תואר שני בלימודי כימיה

תואר שני
2 שנות לימוד
מחקרי
0351

תואר שני בכימיה: סיפור אהבה בין מולקולות


כימיה היא ״מדע החומרים״, והתואר השני אצלנו מציע לך לחקור ולהכיר את עולם החומר שסביבך, לפענח ולפצח את מסתרי חיי היום יום. התוכנית מספקת הזדמנות יוצאת דופן לעסוק במחקר שיש לו את הפוטנציאל המדעי לקדם את הידע בתחום וגם להשפיע על עתיד האנושות. כן, כן, ממש ככה. בין אם זה פיתוח של תרופות נגד סרטן, שיטות כימיות לטיהור מים מזוהמים או מאבק בווירוסים וחיידקים - התוכנית שלנו מעוניינת לתת לך את הכלים לשנות את המציאות ולהשפיע על חייהם של מיליארדים על פני כדור הארץ. אין כמעט היבט שבו הכימיה איננה מעורבת: איך אפשר לדאוג לביטחון תזונתי לאוכלוסיית כדור הארץ שהולכת וגדלה, איך נמצא מקורות לאנרגיה מתחדשת ונקיה, איך אפשר לנקות את המים שלנו. ההזדמנויות להשפיע הן אינסופיות, גם בתחומים כמו מיקרו-אלקטרוניקה, בריאות וביטחון - כולם תלויים בפיתוחים כימיים. רוצה להיות חלק מחוד החנית של המהפכה הכימית, כלומר, המהפכה הטכנולוגית הבאה, או ליתר דיוק – המהפכה האנושית הבאה? מקומך אתנו. 


 
למה אצלנו?


כי התוכנית שלנו נחשבת לאחת הטובות ביותר בארץ, בזכות רמת המחקרים הניסיוניים, היישומיים, החישוביים והתיאורטיים המתבצעים בה. במסגרת התואר השני בכימיה ניתן ללמוד ולחקור נושאים רבים ומרתקים העומדים בחזית המדע. בין השאר, הלימודים כוללים תחומים כגון כימיה פיזיקלית, כימיה אורגנית, כימיה תיאורטית, ננוטכנולוגיה, מדע החומרים, אלקטרוניקה מולקולארית, אלקטרוכימיה, כימיה אנליטית, פיתוח חיישנים כימיים וביולוגיים, כימיה ביולוגית, כימיה תרופתית, אינטראקציות אור-חומר, ולייזרים ושימושיהם במחקר כימי. אנחנו מציעים גם ידע תיאורטי וגם התנסות מעשית במעבדה. השילוב ביניהם הוא סוד הקסם של התואר שלנו. 


 
מה אפשר לעשות עם זה?


התואר השני בכימיה נע בין מחקר בסיסי של היבטים פיזיקליים אודות תכונות חומרים והאינטראקציות ביניהם ועד מחקרים בעלי אופי יישומי מובהק המוליכים לקשרים עם חברות ופתיחת חברות סטארט-אפ. בקיצור, אנחנו פותחים עבורך את השער להייטק, על כל המשתמע מכך. ולא רק זה, כמובן. יש גם אפשרות להשתלב במחקר אקדמי מעמיק או בתעשייה הכימית ותעשיית התרופות. 

 

איך אפשר ללמוד את זה?


לימודי התואר השני בכימיה מתקיימים בשני מסלולים: כימיה אורגנית, ביו-אורגנית ואי-אורגנית; וכימיה פיזיקלית. ישנה חובה להגיש עבודת גמר שמתבצעת במסגרת בית הספר לכימיה. בעיבוד החומר המדעי וסיכומו צריכה לבוא לידי ביטוי היכולת לחשיבה עצמאית, יכולת לבצע מחקר בפועל וכושר ניתוח. תואר שני בכימיה באוניברסיטת תל-אביב הוא תואר ״עם תזה״ בלבד.

 

התואר המוענק: 

M.Sc בכימיה

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
יועץ אקדמי כימיה אורגנית: פרופ' ארקדי ויגלוק
יועץ אקדמי כימיה פיזיקלית: פרופ' גיל מרקוביץ
מזכירת סטודנטים: שרית ברטוב
03-6408761
יו"ר ועדת תואר שני: פרופ' ארקדי ויגלוק