לימודי מזרח אסיה תואר ראשון

לימודי מזרח אסיה תואר ראשון

צוהר לעולמן הקסום של תרבויות ייחודיות בחוג המוביל בארץ ללימודי אסיה
משוייך ל:
  • אודות
  • תנאי קבלה
  • לוח זמנים
  • מסלולי הלימוד
  • מבנה התכנית
  • תעסוקה
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד/דו חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה (0687)
מזרח אסיה תואר ראשון
מזרח אסיה תואר ראשון

ומה היה הבודהה אומר על זה?

השתחררתם מהצבא. יצאתם לטיול הגדול במזרח אסיה... ולא רציתם לחזור; אבל הגיע הזמן להירשם לאוניברסיטה והנה אתם כאן. מה אם היינו אומרים לכם שהלימודים באוניברסיטה יכולים להיות רק ההתחלה של הטיול הגדול באמת? השער שלכם לדרך המלך בסין, יפן, הודו ושכנותיהן. בחוג ללימודי מזרח אסיה לא רק תצעדו מחדש בנופים עוצרי הנשימה של אסיה, אלא גם תחקרו לעומק את ההיסטוריה הארוכה שלה, את התרבויות השונות והמרתקות שלה, ואת תושביה – שלפעמים דומים לנו כל כך, ולפעמים נדמים כאילו שייכים לעולם אחר.

 

מזרח אסיה היא השער לעברה של האנושות – והתרבויות הקדומות שנשתמרו בה מאפשרות לנו הצצה לאופן שבו חיו אבות אבותינו. והיא גם השער לעתיד – שכן, חוקרים רבים מאמינים שמרכז הכובד של הכלכלה העולמית עתיד לעבור בשנים הקרובות מארצות הברית ואירופה לאזור זה של העולם. היכרות מעמיקה עם אנשי מזרח אסיה, עם שפתם ומנהגיהם תאפשר לכם להשתלב בעסקים שם באופן אמיתי, מתוך הבנה וידע, ולא כזרים שאינם יודעים לאן נקלעו.

 

במזרח אסיה נמצאות גם מסורות הפילוסופיה העתיקות ששומרות תמיד על רלוונטיות, ומושכות אליהן עוד ועוד תלמידים וחוקרים, שמבינים שאין פילוסופיה אחת ואמת אחת, וכי המערב אינו מרכז העולם, אלא רק עוד מחלקיו. למזרח אסיה מגיע כל מי שמחפש לדעת עוד, ללמוד היבטים אחרים של המציאות ולהכיר גוונים נוספים של האנושות.

 

אם תמיד נמשכתם לקסם של תרבות זרה ומפוארת; אם אתם רוצים ללמוד ולדעת עוד על הספרות והפילוסופיה, המדע והאמנות, הסיפורת והשירה, המדע והרפואה והארכיטקטורה שפותחו במדינות אלה; ואם אתם מאמינים שההיסטוריה של ציוויליזציות כבירות אלה - על מאות מיליוני תושביהן - חיונית להבנת ההיסטוריה האנושית - הצטרפו לתואר ראשון בלימודי מזרח אסיה.

 

בעקבות אסיה שלא הכרנו - לימודי מזרח אסיה באוניברסיטת תל-אביב

 

אוניברסיטת תל אביב מציעה את החוג המקיף ביותר בישראל ללימודי מזרח ודרום אסיה. כאן תוכלו לבחור מתוך מגוון רחב ביותר של קורסים הנוגעים לכל פן של ההיסטוריה המסורתית והתמורות המודרניות בשלוש הציוויליזציות, הודו, סין ויפן. כדי להרחיב את ההיכרות שלכם איתן, תלמדו שיעורים בנושאי היסטוריה, ספרות, פילוסופיה, דתות (הינדואיזם, בודהיזם, קונפוציוניזם, דאואיזם, שינטו ועוד), אמנות, פוליטיקה עכשווית, כלכלה, היסטוריה של המדעים והרפואה וכן יחסים בינלאומיים.

 

כדי שתוכלו להבין באופן בלתי אמצעי את מושא המחקר שלכם, כאן תקבלו ידע ומיומנות טובים בשפות המרכזיות של תרבויות אלה: הינדי, סנסקריט, סינית (קלאסית ומודרנית) ויפנית (קלאסית ומודרנית). 

לעבור לצד השני של הגלובוס

ואם תמיד חלמתם לחיות בהודו או יפן כמו מקומיים, לימודי מזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב יכולים לעזור לכם להגשים את החזון. כבוגרי החוג, תוכלו לקבל משרות מגוונות בחברות מסחריות העוסקות במסחר בינלאומי עם ארצות מזרח ודרום אסיה; לעסוק בתרגום מסחרי או ספרותי; לשרת במשרד החוץ או משרד הביטחון; לעסוק במחקר והוראה אקדמיים; ללמד את השפה הסינית במערכת החינוך; להעניק ייעוץ ותיווך תרבותי לחברות; ולסקר את מזרח אסיה בגופי התקשורת השונים.

 

סגל החוג

ראשת החוג: פרופ' גליה פת-שמיר

סגל החוג: ד"ר אירית אורבוך, פרופ' יואב אריאל, פרופ' עופרה גולדשטיין-גדעוני, פרופ' מרק גמזה, ד"ר אהוד הלפרין, ד"ר אורי סלע, פרופ' צביקה סרפר, ד"ר רוני פרצ'ק, ד"ר רועי צהר, פרופ' דן רווה, פרופ' יעקב רז, פרופ' מאיר שחר, ד"ר ליאורה צרפתי, פרופ' אהרן שי, ד"ר רעות הררי, ד"ר אסף גולדשמידט, ד"ר אילנית לוי שחם

מורי השפות: פרופ' ג'אנג פינג, ד"ר מיקה לוי יממורי, מר אלכס צ'רניאק, מר רפי פלד, ד"ר גנאדי שלומפר.
 

 

מלגות:

מלגות לימודים בארצות מזרח ודרום אסיה מוצעות מטעם משרד החוץ הישראלי, ממשלת סין, מכון קונפוציוס, קרן יפן, קרן טייוואן, ממשלת הודו ועוד. כמו כן, לחוג הסכמים ספציפיים עם אוניברסיטאות בסין וביפן המאפשרים לימודים לתלמידים נבחרים.

 

מענקי הצטיינות

ציון ההתאמה שלך גבוה מ - 680? הינך זכאי/ת למענק הצטיינות.»

 

קבלה ללימודי מזרח אסיה ללא פסיכומטרי

 

לימודי תעודת הוראה במקביל לתואר ראשון >>

מבין הסטודנטים שלנו:

איתמר רמות | שנת לידה: 1985 | עיר: תל-אביב

הכל מתחיל כאן: ההתחלה שלי

בחרתי ללמוד לימודי מזרח אסיה מתוך עניין עמוק בתרבויות זרות.  לאחר כמה טיולים בעולם היה לי ברור שאסיה, ובעיקר הודו, מעניינות אותי במיוחד.

לייעוץ ולפרטים נוספים

יועץ החוג: ד"ר אהוד הלפרין
עוזרת ניהולית : שירלי גלזר
מזכירת סטודנטים : ענת הנדלמן
ימי קבלה:
ימים א' ג', ה' - בין 10:00-13:00, ימי ב': 10:00-15:00
גילמן, חדר 259
03-6407836
מה לשלב עם מזרח אסיה?
צירופים דו-חוגיים אפשריים
x
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive