לימודי אמנויות רב-תחומי תואר ראשון

לימודי אמנויות רב-תחומי תואר ראשון

תאטרון, קולנוע, מוזיקה, תולדות האמנות ועוד בתכנית אחת
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מסלולי הלימוד
  • קורסים לדוגמה
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד/דו חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון באמנויות רב-תחומי (0861)

 

התואר המוענק:

B.A בתכנית הרב תחומית באמנויות

תואר ראשון באמנות: לימודי תואר ראשון בתכנית הרב תחומית.
תואר ראשון רב תחומי באמנויות

כללי הדקדוק של האמנויות

"האמנות מאפשרת לנו למצוא את עצמנו וגם ללכת לאיבוד באותו זמן". תומאס מרטון, סופר אמריקאי

 

רוצים ללמוד שפה חדשה?  כזו המשותפת לכל התרבויות האנושיות, ומגשרת בין העבר לעתיד? אם כך, בואו ללמוד לתואר ראשון רב תחומי בתכנית הרב-תחומית באמנויות. אם אדריכלות גדולה מדברת אליכם; אם פסלים דוממים גורמים לכם להתרגש; אם בקולנוע אתם מוצאים המחשה חיה של המחשבות שלכם, לצד מחשבות ורעיונות חדשים; ואם מוזיקה מעניקה את הטעם לחייכם – כאן תוכלו להעמיק ולחקור אותן ואת הקשרים ביניהן.

 

עבורכם, המבקשים לחקור שלל תחומים ושדות של אמנות, מהאמנות הפלסטית ועד סדרות הטלוויזיה המופתיות של ימינו, פותחה תכנית זאת. כאן תתבוננו ביצירות אמנות בראייה רב-תחומית של עולם האמנויות ותלמדו לחקור אותו באמצעות השוואה בין התחומים. אתם יודעים שאמנות שזורה בכל היבט אנושי, מאז שציירו קודמינו על קירות המערה. וכאן תוכלו להעמיק בלימודים על הפילוסופיה והסוציולוגיה של האמנויות; על תרבות כללית ותרבות חזותית בפרט; על שפת האמנויות ועל מקורותיה המיתולוגיים; על שיטות פרשניות וזרמים ביקורתיים – אלה החוצים את כלל האמנויות ומעניקים את המסגרת ההומניסטית והאינטלקטואלית לתפישת המכלול של הפרויקט הנשגב הזה.

סטודנטים מדברים

לחפש את האמת שמאחורי האמנות

מורי התכנית הם חוקרים ואמנים מובילים ממגוון גדול של תחומים ובהם  - אמנות, תיאטרון, קולנוע, היסטוריה, מוזיקה ופילוסופיה.

 

הלימודים כוללים הכרות עם כל תחומי האמנות – ציור, פיסול, צילום, וידאו, אדריכלות, מוזיקה, פרפורמנס, אמנויות הבמה, מחול ותיאטרון, קולנוע, טלוויזיה ומדיה דיגיטלית. ההכשרה בתכנית מקנה ידע היסטורי ותאורטי על מגמות ויוצרים מרכזיים בארץ ובעולם; כלי בקורת ומחקר; ודפוסי חשיבה שיהוו בסיס ידע לדיון השוואתי בין האמנויות השונות, ובינן לבין התרבות בכללותה. בעזרת אלו יתנסו הסטודנטים בניתוח מנגנוני האמנות והתרבות והכוחות האידאולוגיים המניעים אותם. 

 

 לימודי אמנויות בתכנית הרב תחומית מתנהלים במסלול חד-חוגי או דו-חוגי, בשילוב חוג נוסף. תכנית הלימודים מורכבת משיעורי ליבה, הקבצים חוגיים והקבצים רב-תחומיים. הקבצים חוגיים כוללים את אמנות התיאטרון, תולדות האמנות, מוזיקולוגיה, קולנוע וטלוויזיה ואדריכלות. ההקבצים הרב-תחומיים כוללים אמנות בישראל ובמרחב הים התיכון, נשים ומגדר באמנות, אמנות גלובלית ואף תקשורת אמנותית בעידן הדיגיטלי.

בנוסף, מדי שנה התכנית מציעה שניים עד שלושה שיעורי ליבה בנושאי תרבות וניהול אמנותי(כגון כתיבת ביקורת, יסודות אוצרותיים, כתיבת תכנית תרבות, ניהול מוסדות תרבות וכדומה), באופן הקושר את כל תחומי האמנות הנלמדים בה. קורסים אלה יתמקדו בהיבטים היישומיים של הלימודים ויהווה הכנה לקראת השתלבות פעילה בשדה ניהול אמנות ותרבות.

לאחר שתסיימו את לימודי התשתית תוכלו להתעמק בתחומי האמנויות המעניינים אתכם ביותר. תוכלו להשתלב בעיסוקים מגוונים בתחום מוסדות התרבות והאמנות, בעבודה במוזיאונים ובגלריות, בטלוויזיה, בכתיבת ביקורת תיאטרון, בהוראה והדרכה באקדמיה ובבתי ספר ואף להמשיך ללימודים מתקדמים בארץ ובעולם

 

מלגות

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות »

 

קבלה לתכנית הרב תחומית באמנויות ללא פסיכומטרי

לייעוץ ולפרטים נוספים

ראש התכנית: ד"ר דפנה בן-שאול
ימי קבלה:
בתיאום מראש עם מזכירות התכנית
מזכירות התכנית: מיכל גילרון
ימי קבלה:
ימים א',ב',ה' 15:00-10:00; יום ג' 10:00-9:00 ;יום ד' 15:00-12:00
בניין מכסיקו, חדר 108
03-6409004
מה לשלב עם אמנויות רב-תחומי?
צירופים דו-חוגיים אפשריים
x
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive