תואר שני בלימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה

תואר שני
2 שנות לימוד
מחקרי
1041

תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה: הזהו אדם?

 


רוצה לדעת מהם הקודים החברתיים לפיהם כולנו מתנהגים? כבר עסקת במחקר סוציולוגי ואנתרופולוגי והרגשת שיש לך עוד הרבה מה ללמוד? תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מאפשר לך להעמיק את ידיעותיך בתחום, לגלות ולחקור את החלקים שמרכיבים את החברה הישראלית והחברה האנושית בכלל, ולרדת לרזולוציות הכי מעמיקות. התוכנית שלנו עוסקת בבעיות העומק המרכזיות המעסיקות את הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה בעת הזו, כגון שסעים חברתיים והבדלים מעמדיים. כדי להכיר ולהבין את השינויים שעוברים על העולם כולו ועל ישראל בפרט, כדאי להתחיל אצלנו.

 

למה אצלנו?


כי אצלנו אפשר להעמיק את יכולת החשיבה והמחקר בנושאים תאורטיים ואמפיריים בעלי חשיבות חברתית; לטפח את הרגישות לבעיות מרכזיות של החברה הישראלית על גווניה והיבטיה השונים, להעמיק את ידיעותיך בשיטות המחקר, ולרכוש הכשרה ללימודי תואר שלישי. לצד לימודים כלליים בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה התוכנית מציעה גם שלושה מסלולי התמחות: ארגונים - ארגוני שינוי חברתי; אנתרופולוגיה חברתית ותרבותית; אי שוויון וצדק חלוקתי. אנחנו עוסקים בנושאים הכי דחופים שנמצאים על סדר היום: המזרח התיכון, משבר הנפט והאקלים, סוגיות הגירה ואפילו חרמות בכיתה. כל מה שמרכיב את החיים במקום הזה ובזמן הזה.

 

מה אפשר לעשות עם זה?


אחרי שסיימת את התואר השני שלנו, באפשרותך להמשיך למגוון תפקידים, החל במכוני מחקר ובארגונים במגזר הציבורי, במגזר השלישי ובמשרדים ממשלתיים, ועד לחברות בשוק הפרטי ובתחום ההייטק. רשימת התחומים שבהם מועסקים הבוגרים והבוגרות שלנו מגוונת וכוללת: מחקר והערכה, ניתוח מערכות מידע, ריכוז מדיניות, עריכת סקרים ומחקרים, ניהול משאבי אנוש, יעוץ אסטרטגי, ניהול והדרכה בחינוך בלתי פורמלי, פיתוח משאבים, ניהול מוצר, הוראה וניהול פרויקטים. 


איך אפשר ללמוד את זה?


התוכנית מציעה שלושה מסלולי התמחות: ארגונים-ארגוני שינוי חברתי, אנתרופולוגיה חברתית ותרבותית, אי שוויון וצדק חלוקתי, וגם תואר שני ללא התמחות. 
באפשרותך לבחור בשני מסלולי לימוד: עם עבודת גמר או ללא עבודת גמר. אחרי שהתקבלת, התוכנית מעודדת אותך להשתתף בתוכניות לחילופי סטודנטים באוניברסיטאות אירופאיות מן השורה הראשונה. 

 

התואר המוענק:


M.A בסוציולוגיה אנתרופולוגיה

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
יועצת אקדמית: פרופ' אנסטסיה גורודזייסקי
מזכירת תואר שני: הילה כהן וידר
03-6409734
ימי קבלה: ב'-ה'
שעות: 09:00-14:00
בנין נפתלי, חדר 616