לימודי משחק למצטיינים- המסלול הישיר לתואר BA ו- MFA

לימודי משחק למצטיינים- המסלול הישיר לתואר BA ו- MFA

לימודי תיאטרון ולימודי משחק: להיות שחקנים בעלי ידע אקדמי
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
כרטיס ביקור
שנות לימוד: 4
מתכונת לימודים: חד חוגי
פתוח לרישום:
אמנות התאטרון מסלול ישיר למצטיינים לתואר שני, MFA, התמחות במשחק (0811)

 

התואר המוענק:

B.A ו MFA באמנות התיאטרון

לימוד משחק במסלול למצטיינים של אוניברסיטת ת"א
אמנות התיאטרון מסלול ישיר למצטיינים לתואר שני, MFA, התמחות במשחק

בואו לעמוד באור הזרקורים

"אני אוהבת את האופי הארעי של התיאטרון. כל הופעה היא רוח רפאים; רגע אחד היא כאן – וברגע הבא, כבר איננה"דיים מגי סמית'

 

הצופים יושבים בכסאותיהם. ההצגה מתחילה. מונולוג פתיחה הופך לסצנה מורכבת ורבת משתתפים. איך הם זוכרים כל כך הרבה שורות? השחקנים יוצקים תוכן למילים, מגישים את הטקסט, נעים על הבמה. כמה שתיאטרון יכול להיות מרגש. כמה ששחקנים על במה יכולים להרטיט לבבות.

 

התיאטרון במיטבו הוא לא רק חיקוי לחיים; הוא הסבר לחיים, הוא הרעיונות שמאחוריהם, הוא האמיתות העמוקות שביסוד הקיום האנושי, והוא קיים בקרבנו כבר אלפי שנים. המשחק מלמד את השחקן על עצמו. הוא מסייע לשחקן לראות את עצמו במגוון רב של סיטואציות. עוזר לו ללמוד על עצמו. מהצד השני, השחקנים ואנשי התיאטרון הם אלה שעוזרים לאמנות הזו להתממש.

 

התיאטרון מדגיש את ההופעה – על התלבושות, התפאורה והאיפור - אבל מתרחש ברובו בתוכנו, מתוך המוח שלנו, שמפענח את המילים והמצבים שעל הבמה והופך אותם לרגשות ותובנות. כראוי לאמנות שמסבירה את העולם, התיאטרון הוא עולם במלואו בפני עצמו.

 

 

 

שקט בקהל ההצגה מתחילה

אם התיאטרון, הבמה והמשחק הם הייעוד שלכם; אם אתם רוצים לדעת עליהם כל מה שרק אפשר, ולהמשיך לחקור אותם כל חייכם; אם אתם רוצים להיות שחקנים מקצועיים ואם אתם לא מוותרים על תואר אקדמי מכובד שיפתח בפניכם דלתות בעתיד – אנו מזמינים אתכם להצטרף ללימודי משחק במסגרת התכנית לתואר ראשון ושני באמנות התיאטרון. רק באוניברסיטת תל אביב תזכו לתואר בוגר אוניברסיטה (BA)  ולתואר מוסמך אוניברסיטה באמנויות  (MFA) בתוך ארבע שנים, במקום חמש שנים כמקובל.

 

בחוג לאמנות התיאטרון תקבלו הכשרה ברמה המקצועית הגבוהה ביותר בלימודי משחק שידרשו מכם הקדשת זמן ומאמץ רבים ואשר ימלאו אתכם בידע וסיפוק. כאן תוכלו לבנות מיומנויות בתחומי המשחק, התנועה, ההגייה ופיתוח הקול, תוך שילוב כל אלה בלימודים עיוניים של ההיסטוריה והתיאוריה של התיאטרון והמופע. 

 

יתרונה של התכנית ללימודי משחק הוא העומק הרב שלה, שמאפשר לכם להכיר את הבסיס וההיסטוריה של התיאטרון, לצד החידושים וההתפתחויות האחרונות בו. כמי שפועלים במוסד העוסק במחקר של התיאטרון, עבור המורים והתלמידים בתכנית הצגה היא לא רק עניין טכני ותדמיתי. כאן תלמדו לא רק להציג דמות – אלא גם לחקור אותה לעומק, להבין אותה, לדעת מדוע היא פועלת כפי שהיא פועלת, מה היא חושבת ומהי האמת שלה. כאן גם תלמדו על כל צדדיו של התיאטרון – על הבמה ומאחוריה, מדפי המחזה ועד ללוחות הבקרה של התאורה. אתם תלמדו לא רק לעמוד על במה או מול מצלמה ולבצע תפקיד, אלא להיות יוצרים עצמאיים, שגם יוצרים טקסטים עבור עצמם ועבור אחרים ומגשימים את השאיפות האמנותיות שלהם. אנחנו נעודד אתכם למצוא את הקול האישי והייחודי שלכם ובאמצעות הכלים שתרכשו כאן לא תפסיקו ללמוד ולהתפתח גם אחרי עשרות שנים של משחק על במות מקצועיות.

 

גאים להציג

כחלק מתכנית הלימודים בחוג, תלמידי תכנית המצטיינים בלימודי משחק משתתפים בהפקות תיאטרון שמביימים במאים מקצועיים ובהצגות שמביימים סטודנטים מהתואר השני בבימוי. ההצגות עולות  במסגרת הפקות החוג בתיאטרון האוניברסיטה. תלמידי התכנית מקבלים ליווי אישי של סגל ההוראה במילוי המטלות העיוניות והיישומיות.

 

תיאטרון האוניברסיטה

אצלנו, ההתנסות המעשית נערכת לאורך כל השנה במסגרת תיאטרון האוניברסיטה, שמעלה הפקות מרשימות הפתוחות לסטודנטים ולקהל הרחב. את כל מה שתלמדו במהלך הכשרתכם כשחקנים, תיישמו כאן, במסגרת ההפקות של התיאטרון. תתנסו בעצמכם בכל חלקי ההפקה – תאורה, תפאורה, תלבושות, תפקידים ראשיים ומשניים, כך שתוכלו להפגין את הכישורים שלכם על הבמות כבר מהרגע הראשון.

 

כמה מטובי השחקנים והמורים למשחק בישראל יעזרו לכם לפתח את הכישרון שלכם, ביניהם פרופ' רות קנר, פרופ' אופירה הניג, גב' יעל קרמסקי, ד"ר דפנה כהן בן-שאול, מר גדי רול, גב' שוש רייזמן ומר דורון תבורי. את ההכשרה העיונית המעמיקה והנרחבת תקבלו מחוקרי תיאטרון מובילים, ביניהם ד"ר שרון אהרונסון להבי, פרופ' גד קינר,  ד''ר דפנה בן-שאול, ד''ר דרור הררי, ד"ר רות שור וד''ר יאיר ליפשיץ

כבוגרי התכנית תצטרפו לגדולי השחקנים בישראל שלמדו אצלנו, ביניהם: ששון גבאי, יונה אליאן, מוחמד בכרי, דן שפירא, מוני מושונוב, דביר בנדק, צביקה הדר, עלמה זק ועוד.

 

מלגות

לבדיקת זכאות למענק הצטיינות

 

לייעוץ ולפרטים נוספים

ראש החוג: ד"ר שרון אהרונסון-להבי
ראש תכנית מצטיינים במשחק: יעל קרמסקי
ימי קבלה:
בתיאום מראש
עוזרת מנהלית: ליאורה טופז
ימי קבלה:
א', ב', ג', ה' – 15:00-10:00; יום ד' 15:00-12:00
בניין מכסיקו, חדר 104
03-6408612
מזכירת סטודנטים: דנה אורן
ימי קבלה:
א', ב', ג', ה' – 15:00-10:00; יום ד' 15:00-12:00
בניין מכסיקו, חדר 105
03-6408612
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>