תואר שני בלימודי הנדסת סביבה

תואר שני
2 שנות לימוד
עיוני/מחקרי
0545

תואר שני בהנדסת סביבה: לרפא את כדור הארץ 

זה לא סוד שקטסטרופה סביבתית עומדת בפתח. למעשה, היא כבר מתרחשת. המטרה של התואר השני בהנדסת סביבה הוא לתת לך את הכלים להתמודד עם הפגיעה המתמשכת בכדור שלנו. התוכנית שלנו תלמד אותך על הבעיות הסביבתיות ועל הפתרונות הטכנולוגיים האפשריים על מנת לשמור על המשאבים שכל כך נחוצים לקיום שלנו. נלמד על טכנולוגיות לבקרה, הפחתה או  לכידה  של גזי חממה וזיהומי אוויר אחרים, טכנולוגיות לטיהור מים וטיהור שפכים, אנרגיה סולרית, תהליכי התפלה, אנרגיה מתחדשת, טיפול בפסולת מוצקה ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות כמו ננוטכנולוגיות ומדעי הנתונים. התואר השני שלנו הוא חלק ממאמץ מקומי וגלובלי לשנות את העולם, כדאי לך להצטרף אלינו.

 

למה אצלנו?
 
כי אנחנו מציעים תוכנית שהיא מולטי-דיסציפלינרית באופיה. בנוסף לשיעורים הרלוונטיים התואר שלנו מאפשר לקחת קורסי הבחירה מתחומי המשפט, מדיניות וכלכלה. בין השאלות שאנחנו מעלים והמחקרים המרתקים שבהם אנחנו עוסקים: בניית כלי לחיזוי אנומליות ביכולת השיקוע של הבוצה בשפד״ן, הגידול המואץ באוכלוסיית העולם ואיתו העלייה בכמויות פסולות הנייר וקרטון המיוצרות בכל שנה, משברי המים והבצורות. התוכנית שלנו נותנת לך את הידע הכי רחב והכי עגול בכל הנוגע לסוגיות הבוערות שעומדות על הפרק.


מה אפשר לעשות עם זה?
 
אחרי שסיימת את התוכנית שלנו, ניתן להשתלב בתחום המתפתח של הנדסת הסביבה ולתרום הן למחקר ופיתוח של טכנולוגיות חדשות, והן ליישומן של טכנולוגיות אלו בתעשייה ובחברות סטארט-אפ. הכלים והידע שמקבלים אצלנו בתכנית יוכלו לשמש אותך בכל תחום עיסוק בו נדרשת חשיבה סביבתית, ידע לגבי קיימות ואיך מכניסים את הנושאים האלו לתוך תכניות העבודה של חברות וארגונים.


איך אפשר ללמוד את זה?
 
יש לך תואר ראשון בהנדסה או במדעים מדויקים? התוכנית שלנו מיועדת לך. 
 
 
התואר המוענק:

M.Sc. בהנדסת סביבה
 

תוכניות שיכולות לעניין אותך

שילובים מעניינים ותוכניות מיוחדות

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ראש.ת התוכנית: פרופ' הדס ממן
03-6408129
בניין וולפסון להנדסה מכנית, 213
מזכירות תואר שני: גב' ליאת כהן
03-6405791
בניין וולפסון להנדסה מכנית, חדר 112
מזכירות תואר שני: ורד ידגר רז
03-6408372
בניין וולפסון - הנדסה מכנית חדר 110