לימודי נוירוביולוגיה ומדעי המוח ההתנהגותיים לתואר שני

לימודי נוירוביולוגיה ומדעי המוח ההתנהגותיים לתואר שני

מגוון רחב של נושאים בתחום חקר המוח ומערכת העצבים, מהרמה המולקולרית עד למוח ולמערכת העצבים השלמה
  • אודות
  • איך מתקבלים?
  • מבנה התכנית
שנות לימוד: 2
מתכונת לימודים: מחקרי
פתוח לרישום:
תואר שני בנוירוביולוגיה (04xx מסלול 0206)

 

התואר המוענק:

M.Sc בנוירוביולוגיה

לימודי נוירוביולוגיה לתואר שני
לימודי נוירוביולוגיה לתואר שני
  • מגוון רב של מעבדות בפקולטה למדעי החיים מן המחלקות השונות ושיטות מחקר רבות
  • המסלול משלב:
    • מגוון רחב של שיטות מחקר בתחום חקר המוח
    • מגוון רחב של נושאים בתחום חקר המוח ומערכת העצבים

 

 

אודות התכנית

 

המסלול מיועד לתלמידים בעלי תואר ראשון בביולוגיה, מדעים מדוייקים, הנדסה, רפואה, או צירופים שלהם (בעיקר ביולוגיה-פסיכולוגיה וביולוגיה-פסיכולוגיה בדגש מדעי המוח), המעוניינים במחקר מתקדם בתחום הנוירוביולוגיה.

 

הבנת מערכת העצבים והמוח הנה אתגר מרכזי של המדע בזמננו. השאלות העיקריות במחקר מתמקדות בתהליכי התפתחות מערכת העצבים, תפקוד המוח הבריא ותהליכים ניווניים. המטרות העיקריות של מחקרים המתבצעים במסלול לנוירוביולוגיה הן: א. חקר בסיסי של פעילות מערכת העצבים מרמת הסינפסה ועד המוח השלם בשיטות אלקטרו-פיסיולוגיות ודימותיות. ב. הבנה בסיסית של תהליכים ניווניים של מערכת העצבים ברמה המולקולרית. ג. שימוש בגישות ביוטכנולוגיות ותרופתיות לאבחון וטיפול במחלות ניווניות ומחלות ממאירות הפוגעות במערכת העצבים.


במחקר המתבצע במסלול לנוירוביולוגיה מיושמות שיטות חדשניות מתחומי הביולוגיה המולקולרית, הנדסה גנטית, ביואינפורמטיקה, חקר התא, הדמייה, ביוכימיה, ביופיזיקה, התנהגות ואלקטרופיזיולוגיה.


המסלול לתואר שני בנוירוביולוגיה מציע מגוון רב של מעבדות בפקולטה למדעי החיים ושיטות מחקר רבות. תכנית הלימודים תספק תשתית של קורסים מתקדמים בתחום הנוירוביולוגיה הכוללים נוירואנטומיה, סדנא בנוירופיסיולוגיה, קורסים מתקדמים בדימות מערכת העצבים, והבנת המנגנונים המולקולריים של תפקוד תאי עצב. התכנית בנויה כדי להבטיח כי עד סוף המאסטר הסטודנטים יגיעו לרמה גבוהה בתחום מדעי המוח על מגוון רבדיו.

לייעוץ ולפרטים נוספים

ד"ר תום שינברג
03-6406908
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive