תואר ראשון במדע והנדסה של חומרים

תואר ראשון
4 שנות לימוד
חד-חוגי
0581 מסלול 0000

תואר ראשון במדע והנדסה של חומרים: החומרים שמהם עשויים חלומות


אי פעם טסת לחו"ל ותהית מאיזה חומר עשוי הכנף של המטוס שמאפשר למטוס להמריא? אי פעם חשבת ממה עשוי השבב האלקטרוני בטלפון שלך, שמאפשר לו לבצע חישובים מורכבים?
אם המחשבות האלה עברו לך בראש – כנראה שמקומך אצלנו בלימודי מדע והנדסה של חומרים.
כאן הרעיון הוא לרתום את ההנדסה לצרכים שלנו, כלומר למצוא את החומרים הנכונים לשימושים הנדרשים. הנדסת חומרים עומדת היום בחזית המחקר והפיתוח דוגמת ננו-חומרים וביו-חומרים שפורצים את הדרך למהפכות הטכנולוגיות הגדולות ביותר. 

 
למה אצלנו?

מיד עם השקתה, התוכנית לתואר ראשון כפול בכימיה ובמדע והנדסה של חומרים הפכה לגדולה מסוגה בישראל. פתחנו את התואר הראשון היחיד במדע והנדסה של חומרים בשל הביקוש – המאפשר לך ללמוד תואר אחד שממוקד בהנדסת חומרים בארבע שנים.

 
מה אפשר לעשות עם זה?


מטרת התוכנית היא להכשיר אותך למחקר ופיתוח, באקדמיה או בתעשייה, כאשר בשנת הלימודים האחרונה תהיה לך את האפשרות לבצע פרויקט גמר עצמאי, באוניברסיטה או בתעשייה.
עם תואר ראשון במדע והנדסה של חומרים מאוניברסיטת תל אביב אפשר להשתלב במגוון רחב של אפשרויות תעסוקה דוגמת תעשיית ההייטק, תעשיות הביוטק, תעשיות הביטחוניות, חברות האנרגיה. סטודנטיות וסטודנטים מצטיינים ממשיכים למחקר בתארים מתקדמים. 

 
איך אפשר ללמוד את זה?


תוכנית הלימודים לתואר ראשון במדע והנדסה של חומרים אורכת ארבע שנים. השנתיים הראשונות של התואר מתמקדות בקורסי מתמטיקה ופיזיקה יחד עם קורסי בסיס בהנדסה. בשנה השלישית והרביעית הדגש הוא על קורסים במדע והנדסה של חומרים, כאשר בשנה הרביעית והאחרונה תהיה לך הזדמנות לבצע פרויקט מחקר עצמאי במעבדות המחקר שלנו ו/או בתעשייה.

 
התואר המוענק:

 

B.Sc במדע והנדסה של חומרים

מתענינים בלימודים באוניברסיטת תל אביב

אולי יעניין אותך גם

לייעוץ ולפרטים נוספים
ייעוץ אקדמי לענייני לימוד: פרופ' בריאן רוזן
מזכירת סטודנטים: לימור בן משה
036407037