לימודי נשים ומגדר בסיוע NCJW

לימודי נשים ומגדר בסיוע NCJW

המקום שלך לצבור ידע וכוח
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מבנה הלימודים
  • תעסוקה
  • וידאו
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: דו חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון בלימודי נשים ומגדר בסיוע NCJW - סמסטר ב' (0608)
לימודי נשים ומגדר בסיוע NCJW
לימודי נשים ומגדר בסיוע NCJW

כמה תחנות יש בין הגבריות לנשיות?

"בחברה שתגיע לשוויון מגדרי, המילה 'מגדר' תיעלם; כולם יוכלו להיות הם עצמם". גלוריה סטיינם

 

האם גבריות ונשיות הם שני צדדים שונים של המטבע, או שמא מצויות על סקאלה שיש בה תחנות ביניים? האם צדקה סימון דה בובואר כשקבעה כי "את לא נולדת אישה – את נעשית אישה"? האם קיימים הבדלים אמיתיים בין מוחות גבריים לנשיים, ואלה קובעים את המקצועות המתאימים לכל מגדר? האם ייתכן שבחברה המודרנית עדיין קיימת אפליה – נגד נשים, הומוסקסואלים וקבוצות אחרות, על רקע מגדרי? כיצד ניתן להבחין בביטויים סמויים מהעין של אפליה זו? ואיך נוכל לתקן אותם?

 

כבוגרת התכנית תוכלי להשתלב בתפקיד שיעסוק בקידום השוויון המגדרי ומניעת הטרדות מיניות ולחולל שינוי בארגוני החברה האזרחית, המקדמים שינוי חברתי; בארגונים ציבוריים, כמו: משרדי ממשלה, עיריות ומועצות מקומיות; במערכת החינוך; בעיתונות כתובה ואלקטרונית, בעמותות חברתיות ובכל מקום עבודה ראוי אחר המאפשר לנשים להשתלב ולהשפיע.

 

גם אם תבחרי לעסוק בפסיכולוגיה, בתקשורת, במשפטים, בקולנוע או בכל תחום אחר, לימודי נשים ומגדר מהווים "מכפיל כוח" משמעותי עבורך. לימודי תואר ראשון במגדר, הנלמדים במסגרת דו-חוגית, יעצימו אותך ויקנו לך יתרון בולט בתחום עיסוקך העתידי, זאת באמצעות כלים רבי עוצמה לקידומך האישי ולקידום נשים אחרות בקריירה ובחיים. 

 

ללמוד על המגדר בהיסטוריה, בפסיכולוגיה ובאמנות

התכנית ללימודי נשים ומגדר היא התכנית היחידה בישראל המעניקה תואר ראשון בתחום, והיא תכנית רב-תחומית הפותחת בפניך קורסים מפקולטות שונות. כך, במהלך הלימודים תוכלי להעמיק גם בנושאים ממדעי החברה, מדעי הרוח, אמנויות ומשפטים. כאן תרכשי כלים תיאורטיים ופרקטיים לניתוח ההיבטים החברתיים של נשיות וגבריות; ותוכלי לחקור ולפתח גישות חדשות לידע על מגדר וחברה, תוך חשיבה ביקורתית על קטגוריות שלא פעם נתפשות כמובנות מאליהן – כמו מגדר, גזע, מעמד ולאום, ויחסי הגומלין ביניהן.

 

הארגון האמריקאי National Council of Jewish Women USA תמך כספית בהקמת התכנית, ומדי שנה הוא מעניק מלגות תמיכה לתלמידות ולתלמידי התכנית. זאת, בנוסף למלגות כלליות על בסיס מצוינות.

 

לימודי מגדר יאפשרו לך לרכוש מקצוע בתחומים המתפתחים של קידום שוויון מגדרי, ייעוץ לענייני נשים ומגדר וטיפול נפשי, פיזי וחברתי הכולל התייחסות לנושאי מגדר. תוכלי לשלב את הלימודים עם כל תכנית דו חוגית אחרת. מתעניינת גם בסוציולוגיה, תקשורת או ספרות? שילוב לימודי נשים ומגדר במסגרת לימודים דו-חוגיים עם תכנית אחרת בפקולטה למדעי הרוח, למשל, תאפשר לך להביא לארגונים עסקיים ולחברות ציבוריות את הראייה הביקורתית המגדרית לצד הכלים הייחודיים שמקנים לימודי מדעי הרוח, החברה, משפטים ואמנויות: חשיבה מקורית, השכלה רחבה, כושר ביטוי, יכולת ניתוח ועוד.


 

מלגות

נוסף על המלגות הכלליות על בסיס מצוינות, המוצעות לתלמידי הפקולטה, מציעה התכנית מלגות מטעם NCJW לתמיכה בתשלום שכר הלימוד. המלגות מחולקות על בסיס נזקקות ותרומה חברתית. פרטים על אופן הגשת המלגה ראו בידיעון הפקולטה ובאתר התכנית. זאת ועוד, התכנית מציעה גם מלגות בתמיכת נשיא האוניברסיטה לעידוד הרחבת הידע המגדרי. גם מלגות אלה ניתנות על בסיס נזקקות .

 

לייעוץ ולפרטים נוספים

ייעוץ אקדמי: פרופ' דפנה הקר
ימי קבלה:
בתיאום מראש
ייעוץ אקדמי: ד"ר כנרת להד
ימי קבלה:
בתיאום מראש
מזכירות התכנית: גב' ג'ני ברק
ימי קבלה:
א' ב' ד'- ה' 10.00- 15.00
בניין רוזנברג, חדר 210
03-6405936
מזכירות התכנית: גב' מיכל שואף
ימי קבלה:
א' 12.00-17.00 ב', ג', ה' 10.00-15.00
בניין רוזנברג, חדר 210
03-6405936
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive