לימודי אמנויות רב-תחומי תואר ראשון

לימודי אמנויות רב-תחומי תואר ראשון

תאטרון, קולנוע, מוזיקה, תולדות האמנות ועוד בתכנית אחת
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מסלולי הלימוד
  • קורסים לדוגמה
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד/דו חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון באמנויות רב-תחומי (0861)
תואר ראשון רב תחומי באמנויות
תואר ראשון רב תחומי באמנויות

כללי הדקדוק של האמנויות

"האמנות מאפשרת לנו למצוא את עצמנו וגם ללכת לאיבוד באותו זמן". תומאס מרטון, סופר אמריקאי


רוצים ללמוד שפה חדשה? ולא סתם שפה, אלא כזו המשותפת לכל התרבויות האנושיות, ומגשרת בין העבר לעתיד? אם כך, בואו ללמוד לתואר ראשון רב תחומי בתכנית הרב-תחומית באמנויות. אם אדריכלות גדולה מדברת אליכם; אם פסלים דוממים גורמים לכם להתרגש; אם בקולנוע אתם מוצאים המחשה חיה של המחשבות שלכם, לצד מחשבות ורעיונות חדשים; ואם מוזיקה מעניקה את הטעם לחייכם – כאן תוכלו להעמיק ולחקור אותן ואת הקשרים ביניהן.

 

עבורכם, המבקשים לחקור שלל תחומים ושדות של אמנות, מהאמנות הפלסטית ועד סדרות הטלוויזיה המופתיות של ימינו, פותחה תכנית זאת. כאן תתבוננו ביצירות אמנות בראייה רב-תחומית של עולם האמנויות ותלמדו לחקור אותו באמצעות השוואה בין התחומים. אתם יודעים שאמנות שזורה בכל היבט אנושי, מאז שציירו קודמינו על קירות המערה. וכאן תוכלו להעמיק בלימודים על הפילוסופיה והסוציולוגיה של האמנויות; על תרבות כללית ותרבות חזותית בפרט; על שפת האמנויות ועל מקורותיה המיתולוגיים; על שיטות פרשניות וזרמים ביקורתיים – אלה החוצים את כלל האמנויות ומעניקים את המסגרת ההומניסטית והאינטלקטואלית לתפישת המכלול של הפרויקט הנשגב הזה.

 

לחפש את האמת שמאחורי האמנות

מורי התכנית הם חוקרים ואמנים משלל תחומים – ובהם תיאטרון, קולנוע, היסטוריה, עיצוב לתיאטרון, מוסיקה ופילוסופיה. בתחילת דרככם בלימודי אמנויות בתכנית הרב התחומית תרכשו ידע היסטורי ותיאורטי על מגמות ויוצרים מרכזיים מכל העולם כך שבהמשך תוכלו לפתח את החשיבה הביקורתית ויכולת הניתוח שלכם לצורך דיון ביצירות אמנות של העבר וההווה והבנת הקשרבין אמנות לתרבות הפוליטית, החברתית, הדתית ואף המדעית של כל תקופה. כאן תיהנו ממבחר גדול של קורסים ייחודיים, בכל נושאי האמנות, שמעבירים טובי המרצים בתחומם: פרקים בתולדות תרבות המערב, מבוא לתולדות הקולנוע, מבוא לשפת המוזיקה, מבוא לשפת התיאטרון, אמת וייצוג באמנות, אמנות ופילוסופיה: מבוא לאסתטיקה ועוד .

 

 לימודי אמנויות בתכנית הרב תחומית מתנהלים במסלול חד-חוגי או דו-חוגי, בשילוב חוג נוסף. תכנית הלימודים מורכבת משיעורי ליבה, הקבצים חוגיים והקבצים רב-תחומיים. הקבצים חוגיים כוללים את אמנות התיאטרון, תולדות האמנות, מוזיקולוגיה, קולנוע וטלוויזיה ואדריכלות. ההקבצים הרב-תחומיים כוללים אמנויות במזרח הרחוק והקרוב, תקשורת אמנותית בעידן הדיגיטלי, אמנות ישראלית ונשים באמנות. לאחר שתסיימו את לימודי התשתית תוכלו להתעמק בתחומי האמנויות המעניינים אתכם ביותר. תוכלו להשתלב בעיסוקים מגוונים בתחום מוסדות התרבות והאמנות, בעבודה במוזיאונים ובגלריות, בטלוויזיה, בכתיבת ביקורת תיאטרון, בהוראה והדרכה באקדמיה ובבתי ספר ואף להמשיך ללימודים מתקדמים בארץ ובעולם

 

מלגות

ציון ההתאמה שלך גבוה מ - 670? הינך זכאי/ת למענק הצטיינות »

 

קבלה לתכנית הרב תחומית באמנויות ללא פסיכומטרי

לייעוץ ולפרטים נוספים

ראש התכנית: פרופ' דורית תנאי
ימי קבלה:
בתיאום מראש
מזכירות התכנית: מיכל גילרון
ימי קבלה:
ימים א',ב' ג' ה' 15:00-10:00;יום ד' 15:00-12:00
בניין מכסיקו, חדר 108
03-6409004
מה לשלב עם אמנויות רב-תחומי?
צירופים דו-חוגיים אפשריים
x
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
Developed by
UI/UX Basch_Interactive