תואר שני בלימודים קלאסיים - יוון ורומא

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
0672

תואר שני בלימודים קלאסיים - יוון ורומא: ברוכים הבאים לעולם האידאות

 

ביקרת בקולוסיאום ודמיינת את ההמונים מחכים להינף האגודל של הקיסר? האקרופוליס עושה לך צמרמורות של התרגשות? ומה לגבי אריסטו ואפלטון – יש לך תחושה שכל התשובות נמצאות אצלם? צדקת! החברה המודרנית במאה ה-21 מבוססת על יסודות שהונחו ביוון ורומא לפני יותר מאלפיים שנה. התואר השני בלימודים קלאסיים – יוון ורומא באוניברסיטת תל אביב יכניס אותך לנבכי שתי האימפריות הגדולות ששלטו בעולם. התוכנית מציעה מגוון רחב ביותר של קורסים מהתקופה הפרה-היסטורית ועד העת העתיקה שכוללים קריאה וניתוח של טקסטים מרתקים בשפת המקור, תוך שימת דגש מיוחד על חידוד מיומנויות הכתיבה והדיבור שלך. כל האקשן נמצא אצל היוונים והרומאים. אז קדימה, אל האולימפוס!

 

למה אצלנו?


כי לא סתם קוראים לזה ״לימודים קלאסיים״. כדי להבין את הפוליטיקה והתרבות העכשווית, צריך ללכת אחורה ליוון ורומא. תוכנית הלימוד לתואר השני באוניברסיטת תל אביב מקנה לך ידע עשיר ונרחב שיעניק לך פרספקטיבה היסטורית בנושאים שהיוונים והרומאים התמחו בהם, מסוגיות של מוסר וממשל ועד לתיאטרון ופילוסופיה. התוכנית תאפשר לך לעסוק במחקר אקדמי בעתיד וליישם את מה שלמדת על סוגיות בנות זמננו. מה יוליוס קיסר היה אומר על דונלד טראמפ?

 

מה אפשר לעשות עם זה?


תואר שני בלימודים קלאסיים – יוון ורומא מאפשר לך להשתלב בעבודה בתחום ההוראה והמחקר במוסדות חינוך תיכוניים ועל-תיכוניים וגם בתחומים כמו אוצרות והדרכה במוזיאונים, מידענות, תקשורת, הוצאה לאור ועוד. בין מקומות העבודה הפוטנציאליים שיהיו פתוחים בפניך נמצאים משרדי הממשלה, מערכת הביטחון, אמצעי התקשורת, הוצאות הספרים ואתרים היסטוריים וארכיאולוגיים שונים. בנוסף, הלימודים מאפשרים לך להמשיך גם ללימודי תואר שלישי. 

 

איך אפשר ללמוד את זה?


כדי להתקבל לתואר שני בלימודים קלאסיים – יוון ורומא באוניברסיטת תל אביב מספיק שיהיה לך תואר ראשון בלימודים קלאסיים ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. למי שמגיע עם תואר ראשון מתחום אחר, תבנה תוכנית השלמה אישית. אנחנו מציעים לך לבחור באחד מבין שני מסלול הלימוד הבאים: מסלול מחקרי (עם תזה) ומסלול עיוני (עם בחינת גמר). בנוסף, אנחנו מציעים לך שתי מגמות לימוד: מגמת שפה וספרות יוונית ומגמת שפה וספרות לטינית, לבחירתך.  
 

התואר המוענק:

M.A בלימודים קלאסיים

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
יועצת אקדמית: פרופ' אורנה הררי
בניין גילמן, חדר 457
מזכירות החוג: נאוה כהן
03-6409779
ימי קבלה: א'-ד' (בימי ה' המזכירות סגורה)
שעות: 10:00-14:00
בנין גילמן, חדר 457