לימודי כימיה תואר שני

לימודי כימיה תואר שני

מחקר במגוון תחומים בחזית המדע בביה"ס לכימיה מהטובים בעולם
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • מתכונת הלימודים
  • מלגות
  • תעסוקה
שנות לימוד: 2
מתכונת לימודים: מחקרי
פתוח לרישום:
תואר שני כימיה - סמסטר ב' (0351)

 

התואר המוענק:

M.Sc  בכימיה

כימיה תואר שני
כימיה תואר שני

מגוון תחומי מחקר בחזית המדע:


» כימיה ביו-אורגנית » כימיה פרמצבטית » כימיה סופרא-מולקולארית » סינתזות אורגניות ואי-אורגניות » מדע החומרים » הדמיה באמצעות תהודה מגנטית (MRI) ) » תהודה מגנטית גרעינית במצב מוצק (SS-NMR) » אלקטרוכימיה » חומרי טבע » פיתוח תרופות חדשות» ספקטרוסקופית צברים » כימיה של צברים » כימיה אנליטית ומיכשורית מתקדמת » חישובים קואנטום-מכאניים » כימיה של פראקטאלים » דינמיקה מולקולרית » כימיה של ננו חומרים » כימיה של חומרים רכים אמורפיים » כימיה של ננו-אלקטרוניקה» ספקטרוסקופיה של מולקולה » בודדת » כימיה של לייזרים » ראקציות מהירות » כימיה אורגנומטלית  » כימיה של פולימרים

 

אודות כימיה

כימיה – מהכנת תרופות חדשות ועד הכימיה שבתוך הטלוויזיה והסמארטפון שלכם

הידעתם שמסכי LCD, מהמסכים המתקדמים ביותר, מבוססים למעשה על מולקולות היוצרות גביש נוזלי בעל תכונות מיוחדות הנשלטות ע"י הכימאים שמכינים אותן? ושגורדון מור, מייסד ענקית ההייטק אינטל, היה דוקטור לכימיה? הידעתם שהכימאים  נמצאים בחזית המאמץ למציאת מקורות אנרגיה חלופיים, כדי לצמצם את אפקט החממה? או שכריות אוויר המותקנות ברכב מתנפחות ומצילות חיים בזמן תאונה, באמצעות תגובה כימית מהירה?

אם תמיד רציתם להבין ממה מורכבים בני אדם, חיות, צמחים וחפצים; איך מפתחים ומייצרים תרופות, חומרים מסוגים שונים, ומוצרי דלק שונים; אם תהיתם כיצד נהפך נפט גולמי לפלסטיק, על שפע המוצרים שאפשר לייצר ממנו; ואם "שובר שורות" הציתה את הדמיון שלכם - כימיה היא המקצוע בשבילכם. אנו הכימאים חוקרים את מבנה החומר, מזהים את אבני היסוד המרכיבות אותו ובודקים איך המולקולות נבנות מאבני הבניין הפשוטות. לאחר שרכשנו את הידע הזה, נוכל ליצור חומרים חדשים ומורכבים מאטומים וממולקולות פשוטות למגוון שימושים, צרכים ומטרות.

 

יחד נשנה את העולם

תעשיית הכימיה היא התעשייה הגדולה ביותר בעולם. בישראל לבדה, התעשייה הכימית ותעשיית התרופות מייצרות מוצרים בשווי של כ-5 מיליארד דולר בכל שנה. במשק הישראלי פועלות כ-200 חברות לכימיה וחברות סטארט-אפ בתחומי הננוטכנולוגיה, הפארמה, הביוטכנולוגיה, הדפוס הדיגיטלי והתלת-ממדי, החקלאות, תעשיית התרופות, איכות הסביבה, אנרגיה ירוקה, תעשיית המזון, תעשיית הצבעים והפלסטיקה, הדיאגנוסטיקה הרפואית, סוללות ותאי דלק והתעשיות הביטחוניות, ובעצם – מה לא? אם תתחילו כאן - תוכלו להגיע לכל אחת מהתעשיות האלה, להתברג בעמדות מפתח של מחקר, פיתוח ויישום.

 

אמרנו את זה קודם

בית הספר לכימיה באוניברסיטת תל אביב הוא מוסד בעל מוניטין בינלאומי בזכות רמת המחקרים הניסיוניים, היישומיים והתיאורטיים המתבצעים בו, ומעבדות ההוראה שלו מצוידות במכשור המתקדם ביותר. הוא אף דורג באחרונה כאחד מבתי הספר הטובים לכימיה מחוץ לארה"ב, לפי קריטריון של מספר הציטוטים לחוקר בעיתונות המדעית.

 

עמוד הפייסבוק של החוג

 

 

לייעוץ ולפרטים נוספים

יועץ אקדמי: כימיה אורגנית פרופ' משה קול
יועץ אקדמי: כימיה פיזיקלית - פרופ' גיל מרקוביץ
רכזת ניהולית: צילה רוט בלוך
03-6409283
מזכירת סטודנטים: שרית ברטוב
03-6408761
יו"ר ועדת תואר שני: פרופ' משה קול
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive