תואר שני בלימודי ארכיאולוגיה ותרבויות המזרח הקדום

תואר שני
2 שנות לימוד
מחקרי
0671

תואר שני בלימודי ארכיאולוגיה ותרבויות המזרח הקדום: אל תהיו מאובנים


אי פעם ביקשו ממך להפסיק לחפור? לא צריך להיעלב. עבורנו מדובר במחמאה הכי גדולה שאפשר לקבל. תואר שני בלימודי ארכיאולוגיה ותרבויות המזרח הקדום מאפשר לך להמשיך ולחפור לתוך העבר הרחוק ולמצוא שם ממצאים מרהיבים. אצלנו ניתן לרכוש כלים ושיטות עבודה שיכשירו אותך למחקר עצמאי ועבודת שדה בתחום. החוג שלנו עומד בחזית המחקר הארכיאולוגי, ההיסטורי והספרותי-תרבותי של תרבויות קדומות, ומציע לך מבט מקיף על אורח חייהם, פועלם ותפיסות עולמם של בני האדם שחיו כאן לפני המון שנים. רוצה להצטרף אלינו למסע בזמן?

 

למה אצלנו?


כי עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל. תוכנית הלימוד לתואר השני באוניברסיטת תל אביב היא תוכנית בינתחומית ועשירה שכוללת קורסים במגוון רחב של נושאים מרתקים. הלימודים לתואר השני יקנו לך ידע רב בהיסטוריה של ארץ ישראל והמזרח התיכון בכלל, שנחשבים לאזורים העשירים ביותר בשרידי תרבויות קדומות, וגם באתרים ארכיאולוגיים בעולם. בנוסף, אנחנו מציעים לך מבחר של מלגות על בסיס מצוינות. 

 

מה אפשר לעשות עם זה?


תואר שני בלימודי ארכיאולוגיה ותרבויות המזרח באוניברסיטת תל אביב מאפשר לך להשתלב בעבודה ברשות העתיקות, רשות הטבע והגנים, במוזיאונים בכל רחבי הארץ וכן בתחום הוראת הארכיאולוגיה במוסדות החינוך. בנוסף, התואר השני מכשיר אותך למחקר עצמאי ולעבודת שדה בתחום. 

 

איך אפשר ללמוד את זה?


כדי להתקבל לתואר שני בלימודי ארכיאולוגיה ותרבויות המזרח הקדום באוניברסיטת תל אביב צריך תואר ראשון בתחום זה או בתחום קרוב אחר ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. במקרים מסוימים תישקל קבלה גם עם תואר ראשון מתחומים נוספים. אנחנו מציעים לך לבחור באחד מבין שני מסלולי הלימוד הבאים: המסלול המחקרי (עם עבודת גמר) והמסלול העיוני (ללא עבודת גמר). בנוסף, אנחנו מציעים שלוש תוכניות לימוד בתחומים שונים: הארכיאולוגיה של ארץ ישראל מהתקופה הפרה-היסטורית ועד התקופה הקלאסית; תרבויות המזרח הקדום – תוכנית שמתמקדת בלשונות, בספרות ובהיסטוריה של מצרים, מסופוטמיה והים האגאי; ותוכנית לימודי מוסמך בינתחומית בלימודי ישראל הקדומה – שעוסקת בארכיאולוגיה ובהיסטוריה של תקופת המקרא.    


התואר המוענק:


 M.A בארכיאולוגיה ותרבויות המזרח הקדום

 

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש החוג: פרופ' יובל גדות
מזכירת סטודנטים: נדין רשף
03-6409703
ימי קבלה: א'– ד' 09:30–12:30, ב', ד' 14:00–15:00
בניין גילמן, חדר 226