תואר שני בלימודי גנטיקה

תואר שני
2 שנות לימוד
מחקרי

תואר שני בגנטיקה: זה ב-DNA שלך


זה נשמע כמו מדע בדיוני, אבל ההתפתחויות הטכנולוגיות של השנים האחרונות איפשרו את פיצוח הגנום של האדם ומינים אחרים. דברים שנראו פעם בלתי אפשריים, הם היום עובדה מוגמרת, ובתואר שני בגנטיקה, הגענו כבר לדבר הבא: שילוב של מחקר המולקולרי עם מגוון שיטות לאנליזה גנומית. תוכנית הלימודים שלנו תספק לך תשתית של קורסים אינטרדיסציפלינריים מיוחדים ופרויקטים מחקריים שיחשפו בפניך את העידן הפוסט-גנומי: שימוש בכלים גנטיים שמשלבים ביולוגיה מולקולרית על מנת למצוא תרופות למחלות ולסרטן, וכמו כן – הקניית ידע שיעזור לך להשתלב במחקר יישומי בחברות סטארט-אפ ובתעשייה הביו-פרמצבטית. יש לך את הכרומוזומים המתאימים כדי להיות חלק מהמהפכה הבאה בתחום? אז כנראה שהגעת למקום הנכון. 


 
למה אצלנו?


כי תואר שני בגנטיקה חושף אותך לטכנולוגיות החדישות ביותר ומציבות אותך בחזית המחקר הביולוגי והטכנולוגי. שם המשחק של התוכנית שלנו הוא ביוטכנולוגיה ואצלנו, אפשר לקבל הצצה אל העשייה העדכנית והמחקר הכי עכשווי. למשל, ריצוף גנומי של נגיף הקורונה איפשר להתחקות אחרי המדינות שמהן הנגיף הגיע לישראל ואת מסלול ההדבקות בתוכה. עוד דוגמא? חקר הזיקנה. רוצה למצוא את המתכון לחיי נצח? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. 

 

מה אפשר לעשות עם זה?


גנטיקה הוא תחום שכבר מזמן חורג מגבולות המעבדה, ולאחר המהפכה הגנומית, התחום עבר לייצור ואנליזה של big data, של מוטציות במגוון מחלות ומחקר של כלל הגנום. עם תואר שני בתוכנית שלנו, אפשר להצטרף לתעשיה הביוטכנולוגית, לעבוד בבתי חולים ולהשתלב בתפקידים של יעוץ גנטי. ואפשר גם להתלבט בין תואר שלישי או הייטק. 

 

איך אפשר ללמוד את זה?


סיימת תואר ראשון בתחום מדעי החיים או תחומים קרובים? המסלול שלנו הוא בין-תחומי ומיועד לך. אם ביצעת עבודת מסטר בכל נושא הקשור בגנטיקה (במובן הרחב ביותר, כולל ביולוגיה מולקולרית, ביטוי גנים, אבולוציה, ביולוגיה חישובית, התפתחותית, ביולוגיה של מערכות, חקר הסרטן וכו'), באפשרותך להצטרף אלינו בכיף. 

 

התואר המוענק:


M.Sc. בגנטיקה

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ד"ר צחי חגי