מסלול מנהיגות ומשאבי אנוש במסגרת תואר ראשון דו–חוגי בלימודי עבודה ובסוציולוגיה ואנתרופולוגיה

תואר ראשון
3 שנות לימוד
דו-חוגי
1041 מסלול 4151

תואר ראשון בלימודי מנהיגות ומשאבי אנוש: להנהיג את החברה הישראלית

איך קרה שמסלולי הקריירה של ההורים שלנו כבר נחשבים להיסטוריה ומה התפקיד של הכלכלה המודרנית בשינוי הזה? מי קבע שתכונות כמו דאגה לזולת, עדינות ויכולת ריבוי משימות נחשבות בעינינו לנשיות בעוד שקשיחות ונחישות הן דווקא גבריות? איך אנחנו נוכל להשפיע על שוק העבודה בישראל וגם להנהיג אותו בתקופה משונה ומשתנה כל כך? זה בדיוק מה שהמסלול הייחודי של החוג ללימודי עבודה והחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה רוצה להעניק לך.
 
למה אצלנו?

מפני שהחוג ללימודי עבודה באוניברסיטת תל אביב הוא הראשון והיחיד מסוגו בארץ והחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה הוא המוביל בתחומו ונמצא בחזית המחקר בארץ ובעולם. אצלנו אפשר ללמוד לעומק את חקר החברה מכל זווית אפשרית: החל מחקר ארגונים ושוק העבודה, דרך המעבר לאנרגיה ירוקה וכלה בשאלות כמו – כיצד ניתן להבטיח צמיחה כלכלית ששמה במרכז שימור וקיימות של עבודה והסביבה. איתנו תוכלו להכיר את עולם העבודה ב-360 מעלות: מנקודת המבט הכלכלית, הניהולית, הפסיכולוגית, המשפטית, החברתית וההיסטורית. לכן רק אצלנו אפשר ליהנות מהתבוננות רב-ממדית על העבודה ועל העובדים כתופעה משמעותית וכוללת, ולחקור את כל אלה תוך כדי לימודים, בעזרת שיטות מחקר כמותיות ואיכותניות. תוך חיפוש הסברים מפתיעים לתופעות חברתיות שונות.


מה אפשר לעשות עם זה?

המסלול יכשיר אותך לתפקידי ניהול ומנהיגות במגזר החברתי-ציבורי, תוך פיתוח כושר אנליטי, יכולת חקירה ביקורתית ומתן כלים להתמודדות עם בעיות עומק מרכזיות המעסיקות את חוקרי החברה הישראלית בעידן הנוכחי. עם תואר B.A בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ובלימודי עבודה תוכלו להשתלב בתפקידי מפתח בקרב גופים המעצבים מדיניות בישראל, וגם במגוון תפקידים הקשורים לגורם האנושי בעולם העבודה בסקטור העסקי – מגיוס עובדים, ניהול קריירה, וליווי לארגונים ולעובדים. 


 
איך אפשר ללמוד את זה?

המסלול מבוסס על קורסי חובה וליבה הזהים לאלה שנלמדים בחוג ללימודי עבודה ובחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. פרט לקורסים הללו יילמדו גם קורסים ייעודיים למסלול במנהיגות, במשאבי אנוש ובתקשורת,  וכן תינתן הזדמנות ייחודית להשתתף בתוכנית התמחות ייעודית למסלול, המאפשרת השתלבות במקומות עבודה כבר במהלך התואר. 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם