תואר שני בלימודי סטטיסטיקה וחקר ביצועים

תואר שני
2 שנות לימוד
מחקרי

תואר שני בסטטיסטיקה וחקר ביצועים: עולם בו אלגוריתמים מנבאים את העתיד

 

בתקופת מגפת הקורונה, למדנו כולנו שסטטיסטיקה וניתוח נתונים יכולים לפעמים להציל חיים. תואר שני בסטטיסטיקה וחקר ביצועים מאפשר לענות על סוגיות רבות שמגיפות יכולות להביא איתן: איך ניתן לנבא את מספר החולים העתידיים? איך ניתן לכמת את אי-הודאות סביב אותו ניבוי? איך ניתן להעריך את היעילות של תכנית חיסונים או משטר טיפול לחולים? התואר שלנו יעזור לך לפתח כלים להתמודדות עם מצבי אי-ודאות שיש בהם צורך לנתח ולפרש נתונים. 
ומה לגבי שוק ההון? ידעת שכמות גדולה של בעיות ניתנות לכתיבה כבעיות אופטימיזציה מתמטית? למשל - כיצד להשקיע מניות/אג״ח כך שהסיכון יהיה מינימאלי והתשואה מקסימאלית? אינסוף שאלות שעולות בחיי היומיום הן בעצם שאלות מתחום חקר הביצועים - כיצד בונים מבנה עם חוזק מקסימאלי? איך מקצים משאבים בצורה אופטימאלית בהינתן תקציב ידוע? מהי ההשמה האופטימאלית של מועמדים למשרות?
התוכנית שלנו תעניק ידע וכלים מקצועיים שיאפשרו לך להתמודד עם מגוון רחב של בעיות סטטיסטיות ובעיות החלטה ואופטימיזציה, לנתח נתונים ולהסיק מסקנות רלוונטיות למציאות. 

 


למה אצלנו?

 

כי התוכנית שלנו מתאפיינת ברמה הכי גבוהה של לימודים, ובסטנדרטים קפדניים במיוחד. כל מסלולי הלימוד דורשים רמה גבוהה של מתמטיקה (אם אין לך תואר ראשון בסיס מתמטי חזק - יהיו לך השלמות לעשות). בסטטיסטיקה, אפשר ללמוד אצלנו את הצד העיוני של המקצוע, וגם להתמחות בניתוח נתונים עם יישומים בתחומים מגוונים. בחקר ביצועים, הסטודנטים והסטודנטיות שלנו לומדים בניית מודלים מתמטיים לבעיות אופטימיזציה, פיתוח וניתוח אלגוריתמים באופטימיזציה בדידה ורציפה וכן מקבלים הכשרה במספר תורות מתמטיות המהוות את הבסיס הנדרש לפתירת בעיות רבות.  

 


מה אפשר לעשות עם זה?

 

תואר שני מאפשר לך להשתלב בעבודות בתעשיית ההייטק, ענפי הבריאות והפיננסים. כמו כן, ניתן לקחת חלק במחקרים יחד עם במדעי המחשב, רפואה, מדעי המח, כלכלה, ביולוגיה, פיזיקה, הנדסה ופסיכולוגיה.

 


איך אפשר ללמוד את זה?

 

יש לנו ארבעה מסלולים להציע לך: מסלול סטטיסטיקה ומדעי המידע, מסלול ביוסטטיסטיקה, מסלול סטטיסטיקה והסתברות ומסלול חקר ביצועים. 

 

תוכניות הלימוד:

סטטיסטיקה ומדעי המידע (חוג 0363 מסלול 0378)

סטטיסטיקה והסתברות (חוג 0363 מסלול 0374)

ביוסטטיסטיקה (חוג 0377)

חקר ביצועים (חוג 0373)
 

התואר המוענק:

 M.Sc בביוסטטיסטיקה

M.Sc בחקר ביצועים

M.Sc בסטטיסטיקה

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
סטטיסטיקה וביוסטטיסטיקה: פרופ' דוד שטיינברג
03-6408035
בניין שרייבר, חדר 115
חקר ביצועים: פרופ' רפי חסין
03-6409281
בנין שרייבר, חדר 107
מזכירות תלמידים תואר שני: שחר ארז ורועי אברמוביץ
03-6409177 | 073-3804790
בנין קפלון, חדר 307