תואר ראשון בלימודי חשבונאות

תואר ראשון
3.50 שנות לימוד
דו חוגי
1211

תואר ראשון בחשבונאות: להבין את עולם העסקים דרך הסתכלות פיננסית
 

חשבונאות היא שפה - שפת העסקים, ואם תבינו את העולם החשבונאי והפיננסי תוכלו להבין את עולם העסקים.  מגופים עסקיים וממשלתיים ועד עמותות, מעסק עצמאי קטן ועד חברות ענק גלובליות - עולמות הכספים, שוק ההון, מיסוי ומימון הם המשפיעים ביותר על הצלחתם של חברה ועד משק מדינה. 
מטרת הלימודים בחוג לחשבונאות היא להכשיר את הסטודנטים והסטודנטיות למילוי תפקידים מרכזיים במשק הישראלי בתחום ניהול כספים, ביקורת חשבונות, השקעות בשוקי ההון, מיסוי ומימון.
רוצה להבין את העולם החשבונאי והפיננסי, את הכוחות המניעים אותו, את ההשפעה שלו ולקחת חלק בתהליכי ניהול וקבלת החלטות? מקומך איתנו בחוג לחשבונאות. 

 
למה אצלנו?


הפקולטה לניהול ע"ש קולר מדורגת בין בתי הספר למנהל עסקים הטובים בעולם, לצד הרווארד, ייל, MIT, קלוג, לונדון ביזנס סקול ועוד, ונחשבת לפקולטה אוניברסלית עם השפעה גלובלית חזקה. 
סגל התכנית בחוג לחשבונאות מורכב ממרצים בכירים בתחום שמלמדים בארץ ובחו"ל ומייעצים לארגונים גדולים בתעשייה. רמת הלימודים הגבוהה בחוג מביאה את בוגריו לשיעורי הצלחה גבוהים בבחינות ההסמכה של מועצת רואי החשבון, כאשר בוגרי החוג לחשבונאות בפקולטה שלנו זכו במירב מדליות ההצטיינות בבחינות האביב בשנים האחרונות.
בנוסף ללימודים, אנחנו מציעים לך גם את שירותי המרכז לניהול קריירה המיועד לסטודנטים, סטודנטיות, בוגרים ובוגרות של הפקולטה בלבד, להצטרף למועדוני סטודנטים בתחומים שונים כמו סייבר, Data science, נדל"ן, שוק ההון, אסטרטגיה וייעוץ עסקי ועוד, ואפילו ללמוד סמסטר בחו"ל במסגרת התכנית לחילופי סטודנטים.

 
מה אפשר לעשות עם זה?


בוגרי החוג לחשבונאות מהפקולטה לניהול ע"ש קולר שבאוניברסיטת תל אביב משתלבים במהירות במשרדי רואי החשבון הגדולים בישראל, מתברגים בעמדות מפתח בחברות המובילות במשק, בסקטור העסקי והציבורי - בהייטק, בפיננסים, בתעשייה, בבנקים, בבתי השקעות וכו'. 

 
איך אפשר ללמוד את זה?


הלימודים בחוג לחשבונאות הינם בצירוף כל חוג במגוון רחב של תחומים המוצעים באוניברסיטת תל אביב במתכונת דו-חוגית. השילוב הנפוץ ביותר הוא חשבונאות וניהול ושילובים נוספים פופולריים הם עם החוגים כלכלה, משפטים, ומדעים דיגיטליים להייטק.


 


 

מספריית המקצועות

מקצוע ראיית החשבון עוסק בשני תחומים עיקריים:

 

  • ביקורת חיצונית על המצב הכספי והפעילות הפיננסית של ארגונים וחברות על מנת להבטיח כי דיווחיהם מדוייקים ומהימנים וכי הם פועלים על פי חוק.
  • ניתוח, הכנה והצגה של דו"חות ונתונים כספיים של ארגונים וחברות לצרכיהם הפנימיים (ביקורת פנימית, עיצוב מדיניות וקבלת החלטות, עריכת תחזיות).

 

אופי הלימודים - מה לומדים בתואר בחשבונאות?

לימודי החשבונאות נמשכים 3.50 שנים ומטרתם להכשיר למילוי תפקידים שונים בתחום החשבות וראיית חשבון. הלימודים כוללים מקצועות יסוד בתחומי הכלכלה, מתמטיקה, סטטיסטיקה, מחשבים ומערכות מידע, חוק ומשפט ומדעי הניהול. בהמשך נלמדים קורסי התמחות בתחומי החשבונאות השונים כמו מאזנים, מסים, ביקורת, ניתוח דו"חות כספיים ועוד, תוך התייחסות הן להיבט התיאורטי והן להיבט המעשי.

 

על מנת לעסוק בראיית חשבון יש לעבור גם את בחינות ההסמכה של מועצת רואי החשבון. לאחר סיום הלימודים ניתן להמשיך לשנת השלמה כהכנה לבחינות אלה.

 

מהות המקצוע - למה ללמוד חשבונאות?

עיסוקיו של רואה החשבון כוללים:

  • ביקורת החשבונות והדו"חות הכספיים של חברות וארגונים
  • ייעוץ לחברות וארגונים בענייני כספים ומיסוי וייצוגם כלפי שלטונות המס
  • חשבות או ניהול כספים של מוסדות ציבוריים ופרטיים
  • ייעוץ בנושאי מימון וניהול השקעות

בעבודתו של רואה החשבון יש גם היבט של מתן שירות מבחינה זו שהיא כוללת עבודה מול לקוחות להם הוא מספק מידע, ייעוץ והמלצות בתחומי התמחותו.

 

מקומות עבודה

בהתאם לאופי עיסוקו, רואה חשבון יכול להשתלב במגוון תפקידים במשרדי רואי חשבון, חברות וארגונים פרטיים וציבוריים, חברות לייעוץ כלכלי, בנקים, משרדי ממשלה וגופים ממשלתיים נוספים.

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ימי קבלה: בתיאום מראש
שעות: 03-6408744
בניין רקאנטי, חדר 209