לימודי משחק למצטיינים - המסלול הישיר לתואר BA ו-MFA

תואר ראשון
3 שנות לימוד
חד-חוגי
0811 מסלול 0130

לימודי משחק למצטיינים – המסלול הישיר לתואר שני: הבמה שלך


האם פורים הוא החג האהוב עליך? האם אי פעם התכוננת ללכת לישון ואמרת לעצמך: "קהל נכבד, נא לכבות טלפונים"? האם שיננת בעל פה את המונולוג של דסדמונה מ"אותלו"? אם כן – נראה שהבמה היא הייעוד שלך בחיים. בלי אולי ובלי ליד. אך ורק משחק, לא כחיקוי לחיים – כהסבר לחיים. לא כאוסף של מילים ומצבים – כרגשות ותובנות שנובעות מההופעה שלך. זאת ההזדמנות שלך להגשים חלום, לחקור ולחיות את האומנות הזאת עד הסוף, אבל מבלי לוותר על תואר ראשון ושני מאוניברסיטה יוקרתית – שיפתחו לך דלתות לכל במות העולם. 

 

למה אצלנו?


אנחנו נתן לך את כל מה שצריך כדי להבין וכדי לעשות תיאטרון: משחק, תנועה, הגייה, פיתוח קול וכמובן לימודים עיוניים על ההיסטוריה ועל התיאטרון של התיאטרון. אבל אנחנו לא רק נלמד, אנחנו גם ניצור: במסגרת החוג פועל תיאטרון האוניברסיטה, שמעלה הפקות של תלמידי החוג יחד עם הסגל, ככה שאפשר לסיים את התואר משופשפים כמו הקרשים של הקאמרי. אה, ועוד משהו: רק אצלנו אפשר לסיים תואר ראשון ותואר שני בארבע שנים.

 

מה אפשר לעשות עם זה?


אפשר למצוא את בוגרי החוג לאמנות התיאטרון בתחומי המשחק, בימוי, מחזאות, עיצוב, ניהול תיאטראות בארץ ובעולם.
שמות? יאללה: השחקנים ששון גבאי, יונה אליאן, מוני מושונוב, דליק ווליניץ, שלמה בראבא, איציק ויינגרטן, דביר בנדק, לימור גולדשטיין, טל פרידמן, צביקה הדר, רמי ורד, דן שפירא ועלמה זק, הבמאים חנן שניר, רות קנר, יעל קרמסקי, דודי מעיין, יגאל עזרתי, משה קפטן, סיני פתר ושיר גולדברג והמחזאים שמואל הספרי, הילל מיטלפונקט, עדנה מזי"א, שחר פנקס, חנה אזולאי-הספרי, אייל וייזר ועודד ליפשיץ. וזאת רשימה חלקית בהחלט.

 

איך אפשר ללמוד את זה?


אצלנו אפשר לפתח את הכישרון שלך בעזרת הסגל המוכשר ביותר והטוב ביותר בתחום. את ההכשרה המעשית אפשר לקבל מאנשי ונשות תאטרון כמו פרופ' רות קנר, פרופ' אופירה הניג, גב' יעל קרמסקי, ד"ר דפנה כהן בן-שאול, גדי רול, שוש רייזמן ודורון תבורי. ואת ההכשרה העיונית אפשר לקבל מחברי סגל מובילים במחקר תיאטרון, כמו ד"ר שרון אהרונסון להבי, פרופ' גד קינר, ד''ר דפנה בן-שאול, ד''ר דרור הררי, ד"ר רות שור וד''ר יאיר ליפשיץ. אחרי ארבע שנים, אנחנו נלמד אותך לא רק להציג דמות אלא איך לחקור אותה לעומק, להבין אותה, לראות את האמת שלה, לגלם אותה באמת. 

 

התואר המוענק:


B.A ו-MFA באמנות התיאטרון

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מספריית המקצועות

תחום זה עוסק באמנות התיאטרון. ההיבט העיוני עוסק בחקר התיאוריה של התיאטרון ותולדותיו, תוך בחינת תפקידו האמנותי, החברתי והתרבותי, לרבות יחסיו עם אמנויות אחרות. ההיבט המעשי מקיף את העיסוקים השונים הקשורים להעלאת הפקה בימתית -  מחזאות, משחק, בימוי, עיצוב תפאורה ותלבושות. כמו כן מתייחס היבט זה לשימוש בתיאטרון במסגרת פעילויות חברתיות, חינוכיות וקהילתיות.

 

אופי הלימודים - למה ללמוד תיאטרון?

לימודי התיאטרון הם בני 3 שנים ונועדו להקנות לתלמידים ידע, הבנה והתנסות בכל תחומי אמנות התיאטרון, העיוניים, המחקריים והמעשיים. המטרה היא להציג בפניהם את מכלול תהליכי היצירה וההפקה הבימתית ולהכשירם למגוון עיסוקים בתחום, לפי בחירתם. לימודי התיאטרון העיוניים עוסקים באופן נרחב בתיאוריה של התיאטרון והדרמה ובתולדותיהם משחר ההיסטוריה ועד ימינו. הם כוללים קורסים הדנים ביסודות השפה התיאטרונית, סוגים וסגנונות של תיאטרון בתרבויות ובתקופות שונות, קריאה, ניתוח ובקורת של מחזות, מקומו של התיאטרון בחברה וזיקותיו הפוליטיות, האידאולוגיות והחברתיות, היחסים בין התיאטרון לאמנויות אחרות ועוד.

 

מרכיב נוסף ובלתי נפרד מתכנית הלימודים הוא התנסות בהיבטים המעשיים של העשיה התיאטרונית – משחק, בימוי, מחזאות, עיצוב במה ותיאטרון קהילתי-חברתי. זאת, במסגרת סדנאות, פרוייקטים והפקות בימתיות בהן ממלאים התלמידים את כל התפקידים בהתאם להתמחות ושנת הלימוד. כמו כן כוללים הלימודים מפגשים של קריאת-מחזות, ביקורים בהצגות ובפסטיבלי תאטרון, פגישות, הרצאות ודיונים עם אנשי תיאטרון מהארץ ומחו"ל.

 

אפשרויות תעסוקה (בהתאם להתמחות)
  • משחק
  • בימוי
  • כתיבה ועיבוד של מחזות
  • ביקורת תיאטרון
  • עיצוב במה ותפאורה
  • הוראה
  • הדרכה והנחייה של חוגים וסדנאות
  • פסיכודרמה
  • הפקת מופעים
  • ניהול תיאטרונים ומוסדות תרבות  

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש התוכנית: יעל קרמסקי
ימי קבלה: בתיאום מראש
עוזרת מינהלית בכירה: דנה אורן
03-6408612
ימי קבלה: א', ב', ג', ה' 15:00-10:00 | ד' 15:00-12:00
בניין מקסיקו, חדר 105
מזכירת סטודנטים: הילה פאלק
03-6408612
ימי קבלה: א', ב', ג', ה' 15:00-10:00 | ד' 15:00-12:00
בניין מכסיקו חדר 105