תכנית פכ"מ למצטיינים: פילוסופיה, כלכלה, מדע המדינה לתואר ראשון

תכנית פכ"מ למצטיינים: פילוסופיה, כלכלה, מדע המדינה לתואר ראשון

להבין מוסר וצדק בהקשר הרחב של כלכלה, מדינה ומשפט
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
  • מבנה התכנית
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 3
מתכונת לימודים: חד חוגי
פתוח לרישום:
תואר ראשון בפילוסופיה, כלכלה ומדע המדינה (0651)

 

התואר המוענק:

B.A בתכנית פילוסופיה כלכלה ומדע המדינה (פכ"מ)

תכנית מצטיינים בפילוסופיה כלכלה מדע המדינה (פכ"מ)
תכנית מצטיינים בפילוסופיה כלכלה מדע המדינה (פכ"מ)

שלוש שנים, שלושה תחומי לימוד, תואר אחד

 

״האמת יוצאת נשכרת יותר אפילו משגיאותיו של אדם החושב באופן עצמאי, לאחר הכשרה ועיון כיאות, מאשר מן הדעות הנכונות של אנשים המחזיקים בהן רק משום שאינם מרשים לעצמם לחשוב.״ (על החירות, ג׳ון סטיוארט מיל)

 

הידעתם? דיוויד קמרון, לשעבר ראש ממשלת בריטניה, למד תואר ראשון בפילוסופיה, כלכלה ומדעי המדינה באוקספורד, ותואר כסטודנט מבריק. ברק אובמה למד מדעי המדינה לתואר ראשון – והרחיב את השכלתו בתואר שני במשפטים, מהלך שהזניק את הקריירה הפוליטית שלו. מריאנו ראחוי, לשעבר ראש ממשלת ספרד, למד משפטים לתואר ראשון ולאחר מכן הצטרף לשירות הציבורי. ואילו יובל שטייניץ, לשעבר שר האוצר מחזיק בתואר במשפטים.

 

אם אתם שואפים להעמיק בחקר הפוליטיקה או להשתלב בה; אם אתם יודעים שעקרונות המוסר משפיעים על הכלכלה, שמדע המדינה נולד מתוך הפילוסופיה ושמשפטים הם הבסיס לשיטות הממשל המודרניות; ואם אתם שואפים להצטיין בכל אלה – הצטרפו לתכנית פכ"מ למצטיינים של אוניברסיטת תל אביב, המשלבת לימודי פילוסופיה, לימודי כלכלה, לימודי מדע המדינה ולימודי משפטים לתואר ראשון אחד.

 

התבלין של תל אביב: משפטים

היתרון בגישה בין-תחומית ללימוד וחקר ענייני חברה ומדינה הוכר זה מכבר בעולם. אין פלא לכן שתכניות פכ”מ פופולריות מאוד ומתקיימות באוניברסיטאות מובילות (למשל: אנגליה - לונדון, רדינג, אסקס, סטרלינג, יורק; ארה”ב - מישיגן, נוטרדם, פיטסבורג, ייל, דיוק, אריזונה, איווה, ועוד). הגדולה והמפורסמת שבהן היא תכנית הלימודים של אוקספורד שעם רשימת בוגריה נמנים, בין היתר, קמרון, וויליאם הייג, האחים מיליבנד, וגם אנג סן-סו קי, בנזיר בהוטו, ישעיהו ברלין וכריסטופר היצ’ינס.

 

רק באוניברסיטת תל אביב משלבת תכנית לימודי פכ"מ לימודי יסוד במשפטים, בדגש על תחומי הידע הנוגעים באופן ישיר למדיניות ציבורית וממשל, והיא השלמה חשובה להשכלה שמעניקה התכנית. התכנית מיועדת לסטודנטים מצטיינים השואפים להעמיק בתחומי המחקר הללו ולעמוד על הקשרים ביניהם. כבוגרי התכנית, תוכלו להשתלב במשרות בכירות בשירות הציבורי, וכמובן גם להמשיך במחקר אקדמי.

 

בוגרי התכנית זכאים לתואר ראשון בתכנית המשלבת את שלושת התחומים, המאפשר המשך לימודים לתואר שני בכל אחד מתחומי התכנית למעט משפטים, בכפוף להשלמת הדרישות בכל אחד מהתחומים (קורסים, ציונים, מכתב המלצה בכלכלה). את הקורסים הנדרשים יהיה אפשר להשלים במסגרת שעות הבחירה של תואר הפכ”מ.

 

 

 

 

ראש התכנית: פרופ' אסף שרון
ימי קבלה:
בתיאום מראש
יועץ אקדמי: מר איתמר פופליקר
ימי קבלה:
בתיאום מראש
מזכירת התכנית: דפנה ענבר
ימי קבלה:
ימים א' - ה' 11:00-15:00 :בתיאום מראש
בניין גילמן חדר 484
03-6406363
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>