תואר שני בלימודי תלמוד

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
0683

תואר שני בלימודי תלמוד: מה מציע בבא מציעא? 


עשית בינג׳ על התנ״ך ובא לך לדעת מה קורה בעונה השנייה? ובכן, בתואר השני בלימודי תלמוד וספרות העת העתיקה, יתגלה לך שיש חומר לעוד עשר עונות לפחות: היהדות הוציאה מקרבה טקסטים פרשניים מרהיבים וחיבורים ספרותיים ופילוסופיים. התוכנית שלנו תחשוף אותך למסתרי המיסטיקה והמאגיה היהודית הקדומה, המשפט העברי, מדרשי ההלכה והאגדה, התלמוד הבבלי והירושלמי, ספרות הבית השני וספרות חז״ל והתורה שבעל פה. אלפי שנים של תרבות והיסטוריה יפרשו בפניך כמניפה טקסטואלית מרהיבה. כל מה שצריך לעשות זה לצלול פנימה. 


 

למה אצלנו?


כי הרבה פעמים אנחנו פוזלים אל הפילוסופיה האירופאית או החוכמה המזרח אסיאתית, בזמן שהאוצר האינטלקטואלי היהודי נמצא ממש מול עינינו. תואר שני בלימודי תלמוד הוא השער שלך אל המקורות היהודיים, תולדותיהם ותולדות האמונות והדעות שנשקפות מהם. וחוץ מזה, הלימודים אצלנו מרוכזים ביום אחד בשבוע בלבד, מה שמאפשר לך לשלב עבודה ותחומי עיסוק נוספים במקביל.  

 

מה אפשר לעשות עם זה?


תואר שני בלימודי תלמו באוניברסיטת תל אביב מציע לך להשתתף בתוכנית לימוד מיוחדת בבית הספר לחינוך שמקנה לך תעודת הוראה בתורה שבעל פה ובפילוסופיה יהודית. כמו כן, התואר מאפשר לך לעסוק במחקר וגם בשורה ארוכה של מקצועות ותחומים כמו הדרכה, תקשורת, אוצרות, תיירות ועוד. בין מקומות העבודה הפוטנציאליים שיהיו פתוחים בפניך נמצאים מוסדות להשכלה גבוהה, משרדי ממשלה, מערכת הביטחון, מוזיאונים, הוצאות ספרים, כלי תקשורת, אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים ומכוני מחקר. 

 


איך אפשר ללמוד את זה?


כדי להתקבל לתואר שני בלימודי תלמוד באוניברסיטת תל אביב מספיק שיהיה לך תואר ראשון בכל תחום שהוא ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. אנחנו מציעים לך לבחור באחד מבין שני מסלולי הלימוד הבאים: המסלול המחקרי (עם עבודת גמר) והמסלול העיוני (ללא עבודת גמר). בנוסף, אם סיימת את לימודי התואר הראשון שלך בהצטיינות יתרה או הצטיינת בשני הסמסטרים הראשונים של התואר השני, אנחנו מאפשרים לך לעבור למסלול לימודים ישיר לדוקטורט. 

 

התואר המוענק:


M.A בתלמוד

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש התוכנית והיועץ האקדמי: פרופ' ישי רוזן-צבי
עוזרת מנהלית: גב' טלי קציר
03-6409790, 03-6409787
מזכירת תלמידים: גב' ענת אבירם
03-6409790, 03-6409787
ימי קבלה: א'-ה': 12:30-9:00, ג' 15:00-09:30
בניין רוזנברג, קומה 3, חדר 309