מאחורי שפת התכנות. כלים אלו ישמשו אותך אחר כך במשך כל חייך ויאפשרו לך להסתגל בקלות לכל טכנולוגיה חדשה שתופיע.  

 

מלגות

תכנית מצוינות לתואר ראשון –

הקבלה לתכנית המצטיינים בתום שנה א' נעשית ע״י בית הספר על-סמך ההישגים בשנה זו. המשך ההשתתפות בשנה ג' על-סמך ההישגים בשנה ב'. פרטים נוספים 

 

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות »

לייעוץ ולפרטים נוספים

יועץ אקדמי - פרופ' חיים קפלן
רכזת מנהלית של ביה"ס : פנינה נריה ברזלי
מזכירות התלמידים של ביה"ס : הילה ג'רבי
מה לשלב עם מדעי המחשב?
צירופים דו-חוגיים אפשריים
x
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive