אמנות התיאטרון - מסלול BA ו- MFA לימודי מצטיינים במשחק

אמנות התיאטרון - מסלול BA ו- MFA לימודי מצטיינים במשחק

לימודי תיאטרון ולימודי משחק: להיות שחקנים בעלי ידע אקדמי
משוייך ל:
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • לוח זמנים
שנות לימוד: 4
סגור לרישום:
אמנות התאטרון מסלול ישיר למצטיינים לתואר שני, MFA, התמחות במשחק (0811)
אמנות התיאטרון מסלול ישיר למצטיינים לתואר שני, MFA, עם לימודי במשחק, בית ספר למשחק
אמנות התיאטרון מסלול ישיר למצטיינים לתואר שני, MFA, התמחות במשחק

גם אתם תוכלו לשנות את סוף המחזה?

"אני אוהבת את האופי הארעי של התיאטרון. כל הופעה היא רוח רפאים; רגע אחד היא כאן – וברגע הבא, כבר איננה"דיים מגי סמית'

 

מי צריך תיאטרון בכלל? לשבת על כיסא, סביבך מאות צופים אחרים, ולפניך על הבמה שחקנים שכל מה שהם עושים הוא בעצם חיקוי לחיים? זה לא נראה לכם מוזר? אבל בכל זאת, התיאטרון מתקיים זה אלפי שנים. אנחנו בני האדם תמיד רצינו לראות את עצמנו במראה החכמה של התיאטרון – שלימדה אותנו דברים חדשים עלינו.

 

התיאטרון במיטבו הוא לא רק חיקוי לחיים; הוא הסבר לחיים, הוא הרעיונות שמאחוריהם, הוא האמיתות העמוקות שביסוד הקיום האנושי, והוא גם סלעי המחלוקת שמפרידים בינינו. התיאטרון מדגיש את הצד החיצוני – על התלבושות, התפאורה והאיפור; אבל מתרחש ברובו בתוכנו, מתוך המוח שלנו, שמפענח את המילים והמצבים שעל הבמה והופך אותם לרגשות ותובנות. כראוי לאמנות שמסבירה את העולם, התיאטרון הוא עולם במלואו בפני עצמו.

 

אם התיאטרון, הבמה והמשחק הם הייעוד שלכם; אם אתם רוצים לדעת עליהם כל מה שרק אפשר, ולהמשיך לחקור אותם כל חייכם; ואם אתם לא מוותרים על תואר אקדמי מכובד שיפתח בפניכם דלתות בעתיד - כדאי לכם להצטרף לתכנית לתואר ראשון באמנות התיאטרון, המתמקדת בלימודי משחק, באוניברסיטת תל אביב. בתכנית זו תוכלו לקבל תואר בוגר אוניברסיטה (BA)  ומוסמך אוניברסיטה באמנויות  (MFA) בתוך ארבע שנים, במקום חמש שנים כמקובל.

 

יתרונה של התכנית ללימודי משחק הוא העומק הרב שלה, שמאפשר לכם להכיר את הבסיס וההיסטוריה של התיאטרון, לצד החידושים וההתפתחויות האחרונות בו. כמי שפועלים במוסד העוסק במחקר של התיאטרון, עבור המורים והתלמידים בתכנית הצגה היא לא רק עניין טכני ותדמיתי. כאן תלמדו לא רק להציג דמות – אלא גם לחקור אותה לעומק, להבין אותה, לדעת מדוע היא פועלת כפי שהיא פועלת, מה היא חושבת ומהי האמת שלה. כאן גם תלמדו על כל צדדיו של התיאטרון – על הבמה ומאחוריה, מדפי המחזה ועד ללוחות הבקרה של התאורה. אתם תלמדו לא רק לעמוד על במה או מול מצלמה ולבצע תפקיד, אלא להיות יוצרים עצמאיים, שגם יוצרים טקסטים עבור עצמם ועבור אחרים ומגשימים את השאיפות האמנותיות שלהם. אנחנו נעודד אתכם למצוא את הקול האישי והייחודי שלכם ובאמצעות הכלים שתרכשו כאן לא תפסיקו ללמוד ולהתפתח גם אחרי עשרות שנים של משחק.

 

אין ספק שיש לכם כישרון ורצון להגיע רחוק – וכאן תקבלו הכשרה ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, בלימודי משחק שלא ישאירו לכם הרבה זמן פנוי, אבל ימלאו אתכם בהנאה וסיפוק. כאן תוכלו לחזק  מיומנויות בתחומי המשחק, התנועה, ההגייה ופיתוח הקול, ולשלב את כל אלה בלימודים עיוניים וחקירה מעמיקה של ההיסטוריה והתיאוריה של התיאטרון והמופע.

 

לימור גולדשטיין על לימודי משחק באוניברסיטת תל אביב

גאים להציג

כחלק מתכנית הלימודים בחוג, תשתתפו בהפקות שיביימו במאים מקצועיים ובעבודות הבימוי של סטודנטים מהתואר השני בבימוי, שיעלו במסגרת הפקות החוג בתיאטרון האוניברסיטה. כמו כן, תזכו בליווי אישי של סגל ההוראה במילוי המטלות העיוניות והיישומיות שלכם.

 

כמה מטובי השחקנים והמורים למשחק בישראל יעזרו לכם לפתח את הכישרון שלכם - ובהם פרופ' רות קנר, פרופ' אופירה הניג, פרופ' צביקה סרפר, הגב' יעל קרמסקי, ד"ר דפנה כהן בן-שאול, גדי רול, איליה דומנוב, שוש רייזמן ודורון תבורי. את ההכשרה העיונית המעמיקה והנרחבת תקבלו מחוקרי תיאטרון מובילים, כפרופ' שולי לב-אלג'ם, פרופ' גד קינר, פרופ' נורית יערי, ד''ר דפנה בן - שאול, ד''ר דרור הררי וד''ר יאיר ליפשיץ.

 

כבוגרי התכנית תצטרפו לגדולי השחקנים בישראל שלמדו אצלנו, ביניהם: ששון גבאי, יונה אליאן, מוחמד בכרי, דן שפירא, מוני מושונוב, דביר בנדק, צביקה הדר, עלמה זק ועוד.

מלגות

ציון ההתאמה שלך גבוה מ- 670 ? הינך זכאי/ת למענק הצטיינות

 

לייעוץ ולפרטים נוספים

ראש החוג: פרופ' שולמית לב-אלג'ם
עוזרת מנהלית: ליאורה טופז
ימי קבלה:
א', ב', ג', ה' – 15:00-10:00; יום ד' 15:00-12:00
בניין מכסיקו, חדר 104
03-6408612
מזכירת סטודנטים: דנה אורן
ימי קבלה:
א', ב', ג', ה' – 15:00-10:00; יום ד' 15:00-12:00
בניין מכסיקו, חדר 105
03-6408612
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive