לימודי תעודה בארכיונאות ומידענות

לימודי תעודה
2 שנות לימוד
חד-חוגי
1643

לימודי תעודה בארכיונאות ומידענות: להעביר את העבר לדיגיטל 

העולם מתפוצץ מרוב מידע. האינטרנט מייצר בכל יום כמות אינפורמציה ששקולה ל-33 מיליון ספרים! מיליוני תמונות דיגיטליות עולות לרשת בכל שעה ביממה. הקצב הוא כל כך מסחרר שאנחנו נוטים לשכוח את הידע שנצבר ותועד במשך עשרות ומאות שנים אחורה. רוצים לעשות סדר בבלגן? לתת כבוד לחומרי ארכיון יקרי ערך שמתעדים אירועי עבר משמעותיים מהארץ מהעולם כמו גם למידע חיוני המונגש לציבור, לתיעוד משפטי, עסקי ועוד? האם מיקרופילם והמראה של דפים מן העבר, כמו גם תהליכי דיגיטציה מתקדמים, גורמים לכם להתרגשות? אם כך, הגעתם בדיוק למקום הנכון. לימודי תעודה בארכיונאות ומידענות ילמדו אתכםכיצד לשמר ולהנגיש את האוצרות החשובים שנחבאים בתוככי הארכיונים. אצלנו, העבר חי ונושם ומחכה לך. 

למה אצלנו?
 
בתוכנית הלימודים הייחודית באוניברסיטת תל אביב נלמד כיצד מארגנים ומעבירים מידע היסטורי בעל ערך מדור לדור  כמו גם מידע חיוני לגופים ציבוריים ולעולם העסקי. התוכנית כוללת מגוון רחב ביותר של קורסים בנושאים כמו מקצוע הארכיונאי – עקרונות והיבטים היסטוריים, משפטיים ותרבותיים, אסטרטגיית התיעוד וניהול אוספים בארכיון, ומדעי הרוח הדיגיטליים. הסגל שלנו איכותי ומוביל בתחומו, והלימודים במסגרת התוכנית המרוכזים על פני יום אחד בשבוע בלבד, מאפשרים לשלב עבודה ועיסוקים נוספים במקביל. התכנית מעניקה תעודה של ארכיונאי מוסמך, המוכרת גם על-ידי "האיגוד לארכיונאות ומידע" ומתקיימת בשיתוף פעולה עם האיגוד. לקבלת התעודה יידרשו הסטודנטים ל-100 שעות של התמחות (סטאז') המתקיימים במסגרת ארכיונים שונים.

מה אפשר לעשות עם זה?

לימודי תעודה בארכיונאות ומידענות באוניברסיטת תל אביב מאפשרים השתלבות בעבודה בארכיונים היסטוריים בארץ ובעולם, כמו גם בארכיונים ובמאגרי מידע מוסדיים במשרדי ממשלה, רשויות מקומיות וגופים ציבוריים אחרים. בנוסף, הלימודים מאפשרים להשתלב במגוון חברות במגזר הפרטי בתפקידי ארגון וניהול של המידע הארגוני. 
 

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש התוכנית: פרופ' רוני שטאובר
מזכירת התוכנית: רותי ויגודסקי
03-6406048
ימי קבלה: ג' 16:00-14:00, ד' 12:00-10:00
בניין קרטר, חדר 207